Son dakika... Dünyada manşet: Türk-Amerikan ilişkilerini yeniden...

Son dakika... Dünyada manşet: Türk-Amerikan ilişkilerini yeniden başlatma hamlesi...

Dünya liderlerini bir araya getiren NATO toplantısı Brüksel’de yapılırken bazı ikili temaslar zirve içinde zirve niteliğindeydi. İkili temasları en yakından takip edilen liderler arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan da yer aldı. Erdoğan ABD, Almanya, Fransa, İngiltere, Yunanistan, İspanya ve Hollanda liderleriyle ikili görüşme maratonu yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden’la 45 dakikası başbaşa toplam 1.5 saatlik görüşme sonrası basın toplantısında “Sayın Biden’la ilk verimli görüşmemiz

15 Haziran 2021 - 09:19

Son dakika... Dünyada manşet: Türk-Amerikan ilişkilerini yeniden başlatma hamlesi...

Giriş Tarihi: 15.06.2021  07:43 Son Güncelleme: 15.06.2021 07:49

Her şeyi konuştular:  Çözülemeyecek hiçbir mesele yok

NATO’nun gelecek 10 yılda izleyeceği stratejisinin müzakere edildiği Brüksel zirvesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Biden da Türk-Amerikan ilişkilerini masaya yatırdı. Biden ile hem sorunları hem de ortak çıkarları ele aldıklarını belirten Erdoğan, “Türkiye-ABD ilişkilerinde çözülemeyecek hiçbir mesele yok” dedi.

Son dakika haberlere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD lideri Biden'ın ilk yüz yüze görüşmesi saniye saniye takip edildi. Liderler randevunun ardından olumlu ve verimli bir buluşma gerçekleştiğini açıkladı, Erdoğan ABD'li mevkidaşını Türkiye'ye davet ettiğini duyurdu. Dünya medyası ise randevuda askeri işbirliği ve Ortadoğu'daki gelişmelerin öne çıktığını vurguluyor.

Türkiye ve dünyanın haftalardır beklediği randevu sona erdi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD lideri Joe Biden ilk yüz yüze görüşmelerini NATO zirvesinde gerçekleştirdi.Joe Biden'ın başkan seçildikten sonra katıldığı ilk NATO zirvesi, Belçika'nın başkenti Brüksel'deydi. İttifaka üye diğer ülke liderlerinin katıldığı zirveye ikili görüşmeler damgasını vurdu. Yaklaşık 1,5 yıl sonra düzenlenen ilk NATO zirvesinin ana gündemi, bir askeri süper güç olma yolunda ilerleyen Çin ile ittifakın karşısında kurulduğu Rusya'ydı.

ABD'nin bir önceki başkanı Donald Trump döneminde fazlasıyla gergin geçen NATO zirvesinin ardından, bu kez ittifakın Avrupalı üyeleri için hayli ılımlı bir atmosfer söz konusuydu. Joe Biden zirveye ayak basar basmaz "Avrupa'nın yanındayız" dedi, 1949 yılında kurulan uluslararası ittifak NATO'nun ABD'nin çıkarları açısından hayati önem taşıdığını vurguladı.Biden, Washington'da imzalanan ve NATO'yu kuran Kuzey Atlantik Antlaşması'nın 5. maddesinde tarif edilen ortak savunmayı 'kutsal bir yükümlülük' olarak gördüklerini söyledi. Bu madde, NATO'ya üyesi herhangi bir ülkeye saldırının, tüm NATO üyesi ülkelere yapılmış sayıldığını kayda geçiriyor.

