Şampiyon Ayşe Begüm Onbaşı duygularını paylaştı! Başkan...

Şampiyon Ayşe Begüm Onbaşı duygularını paylaştı! Başkan Erdoğan'ın tebrik telefonu benim için çok kıymetli

Son dakika haberine göre; Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda altın madalya kazanan milli sporcu Ayşe Begüm Onbaşı yaşadığı mutluluğu anlattı. Onbaşı ayrıca "Bayrağımızı göndere çekmek, İstiklal Marşı’mızı okumak paha biçilemez. Daha önce benimle defalarca konuşan Başkan Erdoğan ve eşinin bu kez tebrik için araması ayrı bir gurur. Ankara’da yüz yüze görüşmeye de çağırdılar." dedi.

01 Haziran 2021 - 08:48 - Güncelleme: 01 Haziran 2021 - 10:00

Şampiyon Ayşe Begüm Onbaşı duygularını paylaştı! Başkan Erdoğan’ın tebrik telefonu benim için çok kıymetli

Giriş Tarihi: 01.06.2021 Son Güncelleme: 01.06.2021 08:40

Dünya şampiyonu : Gözyaşlarıma hakim olamadım

Milli sporcu  (19), Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda altın madalya kazandı. Başkan Erdoğan'ın kendisi tebrik etmesinin ayrı bir gurur olduğunu belirten genç sporcu, "Başkanımız ve hanımefendi ile birçok kez görüşmüştük fakat bu sefer yapmış olduğu tebrik araması bizim için çok kıymetli ve gurur vericiydi, beni çok mutlu etti." dedi. Şampiyon olmanın verdiği gururun paha biçilemez olduğunu belirten Onbaşı, "Başarmış olmanın verdiği haklı gurur ile gözyaşlarıma hakim olamadım." ifadelerini kullandı.

Onbaşı: Benim için çok kıymetli

Milli sporcu Ayşe Begüm Onbaşı (19), Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda altın madalya kazandı. Kadınlar kategorisinde dünya şampiyonu olan ilk milli sporcu Begüm bir yandan haftanın 6 günü ağır antrenman yaparak daha büyük başarılar için hazırlanıyor bir yandan da iki üniversitede birden okuyarak akademik kariyer için mücadele veriyor. Onbaşı mutluluğunu anlattı:


Beni hem telefonla arayan hem de sosyal medyadan tebrik eden Başkan Erdoğan'a teşekkür ederim. Başkanımız ve hanımefendi ile birçok kez görüşmüştük fakat bu sefer yapmış olduğu tebrik araması bizim için çok kıymetli ve gurur vericiydi, beni çok mutlu etti. Kendileri çok mutlu olduğunu, gurur duyduğunu iletti ve Türkiye'ye döndüğümüzde Ankara'da ziyaretine çağırdığını belirtti.

Şampiyon Ayşe Begüm Onbaşı duygularını paylaştı! Başkan Erdoğan’ın tebrik telefonu benim için çok kıymetli

Son dakika haberine göre; 'ın başkenti 'de düzenlenen 'nda altın madalya kazanan milli sporcu  yaşadığı mutluluğu anlattı. Onbaşı ayrıca "Bayrağımızı göndere çekmek, ’mızı okumak paha biçilemez. Daha önce benimle defalarca konuşan Başkan Erdoğan ve eşinin bu kez tebrik için araması ayrı bir gurur. ’da yüz yüze görüşmeye de çağırdılar." dedi.

Şampiyon Ayşe Begüm Onbaşı duygularını paylaştı! Başkan Erdoğan’ın tebrik telefonu benim için çok kıymetli

Milli sporcu  (19), 'ın başkenti 'de düzenlenen 'nda altın madalya kazandı. Kadınlar kategorisinde dünya şampiyonu olan ilk milli sporcu Begüm bir yandan haftanın 6 günü ağır antrenman yaparak daha büyük başarılar için hazırlanıyor bir yandan da iki üniversitede birden okuyarak akademik kariyer için mücadele veriyor. Onbaşı mutluluğunu SABAH'a anlattı:

Beni hem telefonla arayan hem de sosyal medyadan tebrik eden Başkan Erdoğan'a teşekkür ederim. Başkanımız ve hanımefendi ile birçok kez görüşmüştük fakat bu sefer yapmış olduğu tebrik araması bizim için çok kıymetli ve gurur vericiydi, beni çok mutlu etti. Kendileri çok mutlu olduğunu, gurur duyduğunu iletti ve 'ye döndüğümüzde 'da ziyaretine çağırdığını belirtti.

