PKK elebaşı Mustafa Karasu’dan altılı koalisyonun adayı Kemal...

PKK elebaşı Mustafa Karasu'dan altılı koalisyonun adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na destek

Terör örgütü PKK’nın elebaşlarından Mustafa Karasu yayınladığı video ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu aday gösteren altılı koalisyona destek verdi. Depremin ardından altılı koalisyonun gücünün daha da arttığını söyleyen Karasu, "AK Parti ile MHP'ye karşı en büyük mücadeleyi biz verdik." dedi.

17 Mart 2023 - 01:26

PKK elebaşı Mustafa Karasu’dan altılı koalisyonun adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na destek

Giriş Tarihi: 12.03.2023 Güncelleme Tarihi: 12.03.2023 

Terör elebaşı Mustafa Karasu 6'lı masaya destek verdi: Kandil'den HDP'ye ittifak talimatı: Üstünüze düşeni yapın!

Terör örgütü PKK'nın elebaşlarından Mustafa Karasu, örgüte yakın bir televizyon kanalına röportaj verdi. 6'lı koalisyonun adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na açık destek veren Karasu, 'Şu da bir gerçek "Erdoğan'a en çok zararı biz verdik biz karşı çıktık." ifadelerini kullandı. 'Erdoğan'ı devirme sözü veren terörist elebaşı skandal ifadeler kullandı.

PKK elebaşı Mustafa Karasu’dan altılı koalisyonun adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na destekTerör örgütü PKK’nın elebaşlarından Mustafa Karasu yayınladığı video ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu aday gösteren altılı koalisyona destek verdi. Depremin ardından altılı koalisyonun gücünün daha da arttığını söyleyen Karasu, "AK Parti ile MHP'ye karşı en büyük mücadeleyi biz verdik." dedi.

Altılı koalisyon son toplantısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanlığı adaylığını açıkladı.

Seçilmesi durumunda Kılıçdaroğlu'nun yardımcılıkları diğer 5 parti lideri haricinde belediye başkanları Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu yürütecek.

'KUMAR MASASI'NA GERİ DÖNDÜ
Yapılan 12. toplantıda Akşener'in İmamoğlu ya da Yavaş'ın aday önerisi kabul edilmeyince Akşener, 'Kumar masasında olmayacağız' ifadelerini kullanarak masadan kalkmıştı.

Yaşanan krizin ardından bir formül bulundu ve İmamoğlu ile Yavaş'ın cumhurbaşkanı yardımcısı yapılmasına karar verildi.

ADAY KILIÇDAROĞLU
6'lı koalisyon Akşener'İn dönüşüyle yapılan son toplantıda Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adayı olduğunu açıkladı.

HDP'DEN PEŞ PEŞE TEBRİK MESAJLARI
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklamasının ardından HDP'den peş peşe tebrik mesajları gelmişti. Kılıçdaroğlu'nun adaylığını kutlayan HDP'li Pervin Buldan, partisinin aday çıkarma politikasını yeniden gözden geçireceklerini duyurmuştu.

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, 'Kılıçdaroğlu'na kendisini bizlerle görüşmeye bekliyoruz' diye seslenmişti. Bu çağrıya CHP yeşil ışık yakmıştı. Grup Başkanvekili Özgür Özel, 'HDP'ye ziyaret olasıdır' demişti.

KILIÇDAROĞLU ELBETTE HDP'Yİ ZİYARET EDECEĞİM
Kılıçdaroğlu, 'Elbette HDP'yi de ziyaret edeceğim. Cumhurbaşkanı adayı olarak, tüm Türkiye'nin, 85 milyonun cumhurbaşkanı olacağım iddiasında biri olarak tüm partileri ziyaret etmem zaten demokrasinin gereğidir. HDP'yi ziyaret etmemde ne sakınca olabilir?' ifadelerini kullanmıştı.

ALTILI KOALİSYONA BİR DESTEK DE PKK'DAN
Kılıçdaroğlu'nun adaylığını ilan etmesi üzerine bir açıklama da terör örgütü PKK'nın elebaşlarından Mustafa Karasu'dan geldi. PKK elebaşı Karasu, yayınladığı video ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu aday gösteren altılı koalisyona destek verdi.

Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremlerin ardından altılı koalisyonun gücünün daha da arttığını savunan elebaşı, "AK Parti ve MHP'ye en çok zararı biz verdik biz karşı çıktık. Ne diyorlar 'Son terörist kalıncaya kadar devam edeceğiz.' Bunun durması ancak demokratik değişimle olur. Bu konuda Emek ve Özgürlük İttifakı (HDP) üzerine düşeni yapacak" dedi.

Terör elebaşı Mustafa Karasu 6'lı masaya destek verdi: Kandil'den HDP'ye ittifak talimatı: Üstünüze düşeni yapın!

Terör örgütü PKK'nın elebaşlarından Mustafa Karasu, örgüte yakın bir televizyon kanalına röportaj verdi. 6'lı koalisyonun adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na açık destek veren Karasu, 'Şu da bir gerçek "Erdoğan'a en çok zararı biz verdik biz karşı çıktık." ifadelerini kullandı. 'Erdoğan'ı devirme sözü veren terörist elebaşı skandal ifadeler kullandı.

Terör elebaşı Mustafa Karasu 6’lı masaya destek verdi: Kandil’den HDP’ye ittifak talimatı: Üstünüze düşeni yapın!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu aday çıkaran 6'lı koalisyonun olası yeni üyesi HDP tartışılmaya devam ederken PKK'dan dikkat çeken açıklamalar geldi. Kılıçdaroğlu'nun adaylığını kutlayan HDP'li Pervin Buldan, partisinin aday çıkarma politikasını yeniden gözden geçireceklerini duyurmuştu. Terör örgütü PKK'nın elebaşlarından Mustafa Karasu da 6'lı koalisyona destek vereceklerini açıkladı. Terörle mücadele süreci ile ilgili skandal ifadeler kullandı.

Terör elebaşı Mustafa Karasu 6’lı masaya destek verdi: Kandil’den HDP’ye ittifak talimatı: Üstünüze düşeni yapın!

ERDOĞAN'I DEVİRECEĞİZ

PKK elebaşı Karasu, yayınladığı video ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu aday gösteren Altılı Masa'ya destek verdi.

Terör elebaşı Mustafa Karasu 6’lı masaya destek verdi: Kandil’den HDP’ye ittifak talimatı: Üstünüze düşeni yapın!

"6'LI MASAYA BİR İLGİ OLDU!"

Karasu açıklamalarında "Askeri darbeler döneminden daha fazla yürütülen bir savaş var. Böyle bir durumda tabi 6'lı masaya bir ilgi oldu, umut da yarattı. İktidardasın gideceksin yani... 'Sanki sınırda herkes Türkiye'ye savaş açmış' Sen savaş açtın sen saldırıyorsun. Ne diyorlar 'Son terörist kalmayana kadar yok edeceğim' diyor. Ne zaman bırakır? Türkiye'deki bu soykırımcı politika zihniyet kırılırsa o zaman değişir. Bu konuda Emek ve Özgürlük İttifakı (HDP) çok önemlidir." ifadelerini kullandı.

PKK elebaşı Mustafa Karasu'dan Kılıçdaroğlu'na destek "Halkta umut yarattılar" | Video

Terör elebaşı Mustafa Karasu 6’lı masaya destek verdi: Kandil’den HDP’ye ittifak talimatı: Üstünüze düşeni yapın!

"ORTAK HAREKET EDİN" MESAJI

6'lı koalisyon ve HDP'nin ortak hareket etmesi gerektiğini söyleyen Karasu şöyle konuştu:

"Şu da bir gerçek 'AK Parti ve MHP'ye karşı en büyük mücadeleyi biz verdik. AK Parti ve MHP ittifakı yıprandıysa bu konuda HDP ne yapacak yani... AK Parti ve MHP ittifakını düşürmek için üzerine düşen sorumluluğu yerine getirecek. Tek istedikleri reddecekleri bir aday olmasın. "

Terör elebaşı Mustafa Karasu 6’lı masaya destek verdi: Kandil’den HDP’ye ittifak talimatı: Üstünüze düşeni yapın!

BELİRLEYİCİ ROL OYNAYACAKLAR

"Zaten açıklama yaptılar. 'Biz üzerimize düşen sorumluluğu yerine getireceğiz' dediler. Biz inanıyoruz. Üzerine düşen sorumluluğu yerine getirecekler. Birlikte hareket ederlerse, yoğun çalışırlarsa AK Parti ve MHP iktidarının düşmesinde belirleyici rol oynayacaklardır. Motor rol oynayacaklardır.' dedi.

