CHP ve FETÖ’nün desteklediği sosyal medya şebekesi çözüldü!...

CHP ve FETÖ'nün desteklediği sosyal medya şebekesi çözüldü! Türkiye karşıtı çetede Bilgi Üniversitesi ve İBB parmağı!

-CHP'li İBB'den sonra yeni skandal! Nilüfer Belediyesi'ne ait araçla içki servisi yapıldı -CHP'den İzmir'de büyük provokasyon! 'Barınamıyoruz' eylemlerinin arka planında CHP var -Arda Yurtseven neden öldü, katili kimdir? 16 yaşındaki öğrenci Arda Yurtseven ölüm sebebi nedir? -Stokta yok denilerek tarlada bekletildiği iddia edilen Honda Civic otomobiller hakkındaki gerçek ortaya çıktı! Ticaret Bakanı Mehmet Muş duyurdu

23 Eylül 2021 - 08:42

CHP ve FETÖ'nün desteklediği sosyal medya şebekesi çözüldü! Türkiye karşıtı çetede Bilgi Üniversitesi ve İBB parmağı!

GÜNDEM takvim.com.tr.

Giriş Tarihi: 22.09.2021 Güncelleme Tarihi: 23.09.2021 .

CHP ve FETÖ’nün desteklediği sosyal medya şebekesi çözüldü! Türkiye karşıtı çetede Bilgi Üniversitesi ve İBB parmağı!CHP ve FETÖ destekli hesapların etkisiyle AK Parti ve MHP'yi destekleyen yerli ve milli Twitter hesaplarının kapatılması son günlerde sıkça gündeme gelmiş ve kamuoyunda büyük infial uyandırmıştı. Operasyonun arkasındaki isimlerin aydınlatılmasının ardından söz konusu oluşumla ilgili birçok çarpıcı detay ortaya çıktı. CHP İstanbul İl Teşkilatı ve İBB ile birlikte operasyonun arkasından Bilgi Üniversitesi çıktı. Bilgi Üniversitesi’nde okuyan veya yeni mezun olan birçok kişi, üniversitede kümelenmiş şebekeye dair bilgiler verdi. Buna göre Twitter'ın Bilgi Üniversitesi’ndeki bazı hocalardan Türkiye’de lobicilik yapmasını istediği, Bilgi Üniversitesi’ndeki bazı hocaların derslerde ve kulüp çalışmalarında Türkiye’deki seçilmiş hükümeti kötülediği hatta diktatörlükle suçladığı ortaya çıktı. İşte FETÖ-CHP'nin yürüttüğü operasyona ilişkin çarpıcı detaylar...

Türkiye'de özellikle AK Parti ve MHP'yi destekleyen binlerce Twitter hesabı, CHP-FETÖ destekli sosyal medya çetesinin hedefi oldu. Takvim.com.tr, operasyonun arkasındaki isimleri tek tek deşifre etti, bağlantılarını ortaya döktü.


BİLGİ ÜNİVERSİTESİ'NDEKİ YAPILANMADAN TÜRKİYE KARŞITI LOBİCİLİK FAALİYETİ
Ses getiren haberin ardından konuşan kişiler, Twitter ile Bilgi Üniversitesi'nin birçok kanal üzerinden görüştüğünü belirtti. Çarpıcı bilgiler paylaşan kaynaklar, son dönemde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile BTK'nın sosyal medya şirketlerinin Türkiye'de temsilcilik açması istekleri konusunda Twitter'ın Bilgi Üniversitesi'ndeki bazı hocalardan Türkiye'de lobicilik yapmasını isteğini anlattılar.

Twitter’dan yerli ve milli hesaplara operasyon!TWİTTER'DAN YERLİ VE MİLLİ HESAPLARA OPERASYON!

Bilgi Üniversitesi'ndeki bu hocaların derslerde ve kulüp çalışmalarında Türkiye'deki seçilmiş hükümeti kötülediği hatta diktatörlükle suçladığını anlatan öğrenciler özellikle "sosyal medya şirketlerinin temsilcilik açması" konusunun sık sık hocalar tarafından gündem edildiğini belittirler.

ÖĞRENCİLER İÇERİDEN UYARDI: EKİM AYI İTİBARIYLA OPERASYON BAŞLAYACAK!
Öğrenciler, Bilgi Üniversitesi'ndeki bazı hocaların sosyal medya yasası ile ilgili olarak İletişim Başkanlığı ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı hakkında olumsuz propaganda için hazırlık yaptığını söyleyerek "Hocaların hem digital hem de konvansiyonel medyada çok fazla linkleri var, bunlar üzerinden ekim ayı itibariyle büyük bir kampanya başlatacaklar." dediler.

