Son dakika: Başkan Recep Tayyip Erdoğan’dan Gazi Meclis’te...

Son dakika: Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Gazi Meclis'te flaş mesajlar: Her kim bunu yapıyorsa şehitlerimize ihanet ediyor

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 5'inci yıl dönümünde Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne geldi. Erdoğan, Meclis'in bahçesinde törenle karşılandı. Başkan Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile birlikte lk bombalanan alandaki anıta karanfil bıraktı ve protokoldeki yerine geçti.

20 Temmuz 2021 - 13:16

Son dakika: Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Gazi Meclis'te flaş mesajlar: Her kim bunu yapıyorsa şehitlerimize ihanet ediyor

Giriş Tarihi: 15.7.2021  12:15 Son Güncelleme: 15.7.2021  13:30

Son dakika haberi: TBMM'de 15 Temmuz Şehitlerini Anma Programı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, o gece çıplak elleriyle tankları durduran cesaret abidelerinin hakkının ödenemeyeceğini söyledi.

Son dakika haberine göre; Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 5'inci yıl dönümü programı kapsamında Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne geldi. Erdoğan, burada törenle karşılandı. Erdoğan, ilk bombanın atıldığı noktadaki anıta karanfil bıraktı. Erdoğan'ın protokole geçmesi ile 15 Temmuz Şehitlerini anma programı başladı. Törende ilk olarak TBMM Başkanı Mustafa Şentop konuştu. Şentop, 15 Temmuz'un bir işgal girişimi olduğunu ifade etti. Şentop'un ardından kürsüye gelen Başkan Erdoğan ise, 15 Temmuz'u gölgelemenin şehitlere ihanet etmek olduğunu belirtti, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Erdoğan, yeni anayasa çağrısında da bulundu.

Son dakika: Gazi Meclis'te 15 Temmuz şehitleri anıldı! Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Son dakika: Gazi Meclis'te 15 Temmuz şehitleri anıldı! Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan önemli açıklamalarSon dakika haberine göre; Başkan Recep Tayyip Erdoğan, FETÖ’nün 15 Temmuz hain darbe girişiminin püskürtülmesinin 5. yıl dönümü nedeniyle Gazi Meclis'e geldi. Başkan Erdoğan, burada askeri törenle karşılandı. Erdoğan, ilk bombanın atıldığı noktadaki anıta karanfil bıraktı. Meclis'te şehitler için Kur'an-ı Kerim okundu, dualar edildi. Erdoğan'ın protokole geçmesi ile 15 Temmuz Şehitlerini anma programı başladı. Anma töreninde TBMM Başkanı Şentop, "Bu darbe girişimi Türkiye'ye yönelik dış destekli bir işgal hareketidir" ifadelerini kullandı. "15 Temmuz'u gölgelemeye çalışanlar kanlarıyla destan yazan aziz şehitlerimize ihanet ediyor." diyen Başkan Erdoğan, "Hiç kimsenin, özellikle bu güzide çatı altında (Meclis) görev yapanların 15 Temmuz gecesi milletin verdiği bu şanlı mücadeleyi önemsizleştirmeye hakkı yoktur. 15 Temmuz destanı hepimizin ortak gurur kaynağıdır." mesajını verdi.

Son dakika: Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Gazi Meclis'te flaş mesajlar: Her kim bunu yapıyorsa şehitlerimize ihanet ediyor

15 Temmuz hain darbe girişiminin 5. yılında Başkan Erdoğan'dan Gazi Meclis'te önemli açıklamalar

Başkan Erdoğan, FETÖ’nün 15 Temmuz hain darbe girişiminin püskürtülmesinin 5. yıldönümü nedeniyle Ankara’da bir dizi etkinliğe katılıyor. Başkan Erdoğan, ilk olarak Gazi Meclis'e geldi. Erdoğan, burada askeri törenle karşılandı. Başkan Erdoğan, ilk bombanın atıldığı noktadaki anıta karanfil bıraktı. Meclis'te şehitler için Kur'an okundu, dualar edildi. Daha sonra Başkan Erdoğan, Gazi Meclis'te açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Hiç kimsenin 15 Temmuz gecesi milletin verdiği şanlı mücadeleyi önemsizleştirmeye hakkı yoktur. 15 Temmuz hakkın batıla, adaletin zulme galip gelmesinin adıdır. 15 Temmuz'daki direnişi ile milletimiz darbe direnişini püskürtmüştür. Türk milleti istiklalini korurken milletin vekilleri de bu yüce çatı altında demokrasiye sımsıkı sahip çıkmıştır. Engelleri aşarak TBMM'ye gelen herkese şahsınm, milletim ve ülkem adına şükranlarımı sunuyorum. Tarih 15 Temmuz gecesi yaşanan gazi Meclisimizin çatısı altında sergilenen bu dayanışmayı da altın harflerle yazacaktır. " dedi.

