Son dakika! Bölücü terör örgütü PKK’ya nokta operasyon:...

Son dakika! Bölücü terör örgütü PKK'ya nokta operasyon: Sözde yönetici 4 terörist öldürüldü

Son dakika haberine göre: Suriye'nin Haseki kentine bağlı Til Temir kasabasında PKK-YPG'nin sözde karargah binasına MİT'in verdiği koordinatlarla bir operasyon gerçekleşti. Harekatta terör örgütünün Suriye'deki tepe isimlerinden olan biri kadın 4 terörist öldürüldü. Öldürülen kadın teröristin Haseki'de birçok kez ABD'li üst düzey general ve diplomatlarla bir araya gelip toplantılara katıldığı ortaya çıktı..

22 Ağustos 2021 - 09:29 - Güncelleme: 22 Ağustos 2021 - 11:58

Son dakika! Bölücü terör örgütü PKK'ya nokta operasyon: Sözde yönetici 4 terörist öldürüldü

Giriş Tarihi: 22.08.2021 Son Güncelleme: 22.08.2021 09:24

Gelen son dakika haberine göre, Suriye'nin Haseki kentine bağlı Til Temir kasabasında PKK-YPG'nin sözde karargâh binasına MİT'in verdiği koordinatlarla dün bir operasyon gerçekleşti. Harekatta terör örgütünün Suriye'deki tepe isimlerinden olan biri kadın 4 terörist öldürüldü. Toplantı binası yerle bir edildi. Öldürülen kadın terörist Sosin Birhat'ın Haseki'de birçok kez ABD'li üst düzey general ve diplomatlarla bir araya gelip toplantılara katılmıştı. Haberin detayları...

Bölücü terör örgütü PKK’ya nokta operasyon

Son dakika haberi... Irak'ın Sincar kentinde önceki gün PKK'nın tepe isimlerinden Said Hasan ve korumasının bir araç içerisinde nokta operasyonla öldürülmesinin ardından benzer bir operasyon Suriye'de gerçekleştirildi.

Son dakika haberi | Terör örgütü PKK'ya nokta operasyon: Hepsi vuruldu

Son dakika haberi | Terör örgütü PKK’ya nokta operasyon: Hepsi vuruldu

​​​​​Son dakika haberi... Suriye'nin Haseki kentine bağlı Til Temir kasabasında PKK-YPG'nin sözde karargâh binasına MİT'in verdiği koordinatlarla dün bir operasyon gerçekleşti. Harekatta terör örgütünün Suriye'deki tepe isimlerinden olan biri kadın 4 terörist öldürüldü. Toplantı binası yerle bir edildi. Öldürülen kadın terörist Sosin Birhat'ın Haseki'de birçok kez ABD'li üst düzey general ve diplomatlarla bir araya gelip toplantılara katılmıştı.

Son dakika haberi... Irak'ın Sincar kentinde önceki gün PKK'nın tepe isimlerinden Said Hasan ve korumasının bir araç içerisinde nokta operasyonla öldürülmesinin ardından benzer bir operasyon Suriye'de gerçekleştirildi. Suriye'nin kuzeyindeki Haseki vilayetinin batısında yer alan Til Temir kasabasında terör örgütü PKK-YPG ile sözde Suriye Demokratik Güçleri adı altında terörist faaliyetlerin yürütüldüğü binaya dün TB-2 Bayraktar Silahlı İnsansız Hava Aracıyla nokta operasyon düzenlendi.

AKILLI MÜHİMMATLA BİNA YERLE BİR EDİLDİ

Operasyonda YPJ'nin sözde Askeri Konsey Üyesi Sosin Birhat kod adlı kadın terörist Sosin Mouhammad ile PKK'nın Suriye'deki çatı yapılanması ve omurgasını oluşturan Suriye Demokratik Güçleri Askeri Meclis üyesi sözde komutanlarından Agit Girkelege kod adlı Peyvan Remedan, Askeri Konsey üyesi Rubar Heseke kod adlı Ali El Xerze ile sözde Haseki komutanı Seyfullah Ahmad etkisiz hale getirildi.

Teröristlerin toplantı için bir araya geldikleri tespit edildi. Önceden tespit edilen koordinatlarla iki SİHA tarafından Kanatlı Güdüm Kiti Silah Sistemi (KGK) MK-82 yerli akıllı mühimmatla düzenlenen operasyonda hedef alınan binaya düzenlenen hava harekâtında dört terörist öldürüldü. Bina ise yerle bir edildi.

ABD'LİLERE REFAKAT EDİYORDU

Öldürülen kadın terörist Sosin Birhat Suriye'nin kuzeyini işgal eden PKK'nın en kritik isimlerinden biriydi. Örgütün Suriye kolu YPG'nin kadın yapılanması olan YPJ'nin en tepe isimlerinden olan ve sık sık Kandil'deki terörist elebaşlarıyla irtibat halinde olan kadın terörist ABD'li üst düzey general ve diplomatların zaman zaman Suriye'nin kuzeyine gerçekleştirdiği ziyaretlere refakat edip gizli toplantılara katılıyordu. PKK'nın Suriye genel sorumlusu Ferhat Abdi Şahin'in de yardımcılığını yapıyordu.

