AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten İstiklal Caddesi’nde flaş...

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten İstiklal Caddesi'nde flaş açıklamalar: Türkiye bir güven ülkesidir

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İstiklal Caddesi'nde terör saldırısının meydana geldiği noktada açıklamalarda bulundu. "Tüm terör örgütleriyle mücadele edecek gücümüz var" diyen Çelik, "Türkiye bir güven ülkesidir. Türkiye'ye göz diken terör örgütleri bedelini en ağır şekilde ödeyecektir" ifadelerini kullandı.

23 Kasım 2022 - 02:14

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten İstiklal Caddesi'nde flaş açıklamalar: Türkiye bir güven ülkesidir

Giriş Tarihi: 19.11.2022  18:29 Son Güncelleme: 19.11.2022  20:08

Ömer Çelik'ten terör saldırısının olduğu noktada açıklama: Türkiye bir güven ülkesidir

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten İstiklal Caddesi'ndeki saldırıya ilişkin açıklama

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelikİstiklal Caddesi'nde kalleş saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu. Sözcü Ömer Çelik, "Kimse Türkiye'nin güven ülkesi olma durumunu değiştiremez" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Türkiye kesinlikle güvenli bir ülkedir, bir güven ülkesidir. Hiç kimse Türkiye'nin bir güven ülkesi olma durumunu değiştiremez. Bütün terör örgütleriyle mücadele edecek ve onları yenecek gücümüz var." dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten İstiklal Caddesi’ndeki saldırıya ilişkin açıklama

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Türkiye'nin güvenli bir ülke olduğunu belirterek, "Bütün terör örgütleriyle mücadele edeceğiz ve onları yenecek gücümüz var" dedi.

Ömer Çelikten terör saldırısının olduğu noktada açıklama: Türkiye bir güven ülkesidir
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ile birlikte terör saldırısının gerçekleştirildiği alana gelerek, ölenler anısına kurulan platforma karanfil bıraktı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten İstiklal Caddesi’nde flaş açıklamalar: Türkiye bir güven ülkesidirAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik İstiklal Caddesi'nde açıklamalarda bulundu. Çelik Türkiye'nin bir güven ülkesi olduğunu belirtirken "Kimse Türkiye'nin güven ülkesi olma durumunu değiştiremez." ifadelerini kullandı. Çelik ayrıca "Türkiye'ye göz diken terör örgütleri bedelini en ağır şekilde ödeyecektir." dedi.

Çelik, Taksim İstiklal Caddesi'nde terör saldırısının yaşandığı alana gelerek, hayatını kaybedenlerin anıldığı platforma karanfil bıraktı.

Daha sonra gazetecilere açıklama yapan Çelik, terör saldırısında hayatını kaybedenler için Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diledi.

Burada konuşan Çelik, hain saldırının faili ile bağlantılarının hızlı bir şekilde ortaya çıkarıldığını hatırlatarak, "Görüldüğü gibi emniyet güçlerimizin, bu hain saldırıyı yapanları süratli bir biçimde yakalaması, failin bağlantılarının tamamen ortaya çıkarılması ve bunun hızlı bir şekilde gerçekleşmesiyle her şey tekrar normale dönmüş durumda. Tabii kaybettiğimiz canlarımız için son derece üzgünüz. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Ama herkesin şunu bilmesi gerekiyor ki; Türkiye bir güven ülkesidir, Türkiye güvenli bir ülkedir."

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten İstiklal Caddesi'ndeki saldırıya ilişkin açıklama

"Daha ilk olay olduğu andan itibaren buradaki bütün vatandaşlarımızın, esnafımızın, çalışan kardeşlerimizin, tüm cadde sakinlerinin buradan başlayarak bütün Türkiye'ye yayılan 'teröre karşı hepimiz biriz ve beraberiz' duygusunu ortaya koyması, bu mesajı bütün dünyaya vermesi son derece kıymetliydi, son derece anlamlıydı. Ve bu terörle mücadelemizin ne kadar büyük bir mecburiyete sahip olduğunu, ne kadar yüksek kapasiteyle, büyük bir güçle yönetildiğini bu son olayda bir kere daha gördük. Türkiye kesinlikle güvenli bir ülkedir, biz güven ülkesiyiz. Hiç kimse Türkiye'nin bir güven ülkesi olma durumunu değiştiremez. Bütün terör örgütleriyle mücadele edeceğiz ve onları yenecek gücümüz var" dedi.

İstiklal Caddesi'nde hayatın normale döndüğünün altını çizen AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:

"BEDELİNİ ÖDEYECEKLER"

"Güvenlik güçlerimiz, ilk andan itibaren çok hızlı bir çalışma, çok etkili bir çalışma yaparak faili tespit edip, bağlantılarını tespit edip hepsinin yakalanmasını sağladılar. Bu bir kere daha Türkiye'nin ne kadar yüksek, güçlü bir terörle mücadele kapasitesi olduğunu gösterdi. Belediye Başkanımız ve arkadaşları ilk andan itibaren burayı bayraklarla donattılar ve burada hep beraber hayatın normale dönmesi için bu caddenin sakinleriyle birlikte ortak bir ruhla, ortak bir çabayla, bir gayret ortaya koydular."