Başkomutan ile birlikte meydanlarda nöbet vakti

15 Temmuz Destanı'nın beşinci yılında milletin zaferini unutturmamak adına Başkan Erdoğan'ın da katılacağı programlar gerçekleştiriliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz şehitlerini andı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz şehitlerini andı

Başkan Erdoğan, 15 Temmuz programı çerçevesinde TBMM'de önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

15 Temmuz destanının 5. yıldönümünde gazi Meclisimizde sizlerle beraber olmaktan bahtiyarlık duyuyorum. Kahraman şehitlerimize Allah'tan rahmet niyaz ediyorum. Gazilerimize sağlıklı, hayırlı uzun ömürler diliyorum.

BU ÜLKENİN SAHİBİ VATAN AŞIKLARIDIR

Özgürlüğüne, ezanına, geleceğine sahip çıkan milletimin tüm fertlerine şükranlarımı sunuyorum. 15 Temmuz şehitleri Bedir'den Çanakkale'ye, terörle mücadeleden yurtdışı operasyonlarımıza tüm bunlarla birlikte batıla karşı yürütülen hak mücadelesinin günümüzdeki temsilcileridir. Her kim bunu gölgelemeye çalışıyorsa ülkesine, milletine ihanet ediyor demektir. Bu ülkenin sahibi vatan aşıklarıdır. Bu ülkenin sahibi eve erzak almaya değil devletimize sahip çıkmaya geldik diyen Batuhan'lardır. Daha 15 yaşındayken şehadet şerbeti içen Halil İbrahim Yıldırım'dır. Bu ülkenin sahibi yüreklerinde imanla hainlere meydanları dar eden cesur kadınlardır.

TARİH ALTIN HARFLERLE YAZACAK
Hiç kimsenin 15 Temmuz gecesi milletin verdiği şanlı mücadeleyi önemsizleştirmeye hakkı yoktur. 15 Temmuz hakkın batıla, adaletin zulme galip gelmesinin adıdır. 15 Temmuz'daki direnişi ile milletimiz darbe direnişini püskürtmüştür. Türk milleti istiklalini korurken milletin vekilleri de bu yüce çatı altında demokrasiye sımsıkı sahip çıkmıştır. Engelleri aşarak TBMM'ye gelen herkese şahsınm, milletim ve ülkem adına şükranlarımı sunuyorum. Tarih 15 Temmuz gecesi yaşanan gazi Meclisimizin çatısı altında sergilenen bu dayanışmayı da altın harflerle yazacaktır.

Şehitlerimizin uğruna canlarını feda ettikleri kutlu emanete halel getirmemek en önemli görevimizdir. Özünde rekabet bulunan siyaseti ülkenin hayrına olan işlerde yarışmak olarak gördük. 84 milyonun tamamını kucaklamaya çalıştık. Vatanımızın bekasından başka hiçbir hedef peşinde koşmadık.

TÜRKİYE, 84 MİLYONUN TAMAMININ ORTAK YURDUDUR
Siyasi partilerimiz, fikirlerimiz farklı olsa da hepimiz aynı vatanın insanalrıyız. Kökenlerimiz ayrı olsa da hepimiz binlerce yıllık ortak bir mazinin, ortak bir geleceğin sahipleriyiz. Türkiye, 84 milyonun tamamının ortak yurdudur. Son 1.5 yılda ülkemizi de etkileyen koronavirüs salgını millet olarak kaderimizin de aynı olduğunu göstermiştir. Bu salgın varlığımıza yönelik tehditleri ancak kenetlenme ile aşabileceğimizi gçöstermiştir. 2023'e eski Türkiye'nin alışkanlıkları ve kamburlarıyla değil yeni Türkiye'nin vizyonu ile girmek istiyoruz. 84 milyonun her bir ferdinin de bizimle aynı inancı paylaştığını düşünüyorum.