Mutluluk, gurur, heyecan... Hepsini bir anda hissediyorsunuz, bayrağımız göndere çekilip  başlayınca tüylerim diken diken oldu. Bu duyguya paha biçilemez. Başarmış olmanın verdiği haklı gurur ile gözyaşlarıma hakim olamadım.

SPORCU AİLENİN ŞAMPİYON KIZI

Begüm'ün annesi basketbol ve atletizm ile babası ise futbol ile uğraşmış. Sporcu bir aileden geldiği için spora başlangıcı da ailesinin yönlendirmesi ile 2,5 yaşındayken bale ile olmuş. Ailenin tek çocuğu olan Onbaşı 2 yıl bale yapıp antrenörü 'nın yeteneğini keşfetmesi ile birlikte, kendisini cimnastiğe yönlendirmiş.

Bu süreçte 2 dönem yüzme kursuna da gitmiş. 8 yıldır milli takımda olan Ayşe Begüm şu anda  sporcusu. Begüm'ün şimdiki hedefi ise yıl sonundaki  şampiyonasında aynı başarıyı elde etmek. Begüm ilk madalyasını katıldığı 3'üncü yarış olan  9-11 yaş triolar kategorisinde kazandı. 2013'te milli formayı giydi.

SPOR, EĞİTİMİME DE DİSİPLİN KATIYOR

 2. sınıf ve  öğrencisiyim. 'Okul spor ile yürümez' diyenlere inanmıyorum. Aksine spor hayatıma disiplin katıyor.

ZİHNİMİ MEDİTASYONLA BOŞALTIYORUM

Antrenman haftanın 6 günü 8-9 saat arasında sürüyor. Ailem ve arkadaşlarım bana güç veriyor. Kitap okuyup, meditasyon yapmak zihnimi boşaltmama yardımcı oluyor.

İLK MADALYAMI ALINCA HOBİ OLMADIĞINI ANLADIM

Spora başladığımda dünya şampiyonluğu kazanacağımı tahmin edemezdim. İlk altın madalyamı alınca, cimnastiği sadece hobi olarak değil profesyonel anlamda da ilerletmem gerektiğini fark ettim ve bu yolda ilerledim.

PANDEMİDE YAŞTAN DOLAYI EVE KAPANDIM

Pandeminin başlarında 18 yaşında olduğum için 3 aylık bir karantina süreci geçirdim. Bir haftada kötü psikolojiden çıkıp bana ne gibi artıları olabileceğini düşünmeye başladım. Sakatlıklarımın geçmesi ve rehabilitasyon sağlamam için çok büyük bir fırsattı. Evde dijital ortamlar yardımıyla antrenmanlara devam ettik.

SIÇRAMA BANDI İSTEDİK BAKANLIK 3 GÜNDE GÖNDERDİ

Ayşe Begüm Onbaşı'nın antrenörü Mehmet Ali Ekin de SABAH'a konuştu:

HER ŞEYİMİZİ SAĞLADILAR:
Başarıya giden yolda Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın büyük desteği oldu. Bakanlık fizyoterapistinden kondisyonerine kadar verdi. Şampiyonaya hazırlanırken Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen'e 'Sıçrama bandına ihtiyacımız var' dedim. Bakanlık 3 günde sıçrama bandını Manisa'ya gönderdi. Sıçrama bandı bizim için çok önemliydi.

BONİBONLA MOTİVE ETTİM:
Antrenmanlardan sonra gece 11'de eve gittikten sonra da ders çalışıyor. Bazen onu motive etmek için 'Tamam şampiyon ol, ben sana bonibon alacağım' diyorum. Bonibonu çok sever. Hem güldük, hem böyle motive ettim.

THE ONBAŞI HAREKETİYLE LİTERATÜRE GİRECEK:
Literatüre girebilmek için kendi soyadı olan Onbaşı'dan yola çıkarak The Onbaşı hareketi üzerinde çalışıyoruz. Dünya Şampiyonası'na hazırlandığımız için 'The Onbaşı' hareketini yetiştiremedik. Begüm, 'free illision' hareketini geliştirdi. Begüm bu hareketi arka arkaya 3 kere yapabiliyor.

