Son dakika: Memur ve emekli zammı belli oldu! Enflasyon...

  Son dakika: Memur ve emekli zammı belli oldu! Enflasyon rakamları açıklandı

Son dakika haberlere göre, milyonlarca emekli ve memurun gözü kulağı enflasyon rakamındaydı. TÜİK enflasyon rakamını açıkladı. Böylece emekli ve memurun alacağı zam oranı ve yeni maaşları belli oldu. İşte son dakika haberinin yeni detayları... 

05 Temmuz 2021 - 12:11

Son dakika haberi: Memur ve emeklinin zam oranı belli oldu

Giriş Tarihi: 05.07.2021  11:55 Güncelleme Tarihi: 05.07.2021  12:04

Son dakika haberlere göre, milyonlarca emekli ve memurun gözü kulağı enflasyon rakamındaydı. TÜİK enflasyon rakamını açıkladı. Böylece emekli ve memurun alacağı zam oranı ve yeni maaşları belli oldu. İşte son dakika haberinin yeni detayları...

Son dakika | Enflasyon açıklandı! Memur ve emekli maaşlarında 2021 zammı belli oldu

Son dakika: Memur ve emekli zammı belli oldu! Enflasyon rakamları açıklandı

Son dakika haberine göre memur, memur emeklisi, SSK ve Bağ-Kur'luların gözü bu gelişmedeydi. Haziran ayı ve yıllık enflasyon rakamları TÜİK tarafından açıklandı. Tüketici fiyat endeksi haziran ayında yıllık yüzde 17,53, aylık yüzde 1,94 arttı. Açıklanan enflasyon rakamıyla birlikte milyonlarca memur, sözleşmeli personel ve emeklinin alacağı zam oranları da belli oldu. İşte ayrıntılar...

Son dakika: Memur ve emekli zammı belli oldu! Enflasyon rakamları açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu haziran ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Enflasyon haziran ayında yüzde 1,94 olarak gerçekleşti. Yıllık enflasyon ise 17,53 oldu. 6 aylık enflasyon yüzde 8,45 olarak belirlendi.

​​​​​2021 Haziran enflasyon oranı son dakika! Milyonlarca memur ve emeklinin maaş zam oranlarını belirleyecek enflasyon rakamları için geri sayım bitti. Ekonomi gündeminde kritik bir öneme sahip olan enflasyon rakamları, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından her ayın ilk günlerinde açıklanıyor. TÜİK'in sitesinde Haziran ayı enflasyon rakamları açıklandı. Peki, Haziran ayı TÜİK 2021 son dakika enflasyon oranı ne kadar oldu? İşte milyonların beklediği haberin detayları!

 

Son dakika | Memur ve emekli maaşları için kritik gün! Milyonların gözü enflasyonda

Son dakika... Milyonlarca emekli, memur ve işçinin gözü bugünkü enflasyonda. Haziran ayı enflasyonu sıfır bile çıksa emekli, memur için zam kesinleşti. Kıdem tazminatı tavanını da artıracak olan zamlarla ilgili beklenen rakamlar bugün itibarıyla açıklandı. Yapılan son dakika açıklamasına göre maaşlarda belirleyici olan enflasyon oranı 1.94 artışla yüzde 17.53 oldu. Böylerce memur ve emekli zam oranları belirlenmiş oldu

Son dakika... Normalleşme süreci ve aşılamanın hızla devam etmesinin ekonomideki hareketliliği artırması beklenirken, gözler bugün açıklanacak haziran enflasyonuna çevrildi. Altı aylık enflasyon oranı emekli, memur, işçilerin maaş ve aylıklarına yapılacak zamda belirleyici olacak, evde bakımdan kıdem tavanına kadar milyonlarca kişinin gelirini etkileyecek. Beş aylık enflasyon oranı yüzde 6.39 çıkarken, haziran ayı enflasyonu yüzde 17.53 olarak açıklandı

Son dakika | Memur ve emekli maaşları için kritik gün! Milyonların gözü enflasyonda

Bugün açıklanan haziran enflasyonu sıfır bile çıksa memur ve emekliler için yüzde zam oranları kesinleşmiş oldu.