RİZE'DEKİ SEL FELAKETİ
Rize'de meydana gelen felaket sebebiyle birçok kardeşimiz rahmeti rahmana kavuştu. Felaket neticesinde kaybolanlar var. Şu anda üç bakanımız orada. Valimiz ve tüm görevliler arama çalışmalarını devam ettiriyorlar.

ERDOĞAN GAZİ MECLİS'TE
Başkan Erdoğan, 15 Temmuz programı kapsamında FETÖ tarafından bombalanan Gazi Meclis'i ziyaret etti. TBMM'deki törenlere Başkan Erdoğan'ın yanı sıra, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, AK Parti Genel Başkanvekilleri Binali Yıldırım ve Numan Kurtulmuş, AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı ve bakanlar katıldı.

Başkan Erdoğan, burada askeri törenle karşılandı. Erdoğan, ilk bombanın atıldığı noktadaki anıta karanfil bıraktı. Törende saygı duruşu yapılırken ve İstiklal Marşı okundu, daha sonra Kur'an tilaveti yapıldı, dualar edildi. Kur'an tilavetinin ardından Meclis Başkanı Mustafa Şentop bir konuşma gerçekleştirdi.

 
Şentop, "15 Temmuz darbe girişimi Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı en hain saldırılardandır. Aslında bu saldırı şaşırtıcı değildir. Geçmişte de ilk hedef Gazi Meclis olmuştur. Sergiledikleri bu vahşet ile 15 Temmuz'daki darbeciler kendilerinden önceki darbecilerden çok daha ileri gitmişlerdir. O gece darbeci çeteye karşı dirayetle karşı duran, darbeci uçakları vurun emri veren o dönemin Başbakanı Binali Yıldırım'ı saygı ile selamlıyorum." dedi.

Şentop, "FETÖ ile mücadeleyi zayıflatmak, hafifletmek Türkiye'ye suikast manası taşır. Şunu bir kez daha belirtelim ki, Türkiye kendi sorunlarını çözebilecek güce sahiptir. Siyaseten güçlenmek, icra mevkiine yükselmek için yabancı güçlere tabi olmak gafillere has bir davranıştır. Bu darbe girişimi Türkiye'ye yönelik dış güç destekli bir işgal girişimidir.

Basiretli liderliği ile ülkemizi o karanlıktan çıkaran liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkürlerimi sunuyorum. Türkiye'den yana tavır alan siyasi parti liderlerine şükranlarımı sunuyorum. Şehitlerimize gıpta ile, rahmetle anıyorum. Gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum." şeklinde konuştu.

ERDOĞAN'IN 15 TEMMUZ PROGRAMI
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde bulunan 15 Temmuz Şehitler Abidesine çiçek bırakıp saygı duruşunda bulunacak olan Başkan Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Müzesi'nin açılışını yapacak.

Başkan Erdoğan, daha sonra şehit ailelerini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ağırlayacak. Başkan Erdoğan, 15 Temmuz'da saat 21.00'de Millete Sesleniş konuşmasını gerçekleştirecek.

DEMOKRASİ ŞEHİTLERİ MÜZESİ
Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin karşısına inşa edilen Şehitler Abidesi'ne bağlanacak olan 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Müzesi'ndeki animasyon havuzunda darbe girişimi gecesindeki olaylar özel tekniklerle canlandırılacak.

Hologram, balmumu heykeller, ışık ve ses efektlerinin yoğun bir şekilde kullanıldığı müzede, ziyaretçiler 15 Temmuz gecesi yaşananlara tanıklık edecek. Yedi ayrı salondan oluşan müzede ilk salonda darbe girişimi öncesi gelişmeler, Türkiye'deki darbeler, FETÖ'nün kumpasları anlatılacak. Müzede karanlık bir koridorda kırmızı bir çizgiyle simgelenen Sonik Hat bölümünde ise, ses ve ışık efektleri eşliğinde ziyaretçiler tankın altından geçiş yapacak.