Başkan Erdoğan'dan Ayşe Begüm Onbaşı'ya tebrik telefonu
Mutluluk, gurur, heyecan... Hepsini bir anda hissediyorsunuz, bayrağımız göndere çekilip İstiklal Marşı başlayınca tüylerim diken diken oldu. Bu duyguya paha biçilemez. Başarmış olmanın verdiği haklı gurur ile gözyaşlarıma hakim olamadım.SPORCU AİLENİN ŞAMPİYON KIZI
Begüm'ün annesi basketbol ve atletizm ile babası ise futbol ile uğraşmış. Sporcu bir aileden geldiği için spora başlangıcı da ailesinin yönlendirmesi ile 2,5 yaşındayken bale ile olmuş. Ailenin tek çocuğu olan Onbaşı 2 yıl bale yapıp antrenörü Maria Urdampilleta'nın yeteneğini keşfetmesi ile birlikte, kendisini cimnastiğe yönlendirmiş.

Bu süreçte 2 dönem yüzme kursuna da gitmiş. 8 yıldır milli takımda olan Ayşe Begüm şu anda Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Spor Kulübü sporcusu. Begüm'ün şimdiki hedefi ise yıl sonundaki Avrupa şampiyonasında aynı başarıyı elde etmek. Begüm ilk madalyasını katıldığı 3'üncü yarış olan Türkiye Şampiyonası 9-11 yaş triolar kategorisinde kazandı. 2013'te milli formayı giydi.

SPOR, EĞİTİMİME DE DİSİPLİN KATIYOR
İstanbul Gelişim Üniversitesi BESYO 2. sınıf ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi öğrencisiyim. 'Okul spor ile yürümez' diyenlere inanmıyorum. Aksine spor hayatıma disiplin katıyor.


ZİHNİMİ MEDİTASYONLA BOŞALTIYORUM
Antrenman haftanın 6 günü 8-9 saat arasında sürüyor. Ailem ve arkadaşlarım bana güç veriyor. Kitap okuyup, meditasyon yapmak zihnimi boşaltmama yardımcı oluyor.İLK MADALYAMI ALINCA HOBİ OLMADIĞINI ANLADIM
Spora başladığımda dünya şampiyonluğu kazanacağımı tahmin edemezdim. İlk altın madalyamı alınca, cimnastiği sadece hobi olarak değil profesyonel anlamda da ilerletmem gerektiğini fark ettim ve bu yolda ilerledim.

PANDEMİDE YAŞTAN DOLAYI EVE KAPANDIM
Pandeminin başlarında 18 yaşında olduğum için 3 aylık bir karantina süreci geçirdim. Bir haftada kötü psikolojiden çıkıp bana ne gibi artıları olabileceğini düşünmeye başladım. Sakatlıklarımın geçmesi ve rehabilitasyon sağlamam için çok büyük bir fırsattı. Evde dijital ortamlar yardımıyla antrenmanlara devam ettik.SIÇRAMA BANDI İSTEDİK BAKANLIK 3 GÜNDE GÖNDERDİ
Sabah'ta yer alan habere göre Ayşe Begüm Onbaşı'nın antrenörü Mehmet Ali Ekin de gelen başarıda Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın büyük desteğinin olduğunu belirterek şunları söyledi:

HER ŞEYİMİZİ SAĞLADILAR:
Başarıya giden yolda Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın büyük desteği oldu. Bakanlık fizyoterapistinden kondisyonerine kadar verdi. Şampiyonaya hazırlanırken Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen'e 'Sıçrama bandına ihtiyacımız var' dedim. Bakanlık 3 günde sıçrama bandını Manisa'ya gönderdi. Sıçrama bandı bizim için çok önemliydi.BONİBONLA MOTİVE ETTİM:
Antrenmanlardan sonra gece 11'de eve gittikten sonra da ders çalışıyor. Bazen onu motive etmek için 'Tamam şampiyon ol, ben sana bonibon alacağım' diyorum. Bonibonu çok sever. Hem güldük, hem böyle motive ettim.