CUMHUR İTTİFAKI HESAPLARINA OPERASYONUN MERKEZİNDEKİ İSİMLER
Takvim.com.tr, 20 Eylül 2021'de AK Parti ve MHP'li binlerce hesabın kapatılmasında Furkan Güngör, Ümit Kaya ve Gökhan Özbek'in ilişkisini deşifre etmişti.


Bu haber üzerine Furkan Güngör FETÖ'cü kacsaatoldu1881 hesabı ile alakalı 2018'de attığı tweeti gündem edip FETÖ'cülerle ilişkisini gizlemeye çalıştı.

 

FETÖ'CÜ HESAPLA ORGANİZE PAYLAŞIMLAR
2018 yılında Furkan Güngör'ün FETÖ'cülükle suçladığı kacsaatoldu1881 hesabı ismini kacsaatolduson olarak değiştirdi. Bu isim değişikliğinden sonra da FETÖ'cü kacsaatolduson hesabı Furkan Güngör'ün tweetlerini paylaşmaya başladı aynı şekilde Furkan Güngör de FETÖ'cü kacsaatolduson'a destek vermeye başladı. İşte o etkileşimlerden bazıları:

FURKAN GÜNGÖR KİMİN ADINA TETİKÇİLİK YAPIYOR? ESKİ ARKADAŞI İFŞA ETTİ
Furkan Güngör'ün daha önceden arkadaşı olduğunu söyleyen ve hesabı Güngör tarafından kapatılan bir sosyal medya fenomeni:

Furkan Güngör'ün Bilgi Üniversitesi'nin Twitter ile oluşturduğu iletişim ağını kullanarak hedef aldıkları hesapları kapattırdığını söylemişti. Yine aynı kişi Furkan Güngör'ün birçok digital projede beraber çalıştıkları Ahmet Yapdı adlı kişinin anne ve babasının "Anayasal Düzeni Yıkmaya Teşebbüs" suçundan yargılandığını ve ceza aldığını belirtmişti. Ayırca Furkan Güngör'ün annesinin yakın akrabaları arasında terör örgütü FETÖ iltisakından ceza alan kişilerin olduğunu ve Furkan Güngör'ün de FETÖ okullarından mezun olduğunu belirtmişti. Bu ilişki ağı Saadet Partisi maskesi takarak hareket eden Furkan Güngör'ün kimin adına tetikçilik yaptığını ve tehditler savurduğunu özetliyor.

SOSYAL MEDYA FENOMENLERİNE VE CUMHURBAŞKANI DANIŞMANINA "HESAPLARI KATTIRACAĞIM" TEHDİDİ
CHP'nin yönettiği İBB'nin sözcüsü Murat Ongun'un yakın çalışma arkadaşı Ümit Kaya ve Başkan Erdoğan'a hakaretleriyle bilinen Gökhan Özbek ile sıkı bir arkadaşlığı bulunan Furkan Güngör, sosyal medya üzerinden bir çok kişiyi hesapları kapattırmakla tehdit ediyor. Peki bu gücü nerden buluyor? İşte o tehditlerden bazıları:


TWITTER GİZLİ BİLGİLERİ ONA MI VERİYOR?
Yine Furkan Güngör bazı fenomen hesapların kimin tarafından kullanıldığını ifşa ettiğini söylüyor. Söylediklerinin doğru olup olmadığı bir soru işareti olsa da; sadece Twitter'ın bilebileceği isim bilgisini Furkan Güngör nerden ve nasıl biliyor? Twitter, Türkiye Cumhuriyeti'nin resmi makamlarına dahi vermediği kullanıcı bilgilerini bu yapıya mı veriyor?

MURAT ONGUN'UN YAKIN ÇALIŞMA ARKADAŞI ÜMİT KAYA
2019 Yerel Seçimleri'nde İstanbul'dan AK Parti Belediye Meclisi Aday Adayı olan Ümit Kaya, AK Parti tarafından aday gösterilmeyince CHP İstanbul Teşkilatı'na katılmış ve seçim çalışmalarında CHP'nin İstanbul strateji ekibinde yer almıştı. Ümit Kaya'nın uzun yıllar boyunca AK Parti İl Teşkilatı'nda görev yaptığı, bazı AK Partili milletvekillerine danışmanlık yaptığı, Okçular Vakfı'nda çalıştığı ve İBB eski Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile çalıştığı siyaset çevrelerince sık sık konuşulan bilgilerden.