DESTANSI MÜCADELE ANLATILACAK
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı koordinasyonunda bakanlıklar, kamu kurumları, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları, Türkiye başta olmak üzere pek çok ülkede FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine karşı milletin destansı mücadelesini anacak ve anlatacak faaliyetler düzenleyecek. Program ve faaliyetler, 15 Temmuz darbe girişimi ile FETÖ'nün tüm yönleriyle etkin şekilde anlatılması, milletin direnişi, devletin mücadelesi ve demokrasi zaferine vurgu yapılması, şehitlerin ve gazilerin anılması, milli birlik duygusunun ve toplumsal hafızanın canlı tutulması ve yurtdışında 15 Temmuz ile ilgili farkındalık oluşturulması çerçevesinde planlandı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 5'inci yıl dönümünde Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne geldi. Erdoğan, Meclis'in bahçesinde törenle karşılandı. Başkan Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile birlikte lk bombalanan alandaki anıta karanfil bıraktı ve protokoldeki yerine geçti.

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Meclis'te son dakika açıklamaları

Erdoğan burada yaptığı konuşmada, "15 Temmuz, milletin, milli iradenin, demokrasiye gönül verenlerin zaferidir. 15 Temmuz, hakkın batıla, adaletin zulme, istiklalin istiskale galip gelmesinin adıdır. Milletimiz 15 Temmuz'daki direnişiyle hem bir darbe girişimini püskürtmüş hem de ülkemizi teslim almayı hedefleyen bir işgal teşebbüsünü engellemiştir. Genci yaşlısıyla bu millet, Türkiye'nin geçilmez olduğunu tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir." ifadelerini kullandı.

15 TEMMUZ PROGRAMI BAŞLADI

Erdoğan'ın protokole geçmesinin ardından 15 Temmuz Şehitlerini anma programı başladı. Törende saygı duruşunun ardından, Kur'an-ı Kerim tilavetine geçildi. Kur'an tilaveti sonrası dua edildi.

Başkan Erdoğan Gazi Meclis'te

BAŞKAN ERDOĞAN: 15 TEMMUZ'U GÖLGEMELEYE ÇALIŞANLAR AZİZ ŞEHİTLERİMİZE İHANET EDİYOR

Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un ardından kürsüye geldi. Şehitlere rahmet dileyerek konuşmasına başlayan Başkan Erdoğan, dikkat çeken mesajlar verdi. Erdoğan, 15 Temmuz'u kimsenin önemsizleştiremeyeceğini ifade etti.

Başkan Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

Sözlerimin hemen başında ülkemizin bekası uğrunda can veren kahraman şehitlerimize Allah'tan rahmet niyaz ediyorum. Gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum. O gece özgürlüğüne ezanına bayrağına devletine sahip çıkan milletimin tüm fertlerine milletim adına şükranlarımı sunuyorum. Fedakarlıkları ile o karanlık geceyi kardan aydınlık bir sabaha kavuşturan yiğitlerin hakkını asla ödeyemeyiz. O gece çıplak elleriyle tankları durduran cesaret abidelerinin hakkını ödeyemeyiz.

"HER KİM BUNU YAPIYORSA ŞEHİTLERİMİZE İHANET EDİYOR"

Hiç kimsenin, özellikle bu güzide çatı altında (Meclis) görev yapanların 15 Temmuz gecesi milletin verdiği bu şanlı mücadeleyi önemsizleştirmeye hakkı yoktur. 15 Temmuz destanı hepimizin ortak gurur kaynağıdır. Her kim bunu gölgelemeye çalışıyorsa o gece kanlarıyla destan yazan aziz şehitlerimze ihanet ediyor demektir.

15 Temmuz, milletin, milli iradenin, demokrasiye gönül verenlerin zaferidir. 15 Temmuz, hakkın batıla, adaletin zulme, istiklalin istiskale galip gelmesinin adıdır. Milletimiz 15 Temmuz'daki direnişiyle hem bir darbe girişimini püskürtmüş hem de ülkemizi teslim almayı hedefleyen bir işgal teşebbüsünü engellemiştir. Genci yaşlısıyla bu millet, Türkiye'nin geçilmez olduğunu tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir.