Zirve başlamadan önce 30 ülkenin liderleri aile fotoğrafı için objektiflerin karşısına geçti. ABD Başkanı Biden ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk sırada yan yana poz verdi.DOĞU AKDENİZ İÇİN ANLAŞTILARDOĞU AKDENİZ İÇİN ANLAŞTILAR 

Tarihi zirvenin hemen ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan önce Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile baş başa görüştü. Erdoğan ve Miçotakis, Doğu Akdeniz'de sessiz, sakin bir yaz geçirilmesi konusunda anlaşmaya vardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yunanistan ile görüşmelerimizi gerekirse özel hattan yapmak suretiyle, 'Araya birilerini sokmamızın anlamı yok' kararına vardık" dedi.İLK YÜZ YÜZE GÖRÜŞMEİLK YÜZ YÜZE GÖRÜŞME 

Söz konusu randevunun ardından Erdoğan ile Biden buluştu. Türkiye'nin kilitlendiği baş başa görüşme yaklaşık 45 dakika sürdü. Ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD lideri Biden'ın yanına Türk ve ABD heyetleri de katıldı. Gazetecilerin görüşmenin nasıl geçtiğini sorması üzerine ABD lideri, "Çok iyi bir görüşme oldu" dedi.ABD Başkanı, zirve sonrasındaki basın toplantısnıda ise Erdoğan'la olumlu ve verimli bir görüşme yaptıklarını kaydetti, "Türkiye ve ABD arasında gerçek bir ilerleme kaydedeceğimize inanıyorum" ifadesini kullandı. Yüz yüze görüşmede çok sayıda konuda nasıl bir yol izleyeceklerini tartıştıklarını ifade eden Biden, mutabık kaldıkları konular üzerinde Amerikalı ve Türk ekiplerin çalışmaların sürdüreceklerini dile getirdi.ERDOĞAN: ÇÖZÜLEMEYECEK SORUN YOKERDOĞAN: ÇÖZÜLEMEYECEK SORUN YOK 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hem görüş ayrılığı yaşadığımız meseleler hem de ortak çıkarlarımız olan konulardaki iş birliği imkanlarını yapıcı bir yaklaşımla ele aldık" dedi, bir soru üzerine S-400'ler konusunun da gündeme geldiğini belirtti:  10"S-400 konusunda bizim düşüncemiz daha önce neyse, aynı düşünceyi Sayın Başkan'a ifade ettim. Bunun yanı sıra F-35 konusunu aynı şekilde kendilerine ifade ettim. Savunma sanayi konusunda müşterek yapabileceğimiz adımlar nelerdir, bunları ifade ettim."Afganistan'da Türk askerinin kalması için ABD'nin vereceği desteğin önem arz ettiğini kaydeden Türkiye lideri, şöyle devam etti: Aramızdaki ekonomik potansiyelin tam olarak hayata geçirilebilmesi için atılabilecek adımları değerlendirdik.İki müttefik ve stratejik ortağa yakışacak şekilde doğrudan iletişim kanallarını kullanmakta mutabık kaldık. Her alanda karşılıklı saygı ve çıkara dayalı verimli bir iş birliği döneminin başlaması anlamında güçlü bir iradenin olduğunu görüyoruz.Neticede son derece yararlı ve samimi bir görüşme oldu. Türkiye ABD ilişkilerinde çözülemeyecek hiçbir mesele olmadığını, iş birliği alanlarımızın sorun başlıklarından daha kapsamlı ve zengin bir görünüm sergilediğini düşünüyoruz."

14DÜNYADA MANŞETDÜNYADA MANŞET 

"Erdoğan ve Biden NATO zirvesinin ardından ikili görüşme gerçekleştirdi" diyen CNN International, ABD liderinin randevuyu 'olumlu ve verimli' olarak nitelediğini sayfasına taşıdı.The Wall Street Journal gazetesi "Biden ve Erdoğan ABD-Türkiye ilişkilerini yeniden başlatma girişimi için buluştu" başlığıyla görüşmeyi duyurdu, randevuda askeri işbirliği ve Ortadoğu'daki gelişmelerin öne çıktığını vurguladı.Katar merkezli Al Jazeera televizyonunun internet sitesi, "Erdoğan Biden'la samimi ve yararlı bir görüşme olduğunu söylüyor" başlığıyla Brüksel'deki buluşmayı okurlarına aktardı.İsrail'in The Times of Israel gazetesi "Biden ve Erdoğan Brüksel'de bir araya geldi, farklılıkların çözülebileceği söylendi" başlığını kullandı, Türkiye liderinin Yunanistan ve Fransa liderleriyle de görüştüğünü kaydetti.

