Vatandaşlardan Ahmet Davutoğlu’nu Kayseri’de köşeye...

Vatandaşlardan Ahmet Davutoğlu'nu Kayseri'de köşeye sıkıştıran sözler! "İYİ Parti, CHP ve HDP ile birlik olursanız..."

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Kayseri'de esnaf ziyaretinde bulundu. Davutoğlu'nun yanına gelen bir vatandaş, "İYİ Parti, CHP ve HDP ile birlik olursanız hiç gözümüzde yoksunuz. Onlarla birlikte olursanız size oy vermeyiz." sözleri üzerine Davutoğlu "Merak etme, biz milletle beraberiz, Kayseri'yle beraberiz." yanıtını verdi.

20 Ekim 2021 - 01:09

Vatandaşlardan Ahmet Davutoğlu'nu Kayseri'de köşeye sıkıştıran sözler! "İYİ Parti, CHP ve HDP ile birlik olursanız..."

Giriş Tarihi: 08.10.2021 Güncelleme Tarihi: 08.10.2021 

Ahmet Davutoğlu'na Kayseri'de 'ihanet' tepkisi 

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet DavutoğluKayseri'de esnaf ziyaretinde bulundu. Davutoğlu'nun yanına gelen bir vatandaş, "İYİ PartiCHP ve HDP ile birlik olursanız hiç gözümüzde yoksunuz. Onlarla birlikte olursanız size oy vermeyiz." sözleri üzerine Davutoğlu "Merak etme, biz milletle beraberiz, Kayseri'yle beraberiz." yanıtını verdi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet DavutoğluKayseri'de esnaf ziyaretinde bulundu.

Ziyaretler sırasında Davutoğlu'nun yanına gelen bir kişi, "İYİ Parti, CHP ve HDP ile birlik olursanız hiç gözümüzde yoksunuz. Onlarla birlikte olursanız size oy vermeyiz." dedi.

VATANDAŞLARDAN GİZLENEN İTTİFAK!

Davutoğlu ise bu kişiye, "Merak etme, biz milletle beraberiz, Kayseri'yle beraberiz." yanıtını vererek söz konusu partilerle birlikteliklerini inkar etti.

İHANET TEPKİSİ

Emekli öğretmen Burhan Karamustafa da "Biz seni sevmiştik ama ne zamana kadar, yol arkadaşına ihanet edene kadar" diyerek Davutoğlu'na tepki gösterdi.

Ahmet Davutoğlu'na Kayseri'de 'ihanet' tepkisi

Ahmet Davutoğlu'na Kayseri'de 'ihanet' tepkisi

Ziyaretlerde bulunmak üzere Kayseri'ye giden Davutoğlu'nun yanına yaklaşan bir vatandaş "Biz seni sevmiştik ama ne zamana kadar, yol arkadaşına ihanet edene kadar" diyerek tepki gösterdi.

AK Parti'den ayrılarak Gelecek Partisi'ni kuran Ahmet Davutoğlu'na gezdiği Anadolu şehirlerinde vatandaşın 'ihanet' ve HDP ittifakı konusunda tepkileri devam ediyor.

Davutoğlu'na bu kez Kayserililer tepki gösterdi.

Kayseri'de esnaf ziyaretinde bulunan Davutoğlu, tarihi Kapalı Çarşı esnafını ziyaret ederek, alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet etti, hatıra fotoğrafı çektirdi. Davutoğlu, bir iş yerinde de pastırma doğradı.

Ahmet Davutoğlu'na Kayseri'de 'ihanet' tepkisi VİDEO

"YOL ARKADAŞLARINA İHANET ETTİN"

Ziyaretler sırasında Davutoğlu'nun yanına gelen emekli öğretmen Burhan Karamustafa, Davutoğlu'na AK Parti'ye ihanet ettiğini söyledi.

Karamustafa, "Biz seni sevmiştik ama ne zamana kadar, yol arkadaşına ihanet edene kadar" diyerek Davutoğlu'na tepki gösterdi.

YAŞLI ADAMA MÜDAHALE ETMEK İSTEDİLER

Davutoğlu ise kendisinin ihanet eden taraf olmadığını belirttirken beraberindekiler yaşlı adama müdahale ederek uzaklaştırmaya çalıştı. O sırada bir kişi yaşlı adamı parmağını sıkarak susturmaya çalıştı.

Bunun üzerine yaşlı adam "Ben vatandaşım. Parmağımı niye sıkıyorsun utanmaz herif. Parmağımı kırıyor" diyerek müdahaleye tepki gösterdi.

"ONLARIN PEŞİNE DÜŞERSENİZ ADAM DEĞİLSİNİZ"

Davutoğlu'nun yanına gelen başka bir Kayserili de, "Biz seni seviyoruz. Ancak İYİ Parti, CHP ve HDP ile birlik olursanız hiç gözümüzde yoksunuz. Onlarla birlikte olursanız size oy vermeyiz. Kılıçdaroğlu'nun peşine düşerseniz adam değilsiniz" dedi.

Davutoğlu ise bu kişiye, "Merak etme, biz milletle beraberiz, Kayseri'yle beraberiz." yanıtını verdi.