Tarih 15 Temmuz gecesi yaşanan diğer kahramanlıklar gibi gazi meclisimizin çatısı altında sergilenen bu dayanışmayı da altın harflerle yazacaktır. Nasıl İstiklal Harbimizi sevk ve idare eden Büyük Millet Meclisimizin üyeleri, aradan geçen bir asra rağmen halen hayırla yad ediliyorsa, yeni Türkiye'nin istikbal mücadelesinin önderleri de inşallah hep şükran ve minnetle anılacaktır.

BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU

Şehitlerimizin uğruna canlarını feda ettikleri kutlu emanete halel getirmemek bizim en önemli görevimizdir. 40 yılı aşan siyasi hayatımızın herhangi bir döneminde hamdolsun şehitlerimizin ruhlarını muazzep edecek hiçbir adım atmadık. Özünde rekabet bulunan siyaseti, ülkenin ve milletin hayrına olan işlerde yarışmak olarak gördük. Hizmet üretirken, mücadele ederken, içeride ve dışarıda milletimizin hakkını savunurken 84 milyonun tamamını kucaklamaya çalıştık. Vatanımızın bekası, milletimizin birlik ve dirliği, Türkiye'nin topyekun refah ve huzurundan başka hiçbir hedef peşinde koşmadık. Bugün de aynı hassasiyetle çalışıyor, önceliği millet ve memleket olan herkesle Türkiye ortak paydasında buluşmaya gayret ediyoruz.

SON DAKİKA: Başkan Erdoğan'dan TBMM'deki 15 Temmuz anma töreninde önemli açıklamalar

YENİ ANAYASA ÇAĞRISI

Bu salgın varlığımıza yönelik tehditleri ancak kenetlenme ile aşabileceğimizi gçöstermiştir. 2023'e eski Türkiye'nin alışkanlıkları ve kamburlarıyla değil yeni Türkiye'nin vizyonu ile girmek istiyoruz. 84 milyonun her bir ferdinin de bizimle aynı inancı paylaştığını düşünüyorum.

RİZE'YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

Rize'de birçok kardeşimiz rahmet-i rahmana kavuştu. 3 bakanımız orada, valimiz ve görevliler arama tarama faaliyetlerini sürdürüyor. Rabbim bizlere böyle felaketleri yaşatmasın diye niyazım var.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan 15 Temmuz hain darbe girişiminin 5'inci yıl dönümünde önemli açıklamalar

TBMM BAŞKANI ŞENTOP: TÜRKİYE'NİN KARŞI KARŞIYA KALDIĞI EN HAİN SALDIRILARDANDIR

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, Gazi Meclis'teki programda açıklamalarda bulundu. Şentop, 15 Temmuz'un dış güçlerin desteklediği bir işgal girişimi olduğunun altını çizdi.

Şentop'un açıklamaları şöyle:

15 Temmuz darbe girişimi Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı en hain saldırılardandır. Aslında bu saldırı şaşırtıcı değildir. Geçmişte de ilk hedef Gazi Meclis olmuştur. Sergiledikleri bu vahşet ile 15 Temmuz'daki darbeciler kendilerinden önceki darbecilerden çok daha ileri gitmişlerdir.

O gece darbeci çeteye karşı dirayetle karşı duran, darbeci uçakları vurun emri veren o dönemin Başbakanı Binali Yıldırım'ı saygı ile selamlıyorum.

"TÜRKİYE'YE YÖNELİK BİR İŞGAL GİRİŞİMİYDİ"

FETÖ ile mücadeleyi zayıflatmak, hafifletmek Türkiye'ye suikast manası taşır. Şunu bir kez daha belirtelim ki, Türkiye kendi sorunlarını çözebilecek güce sahiptir. Siyaseten güçlenmek, icra mevkiine yükselmek için yabancı güçlere tabi olmak gafillere has bir davranıştır. Bu darbe girişimi Türkiye'ye yönelik dış güç destekli bir işgal girişimidir.

Basiretli liderliği ile ülkemizi o karanlıktan çıkaran liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkürlerimi sunuyorum. Türkiye'den yana tavır alan siyasi parti liderlerine şükranlarımı sunuyorum. Şehitlerimize gıpta ile, rahmetle anıyorum. Gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum.