Erdoğan-Biden görüşmesi öncesi dikkat çeken öneri! 'Özal bunu başarmıştı'

ZİRVEDEN ÖNCE KISA GÖRÜŞME 

Zirvenin başlangıcında ABD Başkanı Biden ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ayaküstü kısa bir süre görüşme yaptı. Liderlerin fotoğraflarını uluslararası haber ajansları AP ve Reuters servis etti.Cumhurbaşkanı Erdoğan, zirve öncesinde bir dizi görüşme gerçekleştirdi. Türkiye lideri, Litvanya Cumhurbaşkanı Gitanas Nauseda, Letonya Cumhurbaşkanı Egils Levits, Fransa Devlet Başkanı Emmanuel Macron, İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve Almanya Başbakanı Angela Merkel ile bir araya geldi.

20YENİ BİR SAYFA AÇILDIYENİ BİR SAYFA AÇILDI 

Belgede, Çin'in nükleer envanterini hızla geliştirdiği, ordusunun modernizasyonunda şeffaf olmadığı ve Rusya ile askeri işbirliği yaptığı vurgulandı. Ayrıca "Çin'in sık sık şeffaf davranmamasından ve dezenformasyon kullanmasından kaygılıyız" denildi.NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, zirvenin ardından yaptığı basın toplantısında "Bugün ittifakımızda yeni bir sayfa açtık. Güvenliğimiz için kilit önemde konulara değindik ve geniş kapsamlı kararlar aldık" dedi. 22Jens Stoltenberg, "NATO liderleri, Afgan güçleri ile kurumlarını eğiterek ve finansal destek sağlayarak Afganistan'ın yanında yer almaya olan bağlılıklarını teyit etti" ifadesini kullandı.Sözü Rusya'ya getiren Genel Sekreter, "Rusya ile ilişkimiz Soğuk Savaş'tan sonraki en düşük seviyesinde. Moskova'nın agresif eylemleri güvenliğimizi tehdit ediyor" cümlesini de kurdu.

NATO Genel Sekreteri, zirve öncesi yaptığı açıklamada, gündemlerindeki en önemli konulardan birinin ise Çin olacağını belirtmiş ve "Yükselen Çin'e ortak yanıt vermeliyiz" demişti.

Brüksel’de tarihi toplantı, tarihi temaslar: NATO'da zirve içinde zirve

NATO üyesi 30 ülkenin lideri Brüksel’de bir araya geldi. Salgın nedeniyle 2019’dan bu yana buluşamayan liderleri bir araya getiren zirve, kayıtlara İttifak’ın geleceğine yön verecek ve en az 10 yıllık yol haritasının belirlendiği toplantı olarak geçti.

Brüksel’de tarihi toplantı, tarihi temaslar: NATO'da zirve içinde zirve

NATO Zirvesi’ne katılmak üzere önceki gün Brüksel’e gelen Erdoğan, ilk temaslarını kaldığı otelde gerçekleştirdi. Erdoğan, Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Litvanya Cumhurbaşkanı Gitanas Nauseda ve Letonya Cumhurbaşkanı Egils Levits ile görüştü.

İLK GÖRÜŞME MACRON İLE

Brüksel’de tarihi toplantı, tarihi temaslar: NATO'da zirve içinde zirve

Zirve günü ise Erdoğan’ın resmi oturum başlamadan NATO karargâhında gerçekleştirdiği ilk görüşme Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile oldu. Geçtiğimiz aylarda iki ülke arasındaki gerginlik oldukça yükselmiş ancak sonrasında kademe kademe düşmüştü.

LibyaSuriye, Doğu Akdeniz gibi iki ülke arasında gerilim kaynağı olan konulara değinilirken Macron’un İslam’a yönelik bakışı görüşmede ‘netleştirilmeye’ çalışılan başlıklar arasında yer aldı. İlişkilerin diyalog yoluyla ilerletilmesi konusunda her iki tarafın da istekli olması ve bu yönde irade beyanında bulunması önemliydi.