Sabah'ın aktardığına göre, Suriye'nin kuzeyindeki Haseki vilayetinin batısında yer alan Til Temir kasabasında terör örgütü PKK-YPG ile sözde Suriye Demokratik Güçleri adı altında terörist faaliyetlerin yürütüldüğü binaya dün TB-2 Bayraktar Silahlı İnsansız Hava Aracıyla nokta operasyon düzenlendi.

AKILLI MÜHİMMATLA BİNA YERLE BİR EDİLDİ

Operasyonda YPJ'nin sözde Askeri Konsey Üyesi Sosin Birhat kod adlı kadın terörist Sosin Mouhammad ile PKK'nın Suriye'deki çatı yapılanması ve omurgasını oluşturan Suriye Demokratik Güçleri Askeri Meclis üyesi sözde komutanlarından Agit Girkelege kod adlı Peyvan Remedan, Askeri Konsey üyesi Rubar Heseke kod adlı Ali El Xerze ile sözde Haseki komutanı Seyfullah Ahmad etkisiz hale getirildi.

Teröristlerin toplantı için bir araya geldikleri tespit edildi. Önceden tespit edilen koordinatlarla iki SİHA tarafından Kanatlı Güdüm Kiti Silah Sistemi (KGK) MK-82 yerli akıllı mühimmatla düzenlenen operasyonda hedef alınan binaya düzenlenen hava harekâtında dört terörist öldürüldü. Bina ise yerle bir edildi.

ABD'LİLERE REFAKAT EDİYORDU

Öldürülen kadın terörist Sosin Birhat Suriye'nin kuzeyini işgal eden PKK'nın en kritik isimlerinden biriydi. Örgütün Suriye kolu YPG'nin kadın yapılanması olan YPJ'nin en tepe isimlerinden olan ve sık sık Kandil'deki terörist elebaşlarıyla irtibat halinde olan kadın terörist ABD'li üst düzey general ve diplomatların zaman zaman Suriye'nin kuzeyine gerçekleştirdiği ziyaretlere refakat edip gizli toplantılara katılıyordu. PKK'nın Suriye genel sorumlusu Ferhat Abdi Şahin'in de yardımcılığını yapıyordu.

MİT koordinat verdi SİHA vurdu! PKK'nın en kritik isimlerinden biriydi

Son dakika haberine göre: Suriye'nin Haseki kentine bağlı Til Temir kasabasında PKK-YPG'nin sözde karargah binasına MİT'in verdiği koordinatlarla bir operasyon gerçekleşti. Harekatta terör örgütünün Suriye'deki tepe isimlerinden olan biri kadın 4 terörist öldürüldü. Öldürülen kadın teröristin Haseki'de birçok kez ABD'li üst düzey general ve diplomatlarla bir araya gelip toplantılara katıldığı ortaya çıktı.

MİT koordinat verdi SİHA vurdu! PKK’nın en kritik isimlerinden biriydiIrak'ın Sincar kentinde önceki gün PKK'nın tepe isimlerinden Said Hasan ve korumasının bir araç içerisinde nokta operasyonla öldürülmesinin ardından benzer bir operasyon Suriye'de gerçekleştirildi.

Suriye'nin kuzeyindeki Haseki vilayetinin batısında yer alan Til Temir kasabasında terör örgütü PKK-YPG ile sözde Suriye Demokratik Güçleri adı altında terörist faaliyetlerin yürütüldüğü binaya dün TB-2 Bayraktar Silahlı İnsansız Hava Aracıyla nokta operasyon düzenlendi.

AKILLI MÜHİMMATLA BİNA YERLE BİR EDİLDİ

Teröristlerin toplantı için bir araya geldikleri tespit edildi. Önceden tespit edilen koordinatlarla iki SİHA tarafından Kanatlı Güdüm Kiti Silah Sistemi (KGK) MK-82 yerli akıllı mühimmatla düzenlenen operasyonda hedef alınan binaya düzenlenen hava harekâtında dört terörist öldürüldü. Bina ise yerle bir edildi.

ABD'LİLERE REFAKAT EDİYORDU

Mehmetçik harekat bölgelerinde terörist avlamaya devam ediyor! 4 PKK'lı etkisiz hale getirildi

 

Terör örgütü PKK'nın büyükbaşı Said Hasan yok edildi! MİT'in Sincar operasyonunun detayları ortaya çıktı

Tunceli'de ormanı ateşe veren PKK'lılara operasyon: 1 terörist öldürüldü

 

Bu haber 990462 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Nijerya ile 7 kritik anlaşma! Başkan Erdoğan açıkladı: İşbirliğimizi güçlendireceğiz
Nijerya ile 7 kritik anlaşma! Başkan Erdoğan açıkladı:...
Son dakika: Dörtlü Zirve'nin ardından ortak bildiri! Başkan Erdoğan'ın o sözü ilk kez uluslararası bir bildiride yer aldı
Son dakika: Dörtlü Zirve'nin ardından ortak bildiri! Başkan...