THE ONBAŞI HAREKETİYLE LİTERATÜRE GİRECEK:
Literatüre girebilmek için kendi soyadı olan Onbaşı'dan yola çıkarak The Onbaşı hareketi üzerinde çalışıyoruz. Dünya Şampiyonası'na hazırlandığımız için 'The Onbaşı' hareketini yetiştiremedik. Begüm, 'free illision' hareketini geliştirdi. Begüm bu hareketi arka arkaya 3 kere yapabiliyor.

Son dakika: Ayşe Begüm Onbaşı dünya şampiyonu oldu

Son dakika haberleri... Milli sporcu , Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen 'nda altın madalya kazandı.

Giriş Tarihi: 28.05.2021 Güncelleme Tarihi: 28.05.2021 

Son dakika: Ayşe Begüm Onbaşı dünya şampiyonu oldu

Milli sporcu Ayşe Begüm Onbaşı, Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda altın madalya kazandı.

Türkiye Cimnastik Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, 19 yaşındaki Red Bull sporcusu Ayşe Begüm Onbaşı, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda bireysel kadınlar finalinde 21.850 puanla altın madalya elde etti.

Öte yandan, trio finalinde yarışan Ayşe Begüm Onbaşı, Emir Erışık ve Erkut Ergin, 20.983 puanla sekizinci oldu.

BAKAN KASAPOĞLU TEBRİK ETTİ

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Ayşe Begüm Onbaşı için tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Kasapoğlu, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda 21.850 puanla altın madalya kazanan Ayşe Begüm Onbaşı'yı yürekten kutluyorum. Dünya şampiyonu olarak bizleri gururlandıran Ayşe Begüm Onbaşı'nın başarısında başta ailesi olmak üzere emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda ay-yıldızlı bayrağımızı dalgalandıran ve İstiklal Marşı'mızı dinleten milli sporcumuza başarılarının devamını diliyorum."

Dünya şampiyonu Milli Sporcu 'ya 'da coşkulu karşılama!

’ın başkenti Bakü’de düzenlenen Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda altın madalya kazanan  yurda döndü. Onbaşı,  Esenboğa Havalimanı'nda coşkuyla karşılandı.

'ın başkenti Bakü'de düzenlenen Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda altın madalya kazanan  yurda döndü.

Onbaşı,  Esenboğa Havalimanı'nda coşkuyla karşılandı.

"ÇOK MUTLUYUZ"
Onbaşı için düzenlenen karşılama töreninde İstiklal Marşı okundu daha sonra açıklama yapan Ayşe Begüm Onbaşı, "Çok mutluyuz. Her şeyden dolayı çok memnunuz, performansımızdan çok memnunuz. İstiklal Marşı okunduğunda da tüylerimiz diken diken olmuştu." ifadelerini kullandı.

Son dakika: Milli sporcu Ayşe Begüm Onbaşı'ya Ankara'da coşkulu karşılama

... 'nda altın madalya kazanan milli sporcu  için 'nda coşkuyla karşılandı. Törende İstiklal Marşı okundu.

Giriş Tarihi: 30.05.2021 Güncelleme Tarihi: 30.05.2021 

Son dakika: Milli sporcu Ayşe Begüm Onbaşı'ya Ankara'da coşkulu karşılama

Azerbaycan'da düzenlenen 'nda altın madalya kazanan 'nda mehter takımı tarafından karşılandı.Azerbaycan'da yapılan Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda bireysel kadınlar finalinde yarışan milli cimnastikçi Ayşe Begüm Onbaşı, 1.850 puanla altın madalya kazanarak dünya şampiyonu olmuştu.

Onbaşı ayrıca organizasyonun da en iyi sporcusu seçilmişti.

Ankara Esenboğa Havalimanı'na iniş yapan başarılı sporcu, mehter takımı tarafından coşkulu bir törenle karşılandı.

Ayşe Begüm Onbaşı, çok mutlu olduğunu belirterek, "Oraya çıktığım andan itibaren Türk'ün gücünü ve kadının gücünü göstermeye diye çıkmıştık. Her şeyden dolayı çok memnunuz. Performanslarımızdan çok memnunuz. Gerçekten çok mutluyuz ve gururluyuz. İstiklal Marşı okunduğunda da zaten tüylerimiz diken diken olmuştu. Bundan sonra en yakın hedefim Avrupa şampiyonası inşallah oraya katılacağız. Oradaki başarılarımızı da sürdürmek istiyoruz. Yine tekrar çiftlere katılacağız. Orada elimizden geleni yapacağız" ifadelerini kullandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Spor Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya, Ayşe Begüm Onbaşı'nın Türk sporunun geldiği yerin göstergesi olduğunu belirterek, "Cimnastik Federasyonu her yıl ayrı bir dünya şampiyonu çıkıyor. Cimnastik Federasyonu'nu Türkiye izlemeye devam etsin" dedi.