Brüksel’de tarihi toplantı, tarihi temaslar: NATO'da zirve içinde zirve

Macron, 52 dakika süren temasa ilişkin sosyal medya mesajında, Erdoğan’la açıklık ve saygı ile ilerlemek için uzun bir baş başa görüşme yaptığını belirtti.

SONRA JOHNSON VE MERKEL

Brüksel’de tarihi toplantı, tarihi temaslar: NATO'da zirve içinde zirve

Erdoğan, Macron’dan sonra İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile bir araya geldi. İki ülke arasında önemli bir pürüz bulunmazken Kıbrıs sorunun çözümü, savunma ve ticaret alanlarında işbirliğinin boyutunun geliştirilmesi ön plana çıkan unsurlar arasında. Erdoğan ile Johnson arasındaki görüşme 25 dakika sürdü.

Brüksel’de tarihi toplantı, tarihi temaslar: NATO'da zirve içinde zirve

Erdoğan, bu ikilinin ardından Almanya Başbakanı Angela Merkel ile görüştü. Merkel, Erdoğan’ın AB içinde en fazla temasta olduğu liderler arasında yer alıyor. Olumlu havada geçen görüşme 24-25 Haziran’da yapılacak ve Türkiye konusunun ana gündem maddeleri arasında yer alacağı AB Zirvesi öncesinde iki lider açısından da önemli bir fırsat niteliğindeydi. Erdoğan ile Merkel arasındaki görüşme yarım saat sürdü.

MİÇOTAKİS VE BIDEN’LA YÜZ YÜZE

Brüksel’de tarihi toplantı, tarihi temaslar: NATO'da zirve içinde zirve

Bu görüşmelerin ardından Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis ile ikili görüşme gerçekleştirildi. Görüşme, Doğu Akdeniz’de gerilimin düşmesinin, iki ülke arasında gerginliğin önceki aylara oranla çok düşük seviyede olmasının, Ankara-Atina arasında dışişleri bakanları arasında yapılan görüşmenin verimli geçmesinin oluşturduğu tablonun etkisinde yapıldı.

Brüksel’de tarihi toplantı, tarihi temaslar: NATO'da zirve içinde zirve

Sadece Türkiye ve ABD’nin değil tüm NATO’nun sonuçlarını merakla beklediği görüşme ise ABD Başkanı Joe Biden’la yaptığı görüşmeydi. Erdoğan ayrıca İspanya ve Hollanda başbakanlarıyla da görüştü.

ATİNA: BUZLAR ÇÖZÜLDÜ

Brüksel’de tarihi toplantı, tarihi temaslar: NATO'da zirve içinde zirve

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile dün Brüksel’de gerçekleşen görüşmesinden memnun. Yunan hükümet kaynakları, “Buzlar çözüldü. Sakin bir yaz için adım atıldı” dediler. İki liderin geçen yıl Doğu Akdeniz’de yaşanan gerginliğin tekrarlanmaması için görüş birliği içinde oldukları belirtildi. Aynı kaynaklara göre Miçotakis görüşmede ekonomi, ticaret, turizm ve enerji gibi alanlarda ‘pozitif gündemden yana olduğunu’ söyledi.

ERDOĞAN: TERÖRE KARŞI İLK SAFTAYIZ

Brüksel’de tarihi toplantı, tarihi temaslar: NATO'da zirve içinde zirve

NATO Zirvesi marjında düzenlenen Brüksel Forumu’nun “İstikrara Katkı” başlıklı oturumuna video mesaj aracılığıyla katılan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin bölgesinde ve ötesinde güvenilir bir müttefik olarak üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirdiğini belirterek, “Irak’tan Afganistan’a, Kafkaslar’dan Balkanlar’a, Karadeniz’den Akdeniz’e, Afrika’ya kadar istikrarın tesisine yönelik tüm girişimlere öncülük ediyor, katkı sağlıyoruz” diye konuştu.