ENFLASYON YÜZDE 17.53

Enflasyon verilerindeki Haziran rakamları yüzde 1.94'lük artışla yüzde 17.53 olarak açıklandı.

Son dakika | Memur ve emekli maaşları için kritik gün! Milyonların gözü enflasyonda

MEMUR MAAŞLARI VE EMEKLİ MAAŞLARI BELLİ OLDU
YÜZDE 8.45 ZAM

Memur maaşlarına ve tüm emekli aylıklarına yüzde 8.45 oranında zam yapılacak.

TOPLU SÖZLEŞME FARKIYLA BİRLİKTE...

Açıklanan son dakika verilerine göre Memur ve memur emeklileri yüzde 3'lük toplu sözleşme zammına ilaveten yüzde 5,45 enflasyon farkı alacak. SSK ve Bağ-Kur emeklileri ise yüzde 8.45 oranında zam alacak.

Son dakika | Memur ve emekli maaşları için kritik gün! Milyonların gözü enflasyonda

ALTI AYLIK ENFLASYON BELİRLEYİCİ FAKTÖR

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren haziran ayı enflasyon verisi, Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) tarafından bugün açıklanıyor. Böylece yılın ilk 6 ayına ait enflasyon oranı da belirlenecek. Enflasyon rakamları ücret, maaş ve aylıklara yapılacak zamda belirleyici oluyor

 

 

 

TÜİK'in enflasyon rakamını açıklamasıyla birlikte emekli ve memurların alacağı zam oranı belli oldu. Enflasyon Haziran ayında yüzde 1,94 arttı. Peki kim ne kadar maaş alacak? İşte son dakika haberinin detayları...Enflasyon rakamı hem emeklileri hem memurları hem de sosyal yardım alanları ilgilendiriyor. Çünkü yılın ikinci zammı bu enflasyon rakamlarına göre yapılıyor. TÜİK'in enflasyon rakamını açıklamasıyla birlikte emekli ve memurların zam oranı ortaya çıktı. 

Yeni rakamın açıklanmasıyla birlikte 13 milyon emeklinin maaşı arttı. 3,5 milyon memura yeni maaş geldi.  Kıdem tazminatı tavanı yükseldi. Yaşlılık aylığı arttı. Evde bakım maaşı yenilendi. Engelli maaşı arttı. İşçi emeklileri temmuz ayından yüzde 8 ,45 oranında zam alacak.Memurlar temmuz ayında maaşlarına yüzde 5,45 enflasyon farkı alacak. Memur emekli maaşlarına 5.45 oranında zam yapılacak.

Buna göre; en düşük memur maaşı yeni zamla birlikte 4 bin 330 lira oldu. En düşük Bağ-kur esnaf emekli maaşı 2 bin 350 lira oldu.En düşük Bağ- kur tarım emekli maaşı bin 860 lira oldu. En düşük SSK emekli maaşı 2 bin 624 lira oldu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sefer Şener şu ifadeleri kullandı: Emeklilerimiz için sözleşmeden yüzde 3'lük bir oran var. Daha sonra bu oranın üzerine enflasyon rakamı ekleniyor. 5 aylık enflasyon 6.39 civarıydı. 1.94 de buradan geldi. Bu şunu gösteriyor. Bizim beklentimiz 7.60-7.70 civarında, bunun üzerinde bir zammın gelebilme ihtimali. Şöyle söyleyelim... Bu veriler bu enflasyon rakamları yaklaşık 7 milyonu bulan emeklilerle birlikte mevcut çalışanları da kapsayan bölümün toplu sözleşmeden olan yüzde 3'lük hakları var.