"ORTAK HAREKET EDİN"
Altılı koalisyon ve HDP'nin ortak hareket etmesi gerektiğini söyleyen Karasu şu ifadeleri kullandı: Açıklama yaptılar. Biz üzerimize düşen sorumluluğu yerine getireceğiz dediler. Biz inanıyoruz. Üzerine düşen sorumluluğu yerine getirecekler. Kesinlikle demokrasi güçleri ortak hareket ederse, birlikte hareket ederlerse, yoğun çalışırlarsa Erdoğan gidicidir. Erdoğan'ı kimse ayakta tutamaz.

İYİ Parti’den HDP ziyaretine destek!

HDP’den bakanlık iddialarına kahkahalı yanıtPKK elebaşı Mustafa Karasu’dan Kılıçdaroğlu'nun adaylığına destek

Eli kanlı terör örgütü PKK'nın elebaşı Musafa Karasu, Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu için HDP'ye seslenerek " Ortak hareket edin, Erdoğan gidicidir" ifadelerini kullandı.

Türkiye, 2023 seçimlerine giderken Millet İttifakı destek avında.

Kemal Kılıçdaroğlu, bir oy daha kazanabilmek için yöneldiği HDP ile görüşme gerçekleştirecek

6'lı masanın gizli ortağı olarak bilinen HDP son olarak, destek için Kılıçdaroğlu'na şartlarını sundu.

PKK'nın siyasi ayağı olan HDP'nin şartları arasında sınır ötesi operasyonların durdurulması, kayyum atamalarının kaldırılması maddeleri yer aldı...

Bu kez de gözler, PKK'ya çevrildi.

PKK elebaşı Mustafa Karasu'dan, Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına destek geldi.

Terörist Karasu, Millet İttifakı'nın bir yıla yakındır çalıştığını, ve AK Parti iktidarına karşı politika yürüterek ilgi odağı olduğunu söyledi.

PKK elebaşı Mustafa Karasu’dan Kılıçdaroğlu'nun adaylığına destek

"Millet İttifakı, toplumda umut yarattı"

Karasu'nun konuşması şu şekilde devam etti;

Millet İttifakı bir yıla yakındır çalışıyordu. Özellikle AK Parti ve MHP iktidarınından halk bıktığı için. Askeri darbeler döneminden daha fazla bir savaş var. Bu durumda 6'lı masaya ilgi oldu. Bu durumu değerlendirerek AK Parti ve MHP'nin iktidarına karşı bir politika yürüterek toplumda umut yarattı.

"Sanki sınırda Türkiye'ye herkes savaş açmış"

Depremde ortaya çıkan durumun hesabının sorulması lazım. Asker niye depreme koşmadı diyorlar. Diyor ki sınırları bırakacak mıyım yani? Sanki sınırda Türkiye'ye herkes savaş açmış, sen savaş açtın sen saldırıyorsun. Zaten söylüyor, tek bir terörist kalmayana kadar devam edeceğim diyor. Savaşta ısrar edecek yani savaş ne zaman bırakılır Türkiye demokratikleşince.

PKK elebaşı Mustafa Karasu’dan Kılıçdaroğlu'nun adaylığına destek

"Türkiye'ye demokrasi gelecekse emek ve özgürlük ittifakından gelecek"

Emek özgürlük ittifakı çok önemli. Türkiye'deki demokrasi mücadelesinin motorudur. Türkiye'deki soykırımdaki politika kırılırsa bu savaş bırakılır. Türkiye'ye bir demokrasi gelecekse, emek ve özgürlük ittifakının gücünden gelecek. Şu da bir gerçek, AK Parti ve MHP'ye karşı en büyük mücadeleyi de biz verdik. AK Parti ve MHP iktidarı yıprandıysa bu konuda emek özgürlük ittifakının yapacağı, AK Parti iktidarını düşürmek, demokrasinin önünü açmak.

"Ortak hareket ederlerse Erdoğan gidicidir"

Onların tek isteği şudur, kabul edemeyecekleri bir aday gösterilmesin. Zaten açıklama yaptılar, üzerine düşen sorumluluğu yerine getirecekler. AK Parti iktidarının düşmesinde belirliyici rol oynayacaklardır. Ortak hareket ederlerse, yoğun çalışırlarsa Erdoğan gidicidir.

Bu haber 327114 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ALLAH (C.C.)
ALLAH (C.C.)
Katar Emiri Macron'un önünde yürümesine izin vermedi
Katar Emiri Macron'un önünde yürümesine izin vermedi