Son dakika: Başkan Erdoğan’dan Şuşa’ya tarihi ziyaret! 28...

Son dakika: Başkan Erdoğan'dan Şuşa'ya tarihi ziyaret! 28 yıl sonra Ermenistan işgalinden kurtarılmıştı

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, yarın Azerbaycan'a resmi ziyaret gerçekleştirecek. Erdoğan, 28 yıl sonra Ermenistan işgalinden kurtarılan Dağlık Karabağ'ın Şuşa şehrine de gidecek. Ziyarette Karabağ'ın yeniden imar ve inşası için yapılacak projeler ile siyasi ve ekonomik alandaki anlaşmalara imza atılacak.

15 Haziran 2021 - 08:43 - Güncelleme: 15 Haziran 2021 - 08:47

Son dakika: Başkan Erdoğan'dan Şuşa'ya tarihi ziyaret! 28 yıl sonra Ermenistan işgalinden kurtarılmıştı

Giriş Tarihi: 14.06.2021 Güncelleme Tarihi: 14.06.2021 

Başkan Recep Tayyip Erdoğan,  için bulunduğu 'dan 'a geçecek ve 28 yıl sonra Ermenistan işgalinden kurtarılan Dağlık Karabağ'ın sembol şehri 'yı ziyaret edecek. Başkan Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Şuşa'da, Ermenistan işgalinden kurtarılan bölgelerin yeniden inşası başta olmak üzere siyasi ve ekonomik ilişkilerin daha da güçlendirilmesine dönük anlaşmalara imza atacak. Erdoğan,  kapsamında 'nın Bakü'de  ile oynayacağı maçı da tribünden izleyecek.

Son dakika: Başkan Erdoğan'dan Şuşa'ya tarihi ziyaret! 28 yıl sonra Ermenistan işgalinden kurtarılmıştı

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, yarın 'a gerçekleştireceği resmi ziyaret kapsamında, 28 yıl sonra Azerbaycan ordusu tarafından Ermenistan işgalinden kurtarılan Dağlık Karabağ'ın  şehrine gidecek.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan 'a tarihi ziyaret! 'da çeşitli anlaşmalar imzalanacak

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, yarın 'a resmi ziyaret gerçekleştirecek. Erdoğan, 28 yıl sonra  işgalinden kurtarılan 'ın  şehrine de gidecek. Ziyarette 'ın yeniden imar ve inşası için yapılacak projeler ile siyasi ve ekonomik alandaki anlaşmalara imza atılacak.

Başkan Erdoğan'dan Azerbaycan'a tarihi ziyaret!

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, bugüne kadar, ilişkilerin "tek millet iki devlet" anlayışıyla geliştirildiği kardeş ülke Azerbaycan'a çok sayıda resmi ve çalışma ziyaretinde bulundu.

SEMBOLİK BİR ÖNEME SAHİP
Erdoğan, bugüne kadar, ilişkilerin "tek millet iki devlet" anlayışıyla geliştirildiği kardeş ülke Azerbaycan'a çok sayıda resmi ve çalışma ziyaretinde bulundu. Ancak 'deki 'nin ardından Azerbaycan'a yapacağı ve 2 gün sürecek resmi ziyaret sembolik bir öneme de sahip.

Başkan Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı 'in davetiyle gerçekleştireceği ziyarette, Ermenistan işgalinden kurtarılan, 28 yıl sonra ezan sesinin duyulduğu, tarihi ve kültürel zenginlikleri ve doğal güzellikleri nedeniyle Karabağ'ın sembol şehri olarak kabul edilen Şuşa'da temaslarda bulunacak.

ALİYEV İLE BAŞ BAŞA GÖRÜŞECEK
'nde 15 Haziran Salı günü Aliyev tarafından resmi törenle karşılanacak Erdoğan, Aliyev ile baş başa görüşecek, heyetler arası görüşmelere başkanlık edecek.

Aliyev ve Erdoğan'ın görüşmelerinin ardından, Şuşa başta olmak üzere Dağlık Karabağ'ın yeniden imar ve inşası için yapılacak projeler ile siyasi ve ekonomik alandaki anlaşmalara imza atılacak.

MİLLİ MECLİSE HİTAP EDECEK
Başkan Erdoğan ve Aliyev daha sonra Şuşa'da temaslarda bulunacak.

Erdoğan, 16 Haziran Çarşamba ise  Başkanı  ile görüşecek, Milli Meclise hitap edecek.TÜRKİYE-GALLER MAÇINI ALİYEV İLE TRİBÜNDE İZLEYECEK
Başkan Erdoğan, 'nda mücadele eden 'nı Azerbaycan'da yalnız bırakmayacak.

Erdoğan, Bakü Olimpiyat Stadı'nda oynanacak Türkiye- maçını Aliyev ile tribünde izleyecek.

Başkan Erdoğan en son 9-10 Aralık 2020'de Azerbaycan'a resmi ziyarette bulunmuş, Azerbaycan'ın, Ermenistan işgalindeki topraklarının kurtarılması dolayısıyla Azadlık Meydanı'nda düzenlenen Zafer Geçidi Töreni'ne katılmıştı.


ŞUŞA'YI ZİYARET EDECEK
Başkan Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in davetiyle gerçekleştireceği ziyarette, Ermenistan işgalinden kurtarılan, 28 yıl sonra ezan sesinin duyulduğu, tarihi ve kültürel zenginlikleri ve doğal güzellikleri nedeniyle Karabağ'ın sembol şehri olarak kabul edilen Şuşa'da temaslarda bulunacak.


Şuşa Valiliği'nde 15 Haziran Salı günü Aliyev tarafından resmi törenle karşılanacak Erdoğan, Aliyev ile baş başa görüşecek, heyetler arası görüşmelere başkanlık edecek.ÇEŞİTLİ ANLAŞMALAR İMZALANACAK
Aliyev ve Erdoğan'ın görüşmelerinin ardından, Şuşa başta olmak üzere Dağlık Karabağ'ın yeniden imar ve inşası için yapılacak projeler ile siyasi ve ekonomik alandaki anlaşmalara imza atılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Aliyev daha sonra Şuşa'da temaslarda bulunacak.

Erdoğan, 16 Haziran Çarşamba ise Azerbaycan Milli Meclisi Başkanı Sahibe Gafarova ile görüşecek, Milli Meclise hitap edecek.ERDOĞAN, A MİLLİLERİ YALNIZ BIRAKMAYACAK
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda mücadele eden A Milli Futbol Milli Takımı'nı Azerbaycan'da yalnız bırakmayacak.

Erdoğan, Bakü Olimpiyat Stadı'nda oynanacak Türkiye-Galler maçını Aliyev ile tribünde izleyecek.Cumhurbaşkanı Erdoğan en son 9-10 Aralık 2020'de Azerbaycan'a resmi ziyarette bulunmuş, Azerbaycan'ın, Ermenistan işgalindeki topraklarının kurtarılması dolayısıyla Azadlık Meydanı'nda düzenlenen Zafer Geçidi Töreni'ne katılmıştı.

Bahçeli: Azerbaycan'ın kararına saygılıyızBAHÇELİ: AZERBAYCAN'IN KARARINA SAYGILIYIZ

Aliyev başkent ilan ettiALİYEV "BAŞKENT" İLAN ETTİ

Bu haber 990414 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son dakika: Onur Alp Eker'in ölüm sebebi ne? Yeni detaylar ortaya çıktı! Gözyaşlarıyla toprağa verildi
Son dakika: Onur Alp Eker'in ölüm sebebi ne? Yeni detaylar ortaya...
ALLAH (C.C.)
ALLAH (C.C.)