Her şeyi konuştular

Komşularla ilişkilerde uluslararası hukuka, karşılıklı hak ve çıkarlara saygıyı gözettiklerini söyleyen Erdoğan, “Komşumuz ve müttefikimiz Yunanistan’la aramızdaki diyalog kanallarının canlandırılmasının, bölgemizin istikrar ve refahına da hizmet ettiğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Brüksel’de tarihi toplantı, tarihi temaslar: NATO'da zirve içinde zirve

Güçlü bir terörle mücadele vurgusu yapan Erdoğan, şöyle devam etti: “Türkiye, NATO başta olmak üzere ilgili tüm uluslararası platformlarda terörle mücadelede ilk safta yer almaktadır. PKK/PYD’den DEAŞ ve FETÖ’ye kadar birçok terör örgütüyle sınırlarımız içinde ve dışında yoğun bir mücadelenin içindeyiz. Terörün her türlüsüne karşı yürüttüğümüz mücadelede maalesef müttefik ve ortaklarımızdan beklediğimiz destek ve dayanışmayı göremedik. SuriyeIrak ve Türkiye’de eli masumların kanına bulaşmış terör örgütü elebaşlarının meşru bir aktör gibi en üst seviyede muhatap alındığına, desteklendiğine şahit olduk. Unutulmamalıdır ki Türkiye’nin sınırları aynı zamanda NATO’nun sınırlarıdır.”

ERDOĞAN: ABD İLE ÇÖZÜLEMEYECEK MESELE YOK

Brüksel’de tarihi toplantı, tarihi temaslar: NATO'da zirve içinde zirve

“Uzun yıllara dayalı bir dostluğumuzun bulunduğu Sayın Biden ile gündemimizde yer alan konularla ilgili kapsamlı görüş alışverişinde bulundum. Hem görüş ayrılığımızın yer aldığı meseleleri hem de ortak çıkarlara sahip olduğumuz alanlardaki işbirliği imkanlarını yapıcı bir yaklaşımla ele aldık. Salgın sonrası ortaya çıkacak yeni fırsatları da dikkate alarak aramızdaki ekonomik potansiyelin tam anlamıyla hayata geçirilmesi için atılabilecek adımları değerlendirdik. İki müttefike ve stratejik ortağa yakışır şekilde doğrudan diyalog kanallarını etkin ve düzenli şekilde kullanma hususunda mutabık kaldık. Neticede son derece yararlı ve samimi bir görüşme oldu. Her alanda karşılıklı saygı ve çıkara dayalı verimli bir işbirliği döneminin başlaması noktasında güçlü bir iradenin olduğunu görüyoruz. Sayın Biden’la önümüzdeki dönemde bu hedefler doğrultusunda işbirliğimizi arttıracağız. Türkiye-ABD ilişkilerinde çözülemeyecek hiçbir mesele olmadığını tam tersine iş birliği alanlarımızın sorun başlıklarından daha geniş ve zengin görünüm sergilediğini düşünüyoruz. Afganistan konusundaki düşüncelerimizi Sayın Biden’a ifade ettim. Afganistan’dan çıkmamız istenmiyorsa diplomatik, lojistik, mali konularda Amerika’nın bize vereceği destek büyük önem arz ediyor. Taliban gerçeğini kenara koymak mümkün değil. Afganistan’da Pakistan ve Macaristan’ı yanımıza alma düşüncemizi söyledik. Bir mutabakat söz konusu."

"S-400 DÜŞÜNCEMİZİ İFADE ETTİM"

Brüksel’de tarihi toplantı, tarihi temaslar: NATO'da zirve içinde zirve

S-400’de bizim düşüncemiz daha önce ne ise aynı düşünceyi Sayın Başkana ifade ettim. F-35 konusunu da aynı şekilde ifade ettim. Temennim odur ki, savunma sanayiyle ilgili olarak müşterek yapabileceğimiz adımlar nelerdir, onları ifade ettim. Bundan sonraki süreçte de Dışişleri, Savunma bakanlarımız muhataplarıyla görüşmek suretiyle bu süreci inşallah sağlama bağlayacaklar. ABD Patriot’ları vermedi. Biz de S-400’ü almak durumunda kaldık. Böyle bir süreçten geliyoruz. Bu konularda savunma sanayiinde neler yapabiliriz? ‘Savunma ve Dışişleri Bakanlarımız aralarında görüşsünler’ dedik. Görüşme sonrasında bizler adımları atalım kararına vardık. Bizim 100 milyar dolarlık bir hedefimiz vardı. 22-23 milyar dolar civarında. Bizim bunları aşmamız gerekiyor. Bu konuda mutabakatımız oldu."

