SON DAKİKA | Kılıçdaroğlu’ndan Gazi Meclis’te ahlaksız el...

SON DAKİKA | Kılıçdaroğlu'ndan Gazi Meclis'te ahlaksız el hareketi! "Bir tek bunu yapmadığın kalmıştı"

Son dakika haberleri... CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Gazi Meclis'te skandal bir harekette bulundu. TBMM'de bütçe görüşmeleri sırasında partisinin adına konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı el hareketi büyük tepki çekti. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Gazi Meclis’te, 85 milyonun huzurunda bir tek küfürlü el hareketi yapmadığın kalmıştı. Ayıptır!" dedi..

06 Aralık 2021 - 21:48 - Güncelleme: 06 Aralık 2021 - 22:09

SON DAKİKA | Kılıçdaroğlu'ndan Gazi Meclis'te ahlaksız el hareketi! "Bir tek bunu yapmadığın kalmıştı"

Giriş Tarihi: 6.12.2021  18:48Son Güncelleme: 6.12.2021  21:28

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu şirazeyi kaydırdı: Gazi Meclis'te ahlak dışı el hareketi!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Bütçe Görüşmeleri için söz aldığı kürsüde, AK Parti sıralarına el hareketi yaptı. Ahlak dışı hareket sonrası, AK Parti'li vekillerden tepki gecikmedi. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, görüntülerin incelenmesi için oturuma ara verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu şirazeyi kaydırdı: Gazi Meclis’te ahlak dışı el hareketi!Son dakika haberleri... CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Gazi Meclis'te skandal bir harekette bulundu. TBMM'de bütçe görüşmeleri sırasında partisinin adına konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı el hareketi büyük tepki çekti. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Gazi Meclis’te, 85 milyonun huzurunda bir tek küfürlü el hareketi yapmadığın kalmıştı. Ayıptır!" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal KılıçdaroğluTürkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) gerçekleşen bütçe görüşmeleri sırasında yaptığı ahlaksız el hareketi büyük tepki çekti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu şirazeyi kaydırdı: Gazi Meclis’te ahlak dışı el hareketi!CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU ŞİRAZEYİ KAYDIRDI: GAZİ MECLİS'TE AHLAK DIŞI EL HAREKETİ!

"BİR TEK KÜFÜRLÜ EL HAREKETİ YAPMADIĞIN KALMIŞTI"

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı paylaşımda Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi. Bakan Varank, "Gazi Meclis'te, 85 milyonun huzurunda bir tek küfürlü el hareketi yapmadığın kalmıştı. Ayıptır!" ifadelerini kullandı.

AK PARTİ GRUBU TEPKİ GÖSTERDİ

AK Parti Grubu, Kemal Kılıçdaroğlu'nun el hareketine tepki göstererek tüzük gereği kınama cezası verilmesini talep etti.

Meclis Başkanı Mustafa Şentop, görüntüleri izlemek için 5 dakika ara verdi.

SON DAKİKA | Kılıçdaroğlu’ndan Gazi Meclis’te ahlaksız el hareketi! Bir tek bunu yapmadığın kalmıştı

Son dakika haberleri: TBMM'de bütçe görüşmeleri sırasında partisinin adına konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı ahlaksız el hareketi büyük tepki çekti. Ahlak dışı görüntünün ardından AK Partili vekillerden tepki gecikmedi. AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Yaptığı hareket de kendisi de tarihin çöplüğünde yer alacak." dedi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ise "Gazi Meclis’te, 85 milyonun huzurunda bir tek küfürlü el hareketi yapmadığın kalmıştı. Ayıptır!" açıklamasında bulundu.

Son dakika haberleri: Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) gerçekleşen bütçe görüşmeleri sırasında yaptığı ahlaksız el hareketi büyük tepki çekti.

"BİR TEK KÜFÜRLÜ EL HAREKETİ YAPMADIĞIN KALMIŞTI"

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı paylaşımda Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi. Bakan Varank, "Gazi Meclis'te, 85 milyonun huzurunda bir tek küfürlü el hareketi yapmadığın kalmıştı. Ayıptır!" ifadelerini kullandı.

AK PARTİ GRUBU TEPKİ GÖSTERDİ

AK Parti Grubu, Kemal Kılıçdaroğlu'nun el hareketine tepki göstererek tüzük gereği kınama cezası verilmesini talep etti.

Meclis Başkanı Mustafa Şentop, görüntüleri izlemek için 5 dakika ara verdi.

Kılıçdaroğlu'ndan Gazi Meclis'te tepki çeken el hareketi! | Video

"YAPTIĞI HAREKET DE KENDİSİ DE TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNDE YER ALACAK"

AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM'de kadın milletvekillerimizin karşısında rezil bir hareket yaptı. Yaptığı hareket de kendisi de tarihin çöplüğünde yer alacak.

'Ahlaksız siyaseti getireceğim.' diyen Kemal Kılıçdaroğlu, meğer gaf yapmamış. Meclis'te yaptığı el hareketiyle bunu gösterdi." ifadelerini kullandı.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan: Yaşı 72! En büyük 2. partinin genel başkanı! Kaset kumpasıyla da olsa Atatürk'ün oturduğu koltukta! Yaptığı hareket bu! Kendisi adına utanmaktan biz yorulduk. Diyecek lafımız yok!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ: Bazen yaş kemale ermiyor, eremiyor. Kemal Bey'in Gazi Meclis'te olduğunu ve kime hitap ettiğini unutarak yaptığı bu en hafif tabirle "edepsiz" hareketten hicap duyuyoruz. Milletimize de mi saygınız kalmadı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu.