Geçen ay 0.89 civarıydı aylık enflasyon. Yani bu ay 1.94 seviyesine gelmiş durumda. Aslında şunu da görmek mümkün... Kamuoyunda da hep şu söyleniyordu. İşte "memur emekli zamları verilecek bu ay dolayısıyla bu ayın rakamları düşük çıkabilir." deniliyordu. Tam tersine oldu. Piyasa beklentisinin de çok çok üzerinde bir rakam çıktığı görüldü. Bundan sonraki süreçte bu rakamları değerlendirdiğimizde özellikle yıllık bazda enflasyonu değerlendirdiğimizde bu hem Merkez Bankası'nın ç0ok üzerinde çıkmış oldu. Hem de piyasanın beklentinin üzerine çıkmış oldu.Tabi bunda bir sürü etki var. Henüz pandeminin etkilerini biz daha enflasyon üzerinde henüz görmedik açıkçası. Aynı zamanda biliyorsunuz hem doğal gaza vs. gelen bazı fiyat düzenlemeleri vardı. Bunların etkisi de yansımış değil açıkçası. Ama buna rağmen bu rakam yüksek çıktı. Enflasyon yüksek çıkmasına kesinlikle sevinmiyoruz ama memur-işçi açısından alacakları zam açısında bu rakamlara son derece değer atfediyoruz.

Memur maaş zammı ne kadar oldu 2021, en düşük memur maaşı kaç TL? Yeni temmuz ayı zamlı memur maaşları ne kadar?

Emekli maaşı zammı ne kadar oldu 2021, SSK, Bağ-Kur emekli maaşı zammı kaç lira? Temmuz en düşük emekli maaşı ne kadar?

Emekli maaşı zammı ne kadar oldu 2021, SSK, Bağ-Kur emekli maaşı zammı kaç lira? Temmuz en düşük emekli maaşı ne kadar?

Geleceğin en yüksek maaşlı 20 mesleği belli oldu

Emekli maaşı zammı ne kadar oldu 2021, SSK, Bağ-Kur emekli zammı kaç TL (yeni hali)? Temmuz en düşük emekli maaşı ne kadar?

Son dakika haberi: Memur ve emeklinin zam oranı belli oldu

EkonomiEmekli maaşı zammı ne kadar oldu 2021, SSK, Bağ-Kur emekli zammı kaç TL (yeni hali)? Temmuz en düşük emekli maaşı ne kadar?

Son Güncelleme: 

1

​​​​​​​Emekli maaş zammı ile ilgili detaylar takip ediliyor. Bugü açıklanacak haziran ayı enflasyon rakamları ile birlikte 6 aylık enflasyon farkı ortaya çıkacak. Enflasyon oranına göre ise SSK, emeklileri, Bağ-Kur emeklileri ve memur emeklileri olmak üzere emekli maaşlarına zam gerçekleştirilecek. Peki temmuz ayı emekli maaşı zammı ne kadar olacak?Enflasyon rakamları ile ilgili son dakika gelişmeleri heyecanla bekleniyordu. Haziran ayı enflasyon rakamları belli oldu. Tüketici fiyatları haziranda aylık %1,94 oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5 Temmuz Kabine toplantısı sonrasında maaşlara yönelik açıklamalarda bulundu. Buna göre, ''Temmuz ayı emekli aylıklarıyla bayram ikramiyelerini Kurban Bayramı öncesinde ödeyeceğiz. Ocak-temmuz dönemi TÜFE oranını dikkate alarak yüzde 8,45 oranında artış yapıyoruz.'' ifadelerini kullandı.EMEKLİ MAAŞI ZAMMI NE KADAR OLACAKEMEKLİ MAAŞI ZAMMI NE KADAR OLACAK? 

Yıllık enflasyon ise yüzde 17,53 oldu. Enflasyon rakamlarının belli olmasıyla birlikte emekli maaşına gelecek zam oranı da ortaya çıktı.TABAN AYLIKLARTABAN AYLIKLAR

İşçi emeklileri temmuz ayında yüzde 8 ,45 oranında zam alacak. En düşük Bağ-kur esnaf emekli maaşı 2 bin 350 lira oldu. En düşük Bağ- kur tarım emekli maaşı bin 860 lira oldu. En düşük SSK emekli maaşı 2 bin 624 lira oldu.

Bu haber 990332 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son dakika: Onur Alp Eker'in ölüm sebebi ne? Yeni detaylar ortaya çıktı! Gözyaşlarıyla toprağa verildi
Son dakika: Onur Alp Eker'in ölüm sebebi ne? Yeni detaylar ortaya...
Terör örgütü PKK'nın elebaşı Murat Karayılan'dan Pençe harekatı itirafı: Bu bombardımanlar karşısında kimse duramaz
Terör örgütü PKK'nın elebaşı Murat Karayılan'dan Pençe...