MURAT ONGUN'UN TROLL ORDUSU
Murat Ongun'un yapacağı espiyonaj faaliyetlerine karşılık olarak Ümit Kaya ile çalıştığı, İBB Beyaz Masa'da görev verdiği ve kendisine bağlı bir troll ordusunun olduğu iddia ediliyor. Furkan Güngör ve Ümit Kaya'nın da sosyal medya çalışmalarını beraber yürüttüğü kendi sosyal medya paylaşımlarındaki fotoğraflardan da net bir şekilde belli oluyor.

CUMHURBAŞKANINA HAKARET EDEN GAZETECİ GÖKHAN ÖZBEK
Gökhan Özbek ile Furkan Güngör arasında da ilişki ağı ilgi çeker cinsten. Gökhan Özbek'in kurduğu 23 Derece adlı Youtube kanalının arka planında olan isim Ahmet Yapdı yani Furkan Güngör ile aynı FETÖ okulunda okuyan, annesi ve babası "Anayasal Düzeni Yıkmaya Teşebbüs" suçundan ceza alan ve şu anda Furkan Güngör ile bir çok digital projeyi beraber yürüten Ahmet Yapdı, Gökhan Özbek'in de en yakın çalışma arkadaşlarından biri.

FURKAN GÜNGÖR'ÜN DERİN İLİŞKİ AĞI
Sadece AK Parti destekçisi hesaplara değil MHP destekçisi hesaplara karşı operasyonun merkezinde bulunan Furkan Güngör'ün MHP'ye karşı operasyonda İyi Partili Yönetici Ü.K ile beraber çalıştığı da iddia ediliyor. Ayrıca Furkan Güngör'ün Gelecek Partisi'nden de iş aldığı ve kendisinin yönettiği sosyal medya ağlarında Gelecek Partisi'nin operasyonel işlerini planladığı iddia edilen başka bir konu.

CHP'li İBB'den sonra yeni skandal! Nilüfer Belediyesi'ne ait araçla içki servisi yapıldı

Giriş Tarihi: 22.09.2021 Güncelleme Tarihi: 22.09.2021 

CHP’li İBB’den sonra yeni skandal! Nilüfer Belediyesi’ne ait araçla içki servisi yapıldıCHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait Gazhane Tesisi’nde yaşanan içki skandalı sonrası şimdi de Bursa’ya bağlı Nilüfer Belediyesi’nde yaşananlar güne damgasını vurdu. Belediyeye ait araçla başka bir araca nakledilen bira şişeleri kamera kayıtlarına yansıdı. Konuya dair AK Partili isimden eleştiri geldi.

CHP'de skandallar silsilesine bir yenisi daha eklendi. İBB'nin alkol satışından sonra şimdi de CHP'li Nilüfer Belediyesi'ne ait arabadan yansıyan görüntüler ortaya çıktı.

BELEDİYE ARACIYLA ALKOL SERVİSİ

Görüntülerde Nülüfer Belediyeye ait hizmet aracının koli koli alkol servisi yaptığı görüldü.

Olay yaratan görüntüler AK Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Ömer Arvas tarafından paylaşıldı.

CHP’li İBB’den sonra yeni skandal! Nilüfer Belediyesi’ne ait araçla içki servisi yapıldıCHP'Lİ İBB'DEN SONRA YENİ SKANDAL! NİLÜFER BELEDİYESİ'NE AİT ARAÇLA İÇKİ SERVİSİ YAPILDI

AK PARTİ'DEN SKANDALA TEPKİ

Yaşanan olayı Twitter hesabından yorumlayan AK Partili Arvas, "CHP'li belediyeler bir belediyenin asıl yapması gereken hiçbir işi yapmayıp yapmaması gereken her işi yapıyor." ifadelerine yer verdi.

BELEDİYE BAŞKANI NE DİYECEK?

Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem'in konuya dair ne açıklama yapacağı ise merak konusu.

BELTUR'DA İÇKİ SATIŞI!

Geçtiğimiz hafta İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait tesiste, 27 yıl aradan sonra alkol satışına müsaade edilmişti.

Tepki çeken olay İBB'nin iştiraki olan Beltur'a ait Gazhane'de verilen jazz konserinde yaşanmıştı.

Özel bir firma seyyar buzdolaplarıyla konsere gelenlere içki satmıştı.