Ahmet Davutoğlu na Kayseri de ihanet tepkisi #1

 

Ahmet Davutoğlu na Kayseri de ihanet tepkisi #2

 

Ahmet Davutoğlu na Kayseri de ihanet tepkisi #3

 

Ahmet Davutoğlu na Kayseri de ihanet tepkisi #4

 

Ahmet Davutoğlu na Kayseri de ihanet tepkisi #5

Vatandaşlardan Ahmet Davutoğlu’nu Kayseri’de köşeye sıkıştıran sözler! İYİ Parti, CHP ve HDP ile birlik olursanız...VATANDAŞLARDAN AHMET DAVUTOĞLU'NU KAYSERİ'DE KÖŞEYE SIKIŞTIRAN SÖZLER! "İYİ PARTİ, CHP VE HDP İLE BİRLİK OLURSANIZ..."

HDP’den CHP’ye Tutum Belgesi ziyaretiHDP'DEN CHP'YE "TUTUM BELGESİ" ZİYARETİ

CHP’li belediye başkanından skandal açıklamaCHP'Lİ BELEDİYE BAŞKANINDAN SKANDAL AÇIKLAMA

CHP’li belediye başkanından skandal açıklama

 

F-16 fiyatı ne kadar? Türkiye’de kaç F-16 var? F-16 Block 70 özellikleri nelerdir?

Giriş Tarihi: 08.10.2021 

F-16 fiyatı ne kadar? Türkiye’de kaç F-16 var? F-16 Block 70 özellikleri nelerdir?F-16 fiyatı ne kadar? Türkiye’nin ABD’den almak istediği F-16 fiyatı arama motorlarında sorgulanıyor. Türkiye’de kaç F-16 var sorusuna yanıt aranıyor. Reuters, Türkiye'nin ABD'den 40 adet F-16 savaş uçağı ve varolan yaklaşık 80 uçak için modernizasyon kiti satın almak için ABD'ye talepte bulunduğunu duyurdu. Bu gelişmenin ardından F-16 Block 70 özellikleri nelerdir sorusunun cevabı merak ediliyor.

F-16 fiyatı ne kadar? Türkiye'de kaç F-16 var? F-16 Block 70 özellikleri nelerdir? Türkiye'nin ABD'den F-16 almak için talepte bulunmasının ardından F-16'lar yeniden gündem oturdu. Türkiye'nin 80 adet F-16 savaş uçağının modernizasyonu ve 40 tane yeni F-16 alımı için ABD'ye talepte bulunduğu iddia edildi. İddiaların ardından F-16 fiyatı ve özellikleri hakkında sorgulama yapılıyor.

F-16 FİYATI NE KADAR?

Amerika Birleşik Devletleri, uçak sayısının yanı sıra üretimde de ilk sırada yer alıyor. Yapılan araştırmaya göre bugün için ülkelerin en fazla kullandığı savaş uçağı 2 bin 267 adetle F-16 Fighting Falcon. İlk olarak General Dynamics tarafından ABD Hava Kuvvetleri için geliştirilen Savaşan Şahin F-16, ilk uçuşunu Şubat 1974'te yaptı.

General Dynamics daha sonra savaş uçağı birimini Lockheed Martin'e sattı. Bugüne kadar 4 binden fazla üretilen F-16'ları en fazla kullanan ülke 790 adetle ABD. İsrail 175 adet, Mısır 168 adet, Türk hava kuvvetleri ise 158 adetle hava gücünde ağırlıkla F-16'ları tercih ediyor. Türk Hava Kuvvetleri envanterindeki uçaklardan 154'ünün montajı Ankara'daki Türk Havacılık ve Uzaya Sanayii / TUSAŞ tesislerinde gerçekleştirildi.

1972'de üretimine başlanan F-16, 20 milyon dolar civarındaki birim fiyatı ile oldukça uygun bir savaş uçağı. Son yılların gözdesi F-35'ler ise varyantına göre 70 ile 100 milyon dolardan satılıyor.

Bu nedenle ABD'nin uzun bir aradan sonra yeniden F-16 siparişi vermesi bekleniyor. Tek motorlu F-16 savaş uçağı, saatte 2 bin 175 km hıza ulaşabiliyor. 7 bin 800 kg faydalı yük kapasitesi bulunan Savaşan Şahin, 15 bin 240 metre irtifaya çıkıp, 3 bin 890 km menzile uçabiliyor.

F-16 BLOCK 70 ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

F-16 savaş uçakları bu temel ayrımlardan sonra birde teknolojik anlamda daha spesifik veriler elde edilmesi maksadıyla ve görev tanımlarını ayırmak maksadıyla 'Block' olarak sınıflandırılan bir ayrıma daha tabii tutulmaktadır. Block 5, Block 10, Block 15, 25, 30, 40, 50 vs şeklinde sıralanan block numaraları uçağın teknolojik anlamda gelişmişliğini simgeleyen bir diğer göstergedir.

Block 1'den itibaren Block 25'e kadar olan F-16 uçakları A ve B model mertebesindedir. Block 25'den itibaren Block 60'a kadar C ve D mertebesinde, Block 60 ise E ve F mertebesindedir. Gelişim işlemleri yakın zaman önce tamamlanan Viper seviyesi F-16'lar ise Block 70 olarak nitelendirilip, mertebesi V harfi ile ifade edilmektedir.

Bu haber 990308 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cemal Kaşıkçı cinayetinde son dakika! Fransa'da yakalandı
Cemal Kaşıkçı cinayetinde son dakika! Fransa'da yakalandı
Endonezya'da ikinci patlama! Arama kurtarma çalışmalarına ara verildi
Endonezya'da ikinci patlama! Arama kurtarma çalışmalarına ara...