. MİT’ten Suriye’de DEAŞ operasyonu: 11 terörist...

. MİT'ten Suriye'de DEAŞ operasyonu: 11 terörist patlayıcılarla yakalandı

DEAŞ'lı teröristler tarafından Suriye'de misafirhane olarak kullanılan ve içinde sorumlu düzeyde örgüt mensuplarının yer aldığı 3 örgüt evi, Suriye Milli Ordusu (SMO) ve MİT'in çalışmaları sonucunda tespit edildi. MİT'in istihbarı ve operasyonel desteğiyle SMO'ya bağlı yerel güvenlik güçlerince Fırat Kalkanı Harekatı alanında operasyonlar düzenlendi. Bu operasyonlarda 11 DEAŞ üyesi yakalandı.

19 Kasım 2022 - 12:44

MİT’in Fırat Kalkanı Harekatı bölgesindeki operasyonlarıyla 11 DEAŞ’lı terörist yakalandı

Giriş Tarihi: 19.11.2022 Güncelleme Tarihi: 19.11.2022 

Son dakika: MİT'ten Suriye'de DEAŞ'a operasyon: 11 terörist yakalandı 

MİT'ten Suriye'nin kuzeyinde kritik operasyon! 11 DEAŞ'lı yakalandı

Son dakika: MİT’ten Suriye’de DEAŞ’a operasyon: 11 terörist yakalandıSon dakika haberine göre Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığının, Suriye Milli Ordusu'na bağlı yerel güçlerle, Suriye'nin kuzeyinde düzenlediği operasyonlarda 11 DEAŞ'lı terörist yakalandı, çok sayıda patlayıcı ve mühimmat ele geçirildi

Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığının, Suriye Milli Ordusu'na bağlı yerel güçlerle, Suriye'nin kuzeyinde düzenlediği operasyonlarda 11 DEAŞ'lı terörist yakalandı, çok sayıda patlayıcı ve mühimmat ele geçirildi.

 MİT'ten Suriye'nin kuzeyinde kritik operasyon! 11 DEAŞ'lı yakalandı

Son dakika haberi... DEAŞ unsurları tarafından Suriye’de misafirhane olarak kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde örgüt unsurlarının da yer aldığı 3 örgüt evi Suriye Milli Ordusu (SMO) ve MİT’in çalışmaları neticesinde tespit edildi. Operasyonda 11 DEAŞ mensubu yakalandı, çok sayıda patlayıcı, silah ve mühimmat ele geçirildi.

SON DAKİKA | MİT’ten Suriye’nin kuzeyinde kritik operasyon! 11 DEAŞ’lı yakalandı

ÇOK SAYIDA PATLAYICI ELE GEÇİRİLDİ

Operasyonlarda; teknik kapasitesi ve patlama etkisi yüksek, profesyonelce hazırlanmış ve yaklaşık 30 bin dolar değerinde olduğu anlaşılan 4 bin 350 elektrikli fünye, 986 programlanabilir entegre cihazı, 665 devre kartı, voltmetre, devre elemanları, devre kontrolü için LED'ler ve lehim aletinin de aralarında bulunduğu çok sayıda teknik malzeme ele geçirildi.

MİT’in Fırat Kalkanı Harekatı bölgesindeki operasyonlarıyla 11 DEAŞ’lı terörist yakalandı
Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığınca (MİT) Suriye'nin kuzeyindeki Fırat Kalkanı Harekatı bölgesine Suriye Milli Ordusu'na (SMO) bağlı yerel güçlerle düzenlenen operasyonlarda 11 DEAŞ'lı terörist yakalandı.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre MİT, terör örgütü DEAŞ mensuplarınca Suriye'de misafirhane olarak kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde örgüt elemanlarının da yer aldığı 3 örgüt evi SMO ve MİT'in çalışmalarıyla tespit edildi.

MİT'in istihbarı ve operasyonel desteğiyle SMO'ya bağlı yerel güvenlik güçlerince Fırat Kalkanı Harekatı alanında operasyonlar düzenlendi.

Operasyonlarda, 11 terör örgütü DEAŞ mensubu yakalandı.

Teknik kapasitesi ve patlama etkisi yüksek, profesyonelce hazırlanmış ve yaklaşık 30 bin ABD doları değerinde 4 bin 350 elektrikli fünye, 986 programlanabilir entegre cihazı, 665 devre kartı, voltmetre, devre elemanları, devre kontrolü için LED'ler ve lehim aletinin de aralarında bulunduğu çok sayıda teknik malzeme ele geçirildi.

Yakalanan teröristler, ilk sorgularında PKK/KCK-PYD/YPG uzantısı SDG kontrolündeki Haseke/Guveyran Cezaevi'ne yönelik DEAŞ unsurlarınca düzenlenen saldırılara lojistik ve askeri destek sağladıklarını itiraf etti.

MİT'in istihbarı ve operasyonel desteğiyle Suriye Milli Orduya bağlı yerel güvenlik güçlerince Fırat Kalkanı Harekâtı alanında operasyonlar düzenlendi.

Bu operasyonlar neticesinde 11 DEAŞ mensubu yakalandı, çok sayıda patlayıcı, silah ve mühimmat ele geçirildi.

DEAŞ'lı hücre üyeleri, PKK/KCK-PYD/YPG uzantısı SDG kontrolündeki Haseke/Guveyran Cezaevi'ne yönelik DEAŞ unsurlarınca gerçekleştirilen saldırılara lojistik ve askeri destek sağladıklarını itiraf ettikleri öğrenildi.

Yakalanan teröristler, ilk sorgularında PKK/KCK-PYD/YPG uzantısı SDG kontrolündeki Haseke/Guveyran Cezaevi'ne yönelik DEAŞ unsurlarınca düzenlenen saldırılara lojistik ve askeri destek sağladıklarını itiraf etti.

MİT’ten Suriye’de DEAŞ’a operasyonMİT'TEN SURİYE'DE DEAŞ'A OPERASYON

PKK’lı Norşin Afrin etkisiz hale getirildiPKK'LI NORŞİN AFRİN ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

FETÖ’cü Sevilay için 15 yıl hapis istemi!FETÖ'CÜ SEVİLAY İÇİN 15 YIL HAPİS İSTEMİ!

FETÖ’cü Uğur Demirok tutuklandıFETÖ'CÜ UĞUR DEMİROK TUTUKLANDI

MİT  Azad kod adlı teröristi öldürdüMİT AZAD KOD ADLI TERÖRİSTİ ÖLDÜRDÜ

Bu haber 612822 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Katar'da ezan sesini duyan turistler camiye akın ediyor!
Katar'da ezan sesini duyan turistler camiye akın ediyor!
Emine Erdoğan 'Afrika Evi' programına katıldı: Türkiye hala dünyanın en cömert ülkesidir
Emine Erdoğan 'Afrika Evi' programına katıldı: Türkiye hala...