Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararları açıklandı: İşte, 2022...

 Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararları açıklandı: İşte, 2022 YAŞ kararları ile terfi ve atama listesi

Yılın en önemli toplantılarından birisi olan Yüksek Askeri Şura (YAŞ), bugün Beştepe'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. YAŞ'ta albayların terfileri, görev sürelerinin uzatılması veya emekliye ayırma işlemlerinin yanı sıra generallerin terfi ve atama dosyaları ele alındı. YAŞ toplantısının ardından Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, alınan kararları açıkladı. oplantıda alınan kararlar şu şekilde: Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler'in görev süresi uzatıldı

04 Ağustos 2022 - 17:01

YAŞ kararları 2022 atama ve terfi listesi: TSK emekliye sevk edilenler, terfi alanlar ve görev süresi uzatılanlar kimler?
Giriş Tarihi: 4.8.2022  16:33 Son Güncelleme: 4.8.2022  17:10
 Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararları açıklandı: İşte, 2022 YAŞ kararları ile terfi ve atama listesi

YAŞ kararları neler? 2022 Yüksek Askeri Şura (YAŞ), Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde toplandı. Yaklaşık 1 saat süren YAŞ toplantısının sona ermesinin ardından atama ve terfi listesi araştırılmaya başlandı. YAŞ kararları ile ilgili son gelişmeleri yazımızda ele aldık. Peki, TSK emekliye sevk edilenler, terfi alanlar ve görev süresi uzatılanlar kimler? İşte YAŞ kararları 2022 atama ve terfi listesi...

Yüksek Askeri Şura kararları açıklandı

Yüksek Askeri Şura kararları açıklandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplandı. Toplantının ardından Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın kararları açıkladı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı saat 12.25'te başladı. 1 saat süren toplantı sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın alınan YAŞ kararlarını açıkladı. Başkan Erdoğan'ın onayıyla Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'in görev süresi bir sene uzatıldı. 2 kuvvet komutanı ise emekliliğe sevk edildi. İşte 2022 Yüksek Askeri Şura'da alınan atama ve terfi kararları listesi...

SON DAKİKA: Yüksek Askeri Şura YAŞ kararları açıklandı: İşte, 2022 YAŞ kararları ile terfi ve atama listesi


Son dakika haberi... Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı saat 12.25'te başladı. 1 saat süren toplantı sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın alınan YAŞ kararlarını açıkladı. Başkan Erdoğan'ın onayıyla Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'in görev süresi bir sene uzatıldı. 2 kuvvet komutanı ise emekliliğe sevk edildi. İşte 2022 Yüksek Askeri Şura'da alınan atama ve terfi kararları listesi...

Son dakika haberi... Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve YAŞ üyeleri toplantı öncesi Anıtkabir'e geldi. Anıtkabir'e ziyarette bulunan Başkan Erdoğan Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı. Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı saat 12.25'te başladı. 1 saat süren toplantı sona erdi.

SON DAKİKA: YAŞ kararları açıklandı! Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler'in görev süresi bir yıl uzatıldı | Video


Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın alınan YAŞ kararlarını açıkladı.

38 general ve amiral emekliliğe sevk edildi.

Başkan Erdoğan'ın onayıyla Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'in görev süresi bir sene uzatıldı.
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, YAŞ kararlarını açıkladı

Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz kadrosuzluk nedeniyle emekliye sevk edildi.

Yüksek Askeri Şura'da, 30 Ağustos 2022'den geçerli olmak üzere 16 general ve amiral bir üst rütbeye, 47 albay ise general ve amiralliğe yükseltildi.

Donanma Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu Deniz Kuvvetleri Komutanlığına, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral Atilla Gülan Hava Kuvvetleri Komutanlığına atandı.

Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan

Deniz Kuvvetleri Komutanı Ercüment Tatlıoğlu

Son dakika... YAŞ toplantısı sona erdi Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın alınan kararları açıklıyor

2022 YÜKSEK ASKERİ ŞURA'DA ALINAN TERFİ KARARLARI ŞU ŞEKİLDE:

2022 YÜKSEK ASKERİ ŞURA'DA ALINAN UZATMA KARARLARI

2022 YÜKSEK ASKERİ ŞURA'DA ALINAN EMEKLİLİK KARARLARI

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki basına kapalı toplantıda, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz hazır bulundu.YAŞ ÜYELERİ ANITKABİR'DE

Başkan Recep Tayyip Erdoğan Türk Silahlı Kuvvetleri'nde bir üst rütbeye terfi edecek veya emekliye sevk edilecek general ve amirallerin belirleneceği YAŞ toplantısı öncesi Anıtkabir'i ziyaret etti. Erdoğan, Aslanlı Yol'da beraberinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile yürüdü. Mustafa Kemal Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakan Erdoğan, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından beraberindeki heyetle Misak-ı Milli Kulesi'nde Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı.

Başkan Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı:"Aziz Atatürk; Yüksek Askeri Şura üyeleri olarak 2022 yılı toplantısı vesilesiyle huzurunda bulunuyoruz. Zat-ı alinizi ve kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyor, şura toplantımızın hayırlara vesilem olmasını diliyorum. Bizlere emanetiniz olan Türkiye Cumhuriyeti, sıcak çatışmaların yaşandığı kritik bir dönemde bölgesinin istikrar ve güven abidesi olarak yükselişini sürdürmektedir. Kahraman ordumuz, görev bilinci, disiplini, her alanda daha da artan caydırıcılığı ve demokratik ilkelere sadakati ile milletimiz güven aşılamaktadır. Terörle mücadeleden sınırı ötesi operasyonlara kadar farklı cephelerde elde edilen üstün başarılar, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gücünü, etkinliği ve yeteneklerini açıkça ortaya koymaktadır. Ruhun şad olsun"

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN YAŞ KARARLARI SONRASI TEŞEKKÜR MESAJI

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararlarının hayırlı olmasını dileyerek, emekliliğe ayrılan komutanlara teşekkür etti.

Başkan Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, YAŞ kararlarını imzaladığı fotoğrafa yer verdi.

Başkan Erdoğan'ın, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu tarafından takdim edilen Şura kararlarını imzalaması sırasında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan da hazır bulundu.

Başkan Erdoğan, paylaşımında, "Yüksek Askeri Şura'da alınan kararların, caydırıcılığı her alanda daha da artan kahraman ordumuz ile milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Emekliliğe ayrılan komutanlarımıza hizmetleri için teşekkür ediyor, yeni görevleri tevdi edilenlere başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

Bu haber 400340 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son dakika: PKK'ya üst üste darbe! Sözde özel kuvvetler üyesi ve canlı bomba yakalandı
Son dakika: PKK'ya üst üste darbe! Sözde özel kuvvetler üyesi ve...
Son dakika: PKK'ya üst üste darbe! Sözde özel kuvvetler üyesi ve canlı bomba yakalandı
Son dakika: PKK'ya üst üste darbe! Sözde özel kuvvetler üyesi ve...