CHP'DEN ŞAKA GİBİ SAVUNMA

Öte yandan, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Kılıçdaroğlu'nun ahlaksız hareketiyle ilgili bir açıklama yaptı. Özel, "Sayın Genel başkanımız 'borç sırtımıza yüklendi' derken eliyle elinin sırtına vurarak anlamı güçlendirecek şekilde hareket etmiştir. Vücut dilinin, hiçbir gruba, kuruma, Meclis'e ve kişiye yönelik olmadığı, kürsü konuşmalarında kullandığı vücut dilenden bağımsız olmadığını ifade ederiz" açıklaması yaptı.

İÇ TÜZÜK 160. MADDE NEYİ KAPSIYOR?

Ünal'ın Kılıçdaroğlu'nun skandalı sonrası işaret ettiği 160 maddede şu ifadeler yer alıyor.

Kınama : Madde 160 – Kınama cezasını gerektiren haller şunlardır :

1. Aynı birleşimde iki kere uyarma cezası aldığı halde bunu gerektiren hareketten vazgeçmemek;

2. Bir ay içinde üç kere uyarma cezasına uğramış olmak;

3. Kaba ve yaralayıcı sözler sarf etmek ve hareketler yapmak;

4. (Değişik: 27/7/2017 - 1160 S. Karar / 14 md.) Türkiye Büyük Millet Meclisi bina, tesis, eklenti ve arazisine silahlı olarak girmek;

5. Mecliste gürültü ve kavgaya sebeb olmak veya Meclisin görevini yerine getirmesini önlemek için toplu bir harekete girişilmesine önayak olmak.

6. (Ek: 27/7/2017 - 1160 S. Karar / 14 md.) Genel Kurulun çalışma düzenini ve huzurunu bozucu döviz, pankart ve benzeri materyali getirmek ve kullanmak.

Meclis'teki terbiyesizliğe CHP'den tam destek: Elini sırtına vurdu, bu vücut dilidir

Kılıçdaroğlu'nun Meclis'teki ahlak dışı hareketine CHP'den destek: Bu vücut dilidir

Giriş Tarihi: 06.12.2021 Güncelleme Tarihi: 06.12.2021 

Kılıçdaroğlu’nun Meclis’teki ahlak dışı hareketine CHP’den destek: Bu vücut dilidirCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bugün TBMM'de yaptığı ahlak dışı el hareketi büyük tepki çekmişti. CHP'lilerse Kılıçdaroğlu'na destek verme yarışına girdi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel yaptığı açıklamada, "Genel Başkanımız elini elinin sırtına vurmuştur. Sırtına yük bindirmek anlamındaki vücut dilidir." ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün TBMM Genel Kurulunda 2022 Yılı Bütçesi görüşmelerinde kürsüye çıktı ve açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu şirazeyi kaydırdı: Gazi Meclis’te ahlak dışı el hareketi!CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU ŞİRAZEYİ KAYDIRDI: GAZİ MECLİS'TE AHLAK DIŞI EL HAREKETİ!

Kılıçdaroğlu konuşmasının bir bölümünde AK Parti sıralarına döndü ve ahlak dışı bir el hareketi yaptı. Kılıçdaroğlu'nun bu hareketi ise AK Parti grubunun tepkisini çekti.

CHP AHLAKSIZLIĞIN ARKASINDA!

Tepkilerin ardından Meclis Başkanı görüntülerin incelenmesi için oturuma ara verdi. Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise Kılıçdaroğlu'nun ahlak dışı hareketine arka çıktı.

GENEL AHLAK KURALLARINA AYKIRI, UTANDIM

AK Parti Grup başkanvekili Mahir Ünal, konuma bittiğinde söz aldı ve "Bir genel başkan Meclis'te genel ahlak kurallarına aykırı olarak hareket etmiştir. İçtüzük göre, kaba ve yaralayıcı sözler sarp etmek yasaktır diyor. Kınama cezasını gerektiriyor... Çocuklardan bahsediyor. Bizi izleyen hanımefendiler, çocuklar, çocukların ve kendi adıma yapılan hareketten utandım. Kınama cezası verilmesini istiyoruz" dedi.

Genel Kurulu yönetim TBMM Başkanı Mustafa Şentop oturduğu yerden böyle bir hareket yapılmışsa görme ihtimali bulunmadığı, görüntüleri izleyeceğini belirterek oturuma ara verdi. Şentop, grup başkanvekillerini de toplantıya çağırdı.

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZEL'DEN TRAJİKOMİK AÇIKLAMA

Verilen aradan sonra CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel bir açıklama yaptı. Özel, "Sayın Genel başkanımız 'borç sırtımıza yüklendi' derken eliyle elinin sırtına vurarak anlamı güçlendirecek şekilde hareket etmiştir. Vücut dilinin, hiçbir gruba, kuruma, Meclis'e ve kişiye yönelik olmadığı, kürsü konuşmalarında kullandığı vücut dilenden bağımsız olmadığını ifade ederiz" açıklaması yaptı.

Kılıçdaroğlu’nun ahlak dışı destek!KILIÇDAROĞLU'NUN AHLAK DIŞI DESTEK!

Bu haber 990328 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ALLAH (C.C.)
ALLAH (C.C.)
Son dakika... Usta oyuncu Fatma Girik 79 yaşında hayatını kaybetti
Son dakika... Usta oyuncu Fatma Girik 79 yaşında hayatını...