Türkiye Barolar Birliği’nin yeni başkanı belli oldu

Türkiye Barolar Birliği'nin yeni başkanı belli oldu

TBB'nin 36. Olağan Genel Kurulu Ankara'da Av. Özdemir Özok Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapıldı. Genel kuruldaki başkanlık seçiminde mevcuttaki TBB Başkanı Metin Feyziyoğlu ve Ankara Barosu Başkanı Ramiz Erinç Sağkan yarıştı. Yarışta, 348 delegeden 182'sinin oyunu alan Ankara Barosu Başkanı Ramiz Erinç Sağkan, Türkiye Barolar Birliğinin yeni başkanı oldu. Diğer aday Feyzioğlu da 156 oy aldı. Toplamda 10 delege ise başkanlık seçiminde oy kullanmadı.

06 Aralık 2021 - 05:04 - Güncelleme: 06 Aralık 2021 - 10:42

Türkiye Barolar Birliği’nin yeni başkanı belli oldu

Giriş Tarihi: 5.12.2021  19:00 Son Güncelleme: 5.12.2021  20:20

Türkiye Barolar Birliği'nin (TBB) 36'ncı Olağan Genel Kurulu'nda Erinç Sağkan yeni başkan seçildi.

Video Player

00:00 | 00:00

Use Up/Down Arrow keys to increase or decrease volume.

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanlığına, 348 delegeden 182'sinin oyunu alan Ankara Barosu Başkanı Ramiz Erinç Sağkan seçildi.

Ramiz Erinç SağkanRamiz Erinç Sağkan

TBB'nin 36. Olağan Genel Kurulu, Av. Özdemir Özok Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapıldı.

Genel kuruldaki başkanlık seçimini, 348 delegeden 182'sinin oyunu alan Ankara Barosu Başkanı Ramiz Erinç Sağkan kazandı.

Diğer aday Metin Feyzioğlu ise 156 oy aldı. 10 delege ise başkanlık seçimi için oy kullanmadı.

Genel kurulda, yönetim, disiplin ve denetleme kurullarının üyeleri de belirlendi.

METİN FEYZİOĞLU'NDAN İLK AÇIKLAMA!

Seçimi kaybeden Metin Feyzioğlu, Instagram hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Türkiye Barolar Birliği 36. Genel Kurulu'nda Birlik Başkanı seçilen Sayın Av. Erinç Sağkan ile kurullara seçilen tüm meslektaşlarımı tebrik ediyorum. Seçimin mesleğimiz için hayırlı olması en büyük dileğim. Böyle olacağına da inanıyorum.

Benimle aynı listede yarışan meslektaşlarıma, birlikte uzun ve çok güzel bir yol yürüdüğüm canımdan öte yol arkadaşlarıma yürekten şükranlarımı sunuyorum. Yaradana şükürler olsun yollarımızı kesiştirmiş.

8,5 yıl yan yana çalıştığım, artık bir aile olduğumuz mesai arkadaşlarım, dostlarım, yol arkadaşlarım hakkınızı helal ediniz. Allaha ısmarladık.

Türkiye Barolar Birliği'nin yeni başkanı Erinç Sağkan'ın sicili kabarık -  GÜNCEL HaberleriTürkiye Barolar Birliği’nin yeni başkanı belli oldu

Türkiye Barolar Birliği’nin yeni başkanı belli oldu

Türkiye Barolar Birliği'nin (TBB) 36'ncı Olağan Genel Kurulu'nda Erinç Sağkan yeni başkan seçildi.

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanlığına, 348 delegeden 182'sinin oyunu alan Ankara Barosu Başkanı Ramiz Erinç Sağkan seçildi.

Türkiye Barolar Birliği'ne (TBB) yeni başkan seçilen Erinç Sağkan'ın Gezi kalkışmasından DHKP-C ve sapkın LGBT'ye destek vermesine İslam'ı anlattığı için Ali Erbaş'a düşmanlık etmesine kadar sicili kabarık çıktı.

FEYZİOĞLU'NDAN İLK AÇIKLAMA

Metin Feyzioğlu da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Türkiye Barolar Birliği 36.Genel Kurulu'nda Birlik Başkanı seçilen Sayın Av.Erinç Sağkan ile kurullara seçilen tüm meslektaşlarımı tebrik ediyorum. Seçimin mesleğimiz için hayırlı olması en büyük dileğim. Böyle olacağına da inanıyorum" ifadelerini kullandı.

ERİNÇ SAĞKAN KİMDİR?

Aslen Gümüşhane ilinin Şiran ilçesinden olan Erinç Sağkan ilk ve orta öğreniminden sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.

Ankara Barosu'nun çeşitli kurul ve merkezlerinde çalıştıktan sonra; 2010-2012 yılları arasında Ankara Barosu Yönetim Kurulu üyeliği , 2014-2016 yılları arasında Ankara Barosu Genel Sekreterliği, 2016 yılından itibaren ise Ankara Barosu Başkan Yardımcılı yaptı.

Daha sonra Ankara Baro başkanlığına aday olan Erinç Sağkan, rakiplerine oranla en yüksek oyu alarak başkan seçildi. Seçimlere, Demokratik Sol Avukatlar grubu adayı olarak girdi. 

Bu haber 975311 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ALLAH (C.C.)
ALLAH (C.C.)
Son dakika... Usta oyuncu Fatma Girik 79 yaşında hayatını kaybetti
Son dakika... Usta oyuncu Fatma Girik 79 yaşında hayatını...