Darbe girişiminin 5. yılında siyasilerden 15 Temmuz mesajları

15.07.2021 12:39

1 / 13

FETÖ'cü hain darbe girişiminin 5. yıl dönümünde siyasetin önde gelenleri 15 Temmuz'a özel paylaşımlar yaptı.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, ‘15 Temmuz darbe girişimi ne kadar alçaksa o darbeyi durdurmak için harekete geçen milli şuur ve direniş de en az o kadar yüce ve örnek teşkil edecek düzeyde parlaktır.’ dedi.

2 / 13

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Oktay, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Biz bu dünyada milletin gücünün üzerinde bir güç görmedik, tanımadık, tanımıyoruz!" sözüne yer vererek "15 Temmuz hain darbe saldırısında bu hayasız akını durduran şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı.

3 / 13

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terör örgütü PKK'yı tarihinin en düşük eleman seviyesine, en düşük katılım seviyesine ve örgütten kopmaların en yüksek olduğu noktaya getirdiklerini bildirdi.

 

4 / 13

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İletişim Başkanlığınca hazırlanan 15 Temmuz videosunu "Türkiye Geçilmez" etiketiyle paylaştı.

5 / 13

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bu vatana hizmet de, uğrunda şehadet de boynumuzun borcudur! Türkiye Bayrağı Şehitlerimize rahmet, gazilerimize şükranla…" ifadelerini kullandı.

6 / 13

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Milletimizin topyekün milli egemenliğe sahip çıkıp, darbeci işgale direndiği o güne inançla bağlıyız. Şehitlerimize rahmet, gazilerimize şükranla…" ifadelerine yer verdi.

7 / 13

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım da mesajında, "Cumhurbaşkanımız @RTErdogan’ın liderliğinde, hükümetimizin kararlılığı ve milletimizin demokrasi aşkı ile 15 Temmuz hain darbe girişimi önlenmiştir. Vatanımız, birlik ve beraberliğimiz için can veren şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum. #TürkiyeGeçilmez!" ifadelerini kullandı.

8 / 13

AK Parti Grup Başkanvekili Numan Kurtulmuş da mesajında şu ifadeleri kullandı:

"15 Temmuz; aziz milletimizin darbecilerin alçak işgal planlarına karşı birlik içinde 'Türkiye Geçilmez' diyerek darbeyi önlediği tarihe altın harflerle yazılmış destansı direnişin adıdır.

9 / 13

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül şehitlerin fotoğraflarının olduğu bir fotoğraf paylaşarak, "Türkiye'nin egemenliğine vurulmak istenen darbeye karşı, kararın millette olduğunu tüm dünyaya ilan ettiğimiz #15Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün 5. yıl dönümünde şehit ve gazilerimizi saygıyla anıyoruz" dedi.

 

10 / 13

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil KAraismailoğlu da 15 Temmuz gecesinden derlenen videoyu paylaşarak, "Hürriyetine aşık bir milletin direniş destanıdır 15 Temmuz... Hain darbe girişiminin 5. yıl dönümünde vatanımızın istikbali için kahramanca canını veren 251 şehidimizi rahmetle, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyoruz" mesajını gönderdi.

 

11 / 13

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu da paylaştığı bir video ile "Unutmadık, unutmayacağız" dedi.

 

12 / 13

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık mesajında, "15 Temmuz, aziz milletimizin demokrasiye inancının ve iradesine sahip çıkışının eşsiz bir örneğidir. O gece bir destan yazan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum" ifadelerini kullandı.

13 / 13

Ali Yerlikaya: 15 Temmuz’un 5. yıldönümünde başımızın tacı, kahraman şehitlerimizin kıymetli aileleri ve kahraman gazilerimizle bir araya geldik. Unutmadık, unutturmayacağız.

Bu haber 985732 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Terör örgütü PKK'nın elebaşı Murat Karayılan'dan Pençe harekatı itirafı: Bu bombardımanlar karşısında kimse duramaz
Terör örgütü PKK'nın elebaşı Murat Karayılan'dan Pençe...
Son dakika: Tunus'ta darbe girişimi! Cumhurbaşkanı askerle birlikte darbe yaptı!
Son dakika: Tunus'ta darbe girişimi! Cumhurbaşkanı askerle...