Gazhane'de 24 saat açık kütüphane ve çocuk atölyesi gibi bölümler de yer alıyor.

İçkili konser için böyle bir yerin kullanılması ise ayrı bir tartışmaya neden olmuştu.

Konserin sonunda Gazhane'nin etrafı boş içki şişeleriyle doldu.

1994 yılından bu yana İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ilk kez CHP yönetimiyle tesislerinde içkili eğlence düzenlenmesine izin verildi.

İBB’ye ait tesislerde 27 yıl sonra içki satışı!İBB'YE AİT TESİSLERDE 27 YIL SONRA İÇKİ SATIŞI!

CHP'den İzmir'de büyük provokasyon! 'Barınamıyoruz' eylemlerinin arka planında CHP var

Giriş Tarihi: 23.09.2021 Güncelleme Tarihi: 23.09.2021 

CHP’den İzmir’de büyük provokasyon! ’Barınamıyoruz’ eylemlerinin arka planında CHP varCHP'nin bir kez daha provokatif eylemlere giriştiği ortaya çıktı. İzmir'de kayda alınan görüntüde CHP'nin seçim aracıyla bir grup provokatörü İzmir Katip Çelebi Üniversitesi'nin girişine bıraktığı görüldü. Bu görüntülerle birlikte 'Barınamıyoruz' eyleminin arka planı ortaya çıkmış oldu. Kaydedilen görüntüler büyük tepki çekti.

Ülkemizde yaşanan her türlü provokatif söylemlerin ve manipülasyon girişimlerinin altından çıkan Cumhuriyet Halk Partisi'nden yeni skandal.

İzmir'de kaydedilen görüntüde CHP'nin İzmir seçim aracıyla gece yarısı bir grup provokatörü İzmir Katip Çelebi Üniversitesi'nin girişine bırakıldığı görüldü.

"KAPIYA KADAR MANİPÜLASYON GÖTÜRÜYOR"


AK Parti İzmir Gençlik Kolları İl Başkanı Recep Tayyip Taslak, tepki çeken görüntüleri sosyal medya hesabı Twitter üzerinden paylaşara "#Barınamıyoruz eyleminin foyası ortaya çıktı.

CHP İzmir seçim aracı Katip Çelebi Üniversitesi önüne provokatör taşıyor. Kapıya kadar manipülasyon götürüyor" dedi.

CHP PROVOKASYON PEŞİNDE KOŞARKEN DEVLET KUCAĞINI AÇTI
CHP'nin her seferinde yakayı ele verdiği çirkin provokasyonlarının aksine devlet her türlü yardımı ve desteği ülkemiz gençlerine sağlıyor.

İzmir Valiliği, kentte kiralık ev ve kalacak yurt bulamadıkları gerekçesiyle 'Barınamıyoruz, sokaktayız' yazılı pankart açarak seslerini duyurmak isteyen üniversite öğrencilerinin durumunu görüştü. Kentte misafirhanesi bulunan kamu kuruluşlarının temsilcileriyle görüşen Vali Yavuz Selim Köşger, 4 bin yatak kapasitesi temin ettiklerini ve 1 ay süreyle geçici olarak öğrencilerin misafirhanelerden faydalanmalarını sağlayacaklarını açıkladı.

’Barınamıyoruz’ eylemlerinin arka planından CHP çıktı'BARINAMIYORUZ' EYLEMLERİNİN ARKA PLANINDAN CHP ÇIKTI

AK PARTİ'DEN SKANDAL OLAYA SERT TEPKİ
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi önüne CHP seçim aracıyla provokatör taşınması ve 'Barınamıyoruz' yalanıyla infial uyandırmak istenmesine AK Parti'den sert tepki geldi. AK Parti MKYK üyesi Emre Cemil Ayvalı, A Haber canlı yayınına katılarak "Bu CHP'nin özellikle toplumsal hasssiyet üzerinden, gençlerin duyguları üzerinden yaptığı yalan ve manipülasyon siyasetinin somut bir çıktısı." diyerek tepkisini dile getirdi.

EYLEM YAPAN ÖĞRENCELER YURT TALEBİNDE BİLE BULUNMAMIŞ!
İzmit'te de bir grup öğrenci toplanmış ve yurt fiyatlarının ve ev kiralarının yüksek olmasından şikayetçi olmuştu.