"Kendisinin de ifade ettiği gibi daha ilk saatlerden itibaren bu caddede ortaya çıkan ruh, bayrağımızın gölgesinde ortaya çıkan ruh, bütün Türkiye'de paylaşılarak Türkiye'nin her tarafında olduğu gibi bu hain saldırıya uğramış, bu caddenin de normale dönmesini sağladı. Bundan sonrasında da bu birlikle, bu beraberlikle, bu güçlü mücadeleyi devam edeceğiz. Burası Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi gayet güvenli bir yerdir, Türkiye güven ülkesidir. Bunu gerçekleştiren, Türkiye'ye zarar vermeye çalışan, Türkiye'ye göz diken bütün terör örgütleri bunun bedelini en ağır şekilde muhakkak ödeyecektir."

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten dünyaya mesaj: Türkiye güvenilirdir

TÜRKİYE GÜVENLİ BİR ÜLKEDİR

Emniyet güçlerinin bu hain saldırıyı yapanları süratli bir biçimde yakalaması ve failin bağlantılarını hızlı bir şekilde tamamen ortaya çıkarmasıyla her şeyin tekrar normale döndüğünü belirten Çelik, şöyle konuştu:

"Kaybettiğimiz canlarımız için son derece üzgünüz. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Ama herkesin şunu bilmesi gerekiyor ki; Türkiye bir güven ülkesidir. Türkiye güvenli bir ülkedir. Daha ilk olay olduğu andan itibaren buradaki bütün vatandaşlarımızın, esnafımızın, çalışan kardeşlerimizin, bu caddenin sakinlerinin buradan başlayarak bütün Türkiye'ye yayılan 'Teröre karşı hepimiz biriz ve beraberiz.' duygusunu ortaya koyması, bu mesajı bütün dünyaya vermesi son derece kıymetliydi, son derece anlamlıydı."

Çelik, terörle mücadelenin ne kadar büyük bir meşruiyete sahip olduğunu, ne kadar yüksek kapasiteyle, büyük bir güçle yönetildiğini bu son olayla bir kere daha gördüklerini ifade ederek, "Türkiye kesinlikle güvenli bir ülkedir, bir güven ülkesidir. Hiç kimse Türkiye'nin bir güven ülkesi olma durumunu değiştiremez. Bütün terör örgütleriyle mücadele edecek ve onları yenecek gücümüz var." ifadelerini kullandı.

"BEDELİNİ EN AĞIR ŞEKİLDE ÖDEYECEKLER"

Güvenlik güçlerinin ilk andan itibaren çok hızlı ve etkili bir çalışma yaparak faili ve bağlantılarını tespit edip hepsinin yakalanmasını sağladığını kaydeden Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu, bir kere daha Türkiye'nin ne kadar yüksek ve güçlü bir terörle mücadele kapasitesi olduğunu gösterdi. Belediye başkanımız ve arkadaşları ilk andan itibaren burayı bayraklarla donattılar. Burada hep beraber hayatın normale dönmesi için bu caddenin sakinleriyle birlikte, ortak bir ruhla, ortak bir çabayla bir gayret ortaya koydular. Daha ilk saatlerden itibaren bu caddede ortaya çıkan ruh, bayrağımızın gölgesinden ortaya çıkan ruh, bütün Türkiye'de paylaşılarak, Türkiye'nin her tarafında olduğu gibi de bu hain saldırıya uğramış bu caddenin de normale dönmesini sağladı."

Bundan sonrasında da bu birlik ve beraberlik duygusuyla birlikte bu güçlü mücadeleyi vermeye devam edeceklerini vurgulayan Çelik, "Buralardayız, arkadaşlarımız burada. Belediye başkanımız her gün burada. Teşkilatlarımız burada. Vatandaşlarımızla beraber, esnaf kardeşlerimizle beraberiz. Burası, Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi gayet güvenli bir yerdir. Bunu gerçekleştiren, Türkiye'ye zarar vermeye çalışan, Türkiye'ye göz diken bütün terör örgütleri bunun bedelini en ağır şekilde muhakkak ödeyecektir." diye konuştu.

Ömer Çelik, bu birlik beraberlik duygusunu ortaya koyan, bu dayanışmayı gösteren tüm vatandaşlara şükranlarını sunduğunu belirterek, "Buradayız. İstiklal Caddesi'ndeyiz. Türkiye'nin her tarafındayız. Hep beraber, milletimizin her bir ferdiyle birlikte ülkemize sahip çıkmaya, ülkemiz için çalışmaya devam ediyoruz." dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten İstiklal Caddesi’nde flaş açıklamalarAK PARTİ SÖZCÜSÜ ÖMER ÇELİK'TEN İSTİKLAL CADDESİ'NDE FLAŞ AÇIKLAMALAR

Bu haber 236576 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Katar'da ezan sesini duyan turistler camiye akın ediyor!
Katar'da ezan sesini duyan turistler camiye akın ediyor!
Emine Erdoğan 'Afrika Evi' programına katıldı: Türkiye hala dünyanın en cömert ülkesidir
Emine Erdoğan 'Afrika Evi' programına katıldı: Türkiye hala...