Son iki yıldır Türk cimnastiği olarak tarihi anlar yaşadıklarını belirten Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, "Ayşe Begüm Onbaşı, Türkiye'nin ikinci dünya şampiyonu ama Türk cimnastiğinin aslında parlayan yıldızı oldu. Çünkü 2016'da ve daha öncesinde gelen madalyalar, onun büyüklerde madalya alacağını gösteriyordu. Gençlerde ve yıldızlarda alınan madalyalara ülkemiz alışık, cimnastik camiası da alışık ama büyüklerde alınan madalya bambaşka. Gerçekten Ayşe'nin dünya cimnastiğindeki yerini bilseniz gerçekten hayranlık uyandırıcı. Ayriyeten de özel ödülü aldı zaten. Bunlar bir ekip olmanın, birlikte çalışmanın ve aile olmanın eseri" diye konuştu.

 

 yurda döndü: Tüylerim diken diken oldu

'nda altın madalya kazanan , yurda geldi. 'nin gururu olan şampiyon için muhteşem bir tören düzenlendi.

Tüylerim diken diken oldu

Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda altın madalya kazanan  sporcusu 'ye döndü. Şampiyon olduğu için çok büyük bir mutluluk duyduğunu dile getiren Onbaşı, "İstiklal Marşımız okunurken tüylerim diken diken oldu. Bundan sonraki hedef Avrupa Şampiyonası" dedi.

Türkiye'nin gururu Ayşe Begüm Onbaşı'ndan Başkan Erdoğan'a teşekkür

'ın başkenti Bakü'de düzenlenen Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda altın madalya kazanan milli sporcu , kendisini sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda tebrik eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti.

Giriş Tarihi: 29.05.2021 Güncelleme Tarihi: 29.05.2021 

Türkiye'nin gururu Ayşe Begüm Onbaşı'ndan Başkan Erdoğan'a teşekkür

Milli sporcu Onbaşı, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisini tebrik ettiği mesajı alıntılayarak şu ifadeleri kullandı: "Sayın Cumhurbaşkanım, destek ve emekleriniz için teşekkür ederim. Türk gencinin ve kadınının gücünü gösterdiğim için ayrıca mutluyum. Kızınız altın madalya ile geliyor."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Türkiye seninle gurur duyuyor Ayşe kızım. Senin ve tüm genç evlatlarımın başarılarının devamını canı gönülden diliyorum. Gözlerinden öpüyorum. Nice şampiyonluklara" ifadelerini kullanmıştı. Erdoğan ayrıca, milli sporcu Ayşe Begüm Onbaşı'yı telefonla da arayarak tebrik etmişti.

Milli sporcu Onbaşı'ya coşkulu karşılamaMİLLİ SPORCU ONBAŞI'YA COŞKULU KARŞILAMA

Onbaşı'ndan Başkan Erdoğan'a teşekkürONBAŞI'NDAN BAŞKAN ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR

Başkan Erdoğan'dan tebrik telefonuBAŞKAN ERDOĞAN'DAN TEBRİK TELEFONU

Ayşe Begüm Onbaşı dünya şampiyonu olduAYŞE BEGÜM ONBAŞI DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU

Ayşe Begüm Onbaşı yurda döndü: Tüylerim diken diken oldu

Manisalı Ayşe Begüm Onbaşı, Aerobik Jimnastik'te dünya şampiyonu oldu

Dünya şampiyonu Milli Sporcu Ayşe Begüm Onbaşı'ya Ankara'da coşkulu karşılama!

Bu haber 986111 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Erdoğan'dan TBMM'de yeni anayasa, asgari ücret zammı ve yeni ekonomi modeli açıklaması
Başkan Erdoğan'dan TBMM'de yeni anayasa, asgari ücret zammı ve...
Başkan Erdoğan'dan TBMM'de yeni anayasa, asgari ücret zammı ve yeni ekonomi modeli açıklaması
Başkan Erdoğan'dan TBMM'de yeni anayasa, asgari ücret zammı ve...