Fakat Kocaeli Valisi Seddar Yavuz eylem yapan gençlerle ilgili olarak sosyal medyada hesabından, "İlimizde yurt kapasitesinin yetersiz olduğu gerekçesi ile eylem yapan gençlerin bir kısmının farklı şehirlerden geldiği ve ilimizle irtibatının olmadığı ayrıca eyleme katılan gençlerin hiçbirinin yurt konusunda talebi olmadığı tespit edilmiştir" diye açıklamada bulundu.

Arda Yurtseven neden öldü, katili kimdir? 16 yaşındaki öğrenci Arda Yurtseven ölüm sebebi nedir?

Giriş Tarihi: 22.09.2021 Güncelleme Tarihi: 22.09.2021 

Arda Yurtseven neden öldü, katili kimdir? 16 yaşındaki öğrenci Arda Yurtseven ölüm sebebi nedir?İstanbul'un Kartal ilçesinde 3 gündür kayıp olan Arda Yurtseven'den acı haber geldi. 16 yaşındaki lise öğrencisi Yurtseven bir ormanda ölü bulundu. Arda Yurtseven neden öldü sorusuna da yanıt aranmaya başlandı. Olayda cinayet ihtimal üzerinde de durulurken Arda Yurtseven katili kimdir? Arda Yurtseven ölüm sebebi nedir? Arama sırasında Yurtseven'in bisikletine rastlandı. Aramalar sürerken Arda Yurtseven'in cesedi bir ağaçta asılı halde bulundu.

Arda Yurtseven ölüm sebebi nedir? Arda Yurtsever neden öldü? Arda Yurtseven katili kimdir? İstanbul Kartal'da 3 gün önce kaybolan 16 yaşındaki lise öğrencisi Arda Yurtseven'in bulunması için sosyal medya adeta seferber olmuştu.

Genç çocuğun ölüm haberinin gelmesi Türkiye'yi yasa boğdu. Ormanda cesedi bulunan Arda Yurtseven'in ölüm sebebi nedir? Arda Yurtsever neden öldü?

Arda Yurtseven bulundu mu, son durum nedir?ARDA YURTSEVEN BULUNDU MU, SON DURUM NEDİR?

ARDA YURTSEVEN ÖLÜM SEBEBİ NEDİR?

Kartal Esentepe Mahallesi'nde oturan 16 yaşındaki Arda Yurtseven geçtiğimiz pazartesi günü bisikletiyle çıkarak kayboldu. Ailesi, polise giderek kayıp başvurusunda bulundu. Gencin cep telefonunun sinyal verdiği ormanda bugün arama yapıldı.

Ekiplerin incelemelerin ardından 16 yaşındaki Arda Yurtseven'in cansız bedeni Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi'nin morguna kaldırıldı. Yurtseven'in ölüm nedeniyle ilgili inceleme sürüyor.

ARDA YURTSEVEN KİMDİR?

İstanbul Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği'nden yapılan açıklamada "Okulumuz öğrencilerinden Arda Yurtseven, Kartal Esentepe mahallesindeki evinden üzerinde gri tişört ve çantası ile siyah yol bisikleti kullanarak ayrılmış. En son Kartal civarında görülmüştür." ifadelerine yer verildi.

Kartal Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi öğrencisi olan Arda Yurtseven 16 yaşındadır.

Stokta yok denilerek tarlada bekletildiği iddia edilen Honda Civic otomobiller hakkındaki gerçek ortaya çıktı! Ticaret Bakanı Mehmet Muş duyurdu

Giriş Tarihi: 20.09.2021 Güncelleme Tarihi: 21.09.2021 

Stokta yok denilerek tarlada bekletildiği iddia edilen Honda Civic otomobiller hakkındaki gerçek ortaya çıktı! Ticaret Bakanı Mehmet Muş duyurduTürkiye'de yaşanan sıfır araç alımı tedariki sıkıntısının ardından bir vatandaşın kendisine "stokta araç kalmadı" diyen otomotiv bayisinin Honda Civic marka otomobilleri stokladığını kayda aldığı görüntüler sosyal medyada büyük tepkiye neden oldu. Görüntüler üzerine Ticaret Bakanlığı anında harekete geçerken olayla ilgili geniş çaplı bir araştırma yapıldı. Ticaret Bakanı Mehmet Muş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada olaya ilişkin gerçeği açıklarken "Ticaret Bakanlığı olarak bu konudaki denetimlerimiz sürekli olarak devam edecektir." ifadelerini kullandı.