Her şeyi konuştular:  Çözülemeyecek hiçbir mesele yok

NATO’nun gelecek 10 yılda izleyeceği stratejisinin müzakere edildiği Brüksel zirvesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Biden da Türk-Amerikan ilişkilerini masaya yatırdı. Biden ile hem sorunları hem de ortak çıkarları ele aldıklarını belirten Erdoğan, “Türkiye-ABD ilişkilerinde çözülemeyecek hiçbir mesele yok” dedi.

 

Her şeyi konuştular: ​Çözülemeyecek hiçbir mesele yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan - ABD Başkanı Biden

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Zirvesi’nde ABD Başkanı Joe Biden ile baş başa görüştü. Saat 19.00’da NATO Karargahı’nda başlayan buluşma 45 dakika sürdü. Daha sonra heyetler arası görüşmeye geçildi. Erdoğan, görüşmeler sonrası düzenlediği basın toplantısında, “İki müttefike ve stratejik ortağa yakışır şekilde doğrudan diyalog kanallarını etkin ve düzenli şekilde kullanma hususunda mutabık kaldık” dedi. Erdoğan, uzun yıllara dayalı dostluklarının bulunduğu Biden ile gündemlerinde yer alan konularla ilgili kapsamlı görüş alışverişinde bulunduklarını aktardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

AFP ve Reuters Erdoğan ile Biden'ın tokalaştığı anı çarpıtarak servis etti

DÜNYA

AFP ve Reuters Erdoğan ile Biden'ın tokalaştığı anı çarpıtarak servis etti

DİYALOG KANALLARI AÇIK TUTULACAK

  • “Hem görüş ayrılığı yaşadığımız meseleleri hem de ortak çıkarlara sahip olduğumuz alanlardaki iş birliği imkanlarını yapıcı bir yaklaşımla ele aldık. Etkin iş birliğine ihtiyaç duyduğumuz coğrafyalarda yapacağımız ortak çalışmaları Sayın Biden ve ekibi ile görüştük. Türkiye bu bölgelerde aldığı inisiyatiflerle DEAŞ’la mücadeleye destek vermenin yanında NATO’nun sınırlarının ve müşterek çıkarlarımızın da savunucusu olmuştur. Bu görüşmede salgın sonrası ortaya çıkacak yeni fırsatları da dikkate alarak aramızdaki ekonomik potansiyelin tam anlamıyla hayata geçirilmesi için atılabilecek adımları değerlendirdik. İki müttefike ve stratejik ortağa yakışır şekilde doğrudan diyalog kanallarını etkin ve düzenli şekilde kullanma hususunda mutabık kaldık.”

ABD Başkanı Joe Biden, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile pozitif ve verimli bir görüşme yaptıklarını belirterek, “Ekiplerimiz görüşmelere devam edecek, Türkiye ile ABD arasında gerçek bir ilerleme kaydedeceğimize inanıyorum” dedi. Biden, görüşmenin ardından düzenlediği basın toplantısında Erdoğan ile görüşmesine ilişkin “Pozitif ve verimli bir toplantı yaptık. Toplantının çoğu baş başaydı” ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Joe Biden, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile pozitif ve verimli bir görüşme yaptıklarını belirterek, “Ekiplerimiz görüşmelere devam edecek, Türkiye ile ABD arasında gerçek bir ilerleme kaydedeceğimize inanıyorum” dedi. Biden, görüşmenin ardından düzenlediği basın toplantısında Erdoğan ile görüşmesine ilişkin “Pozitif ve verimli bir toplantı yaptık. Toplantının çoğu baş başaydı” ifadelerini kullandı.

Bu haber 902204 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ALLAH (C.C.)
ALLAH (C.C.)
Dev projede sona doğru! Başkan Erdoğan Akkuyu NGS'de incelemelerde bulunacak
Dev projede sona doğru! Başkan Erdoğan Akkuyu NGS'de incelemelerde...