Bayilerin sıfır kilometre araçları galericilerle anlaşarak yüksek fiyattan ikinci el araç olarak satmaya çalıştıkları iddiasıyla 2 binden fazla şikayet gelmesinin ardından Ticaret Bakanlığı harekete geçti. Sosyal medyada gündem olan videoda bayi stoklarında olmadığı söylenen Honda Civic marka yüzlerce aracın bir tarlada bekletilmesi dikkat çekti.

BAKANDAN AÇIKLAMA GELDİ

Ticaret Bakanı Mehmet Muş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada videoda yer alan araçlarla ilgili gerçeği açıkladı.

239 ARAÇ KİRALANMAK ÜZERE BEKLETİLİYOR

Bir araç bayisinin stokta araç kalmadığını iddia etmesine rağmen bayiye ait boş bir tarla içerisinde yüzlerce otomobili tuttuğuna ilişkin bazı görüntüler sosyal medyada ve haber sitelerinde yer almıştır.

Söz konusu olayla ilgili derhal müfettiş görevlendirilmesi yapılmıştır. Bayi tespit edilmiştir. Yapılan ilk incelemede 0 kilometre 239 aracın kiralanmak üzere bekletildiği bilgisi alınmıştır.Söz konusu işlemin muvazalı yada usulsüz olup olmadığı detaylı olarak incelenmektedir.

HEMEN HAREKETE GEÇİLDİ

Bilindiği üzere ÖTV matrah değişikliği sonrası indirime giren araçların satışıyla ilgili vatandaşlarımızdan gelen şikayetler üzerine bakanlığımıza bağlı rehberlik ve teftiş kurulunu harekete geçirmiştik. Müfettişlerimiz gereken incelemeleri hassasiyetle yürütmektedir.

ASLA MÜSADE ETMEYECEĞİZ

Tüm kamuoyuna şunu açıklıkla ifade etmek isteriz ki; arz talep dengesiyle uyuşmayan haksız fiyat artışlarıyla fırsatçılık yapanlara asla ve asla müsaade etmeyeceğiz. Ticaret Bakanlığı olarak bu konudaki denetimlerimiz sürekli olarak devam edecektir.

GÖRÜNTÜLERE YOĞUN TEPKİ GELMİŞTİ

İzmir'de bir depoda çekildiği iddia edilen görüntülerde bayilerin elinde olmadığını belirttiği sıfır kilometre yüzlerce aracın yan yana sıralanmış şekilde bekletildiği görülmüştü. Sosyal medyada dolaşan ve izleyenlerin tepkisiyle karşılaşılan görüntülerin 18 Eylül'de çekildiği belirtilirken, çok sayıda kişi ise yaptığı yorumlarla sıfır araç tarafındaki fırsatçılığa tepki göstermişti.

BAKANLIK HEMEN HAREKETE GEÇTİ

Gelen binlerce şikayet üzerine Ticaret Bakanlığı bünyesindeki Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı harekete geçti. Söz konusu şikayetler sonrası denetleme yapmak üzere görevlendirilen müfettişler sıfır kilometre araçlara ilişkin üretici, distribütör, bayi ve galerici araç tedarik zincirini incelemeye başladı.

NE İDDİA EDİLİYOR?

Söz konusu şikayet başvurularında, bayiler tarafından ÖTV düzenlemesi kapsamındaki araçların fiyatlarında indirim uygulanmaktan imtina edildiği ve ayrıca stoklarındaki sıfır kilometre araçları çeşitli gerekçelerle galericilerle anlaşma yoluna giderek veya kendi bünyelerinde yüksek fiyattan ikinci el araç olarak satmaya çalıştıkları gibi iddialar yer aldı.

Yine bu şikayet başvurularında yukarıdaki haksız işlemleri yapan bayilerin stoklarında araç kalmadığını iddia ederek ÖTV düzenlemesi kapsamındaki araçları müşterilerine satmadıkları da ifade edildi.

Tartışmalı görüntünün perde arkasıTARTIŞMALI GÖRÜNTÜNÜN PERDE ARKASI

Sıfır araçta kafa karıştıran görüntü!SIFIR ARAÇTA KAFA KARIŞTIRAN GÖRÜNTÜ!

Bu haber 990467 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cemal Kaşıkçı cinayetinde son dakika! Fransa'da yakalandı
Cemal Kaşıkçı cinayetinde son dakika! Fransa'da yakalandı
Endonezya'da ikinci patlama! Arama kurtarma çalışmalarına ara verildi
Endonezya'da ikinci patlama! Arama kurtarma çalışmalarına ara...