80 darbesinden 2 gün önce izin almıştı! Dedemin hayalini Başkan...

80 darbesinden 2 gün önce izin almıştı! Dedemin hayalini Başkan Erdoğan gerçekleştirdi

1980 askeri darbesinden iki gün önce dönemin başbakanı Süleyman Demirel'den arkadaşlarıyla hazırladıkları Taksim Camii projesinin onayını alan İshakol Boya'nın kurucusu Süleyman İshakoğlu'nun hayali, askeri darbe ile rafa kalkmıştı. İshakoğlu'nun torunu İshakol Boya İcra Kurulu Başkanı Mehmet Sözer, dedesinin hayalinin gerçekleşmesinden büyük mutluluk duyduklarını dile getirerek "Dedem Hacı Süleyman İshakoğlu'nun çok uğraşıp ulaşamadığı şeyin olmasına biz çok sevindik.

30 Mayıs 2021 - 09:27

80 darbesinden 2 gün önce izin almıştı! Dedemin hayalini Başkan Erdoğan gerçekleştirdi

Giriş Tarihi: 30.05.2021 Güncelleme Tarihi: 30.05.2021 

1980 askeri darbesinden iki gün önce dönemin başbakanı 'den arkadaşlarıyla hazırladıkları  projesinin onayını alan 'nun hayali gerçek oldu.

GÜNDEMSabah

80 darbesinden 2 gün önce izin almıştı! Dedemin hayalini Başkan Erdoğan gerçekleştirdi

1980 askeri darbesinden iki gün önce dönemin başbakanı 'den arkadaşlarıyla hazırladıkları  projesinin onayını alan 'nın kurucusu 'nun hayali, askeri darbe ile rafa kalkmıştı.

İshakoğlu'nun torunu İshakol Boya İcra Kurulu Başkanı Mehmet Sözer, dedesinin hayalinin gerçekleşmesinden büyük mutluluk duyduklarını dile getirerek "Dedem Hacı Süleyman İshakoğlu'nun çok uğraşıp ulaşamadığı şeyin olmasına biz çok sevindik. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Çok şükür ki Sayın Erdoğan kapıyı açtı ve ilk namaz kılındı, asırlık mücadele sona erdi" dedi.

Sözer, dedesinin Taksim Camii yapılması çabalarını şöyle anlattı:

O dönem kurulan  Yaptırma ve Yaşatma Derneği başkanlığına Süleyman İshakoğlu ve yardımcılığına  seçildi.

Dernek yöneticileri meşakkatli bir süreç sonrası projeyi hazırladı ve maketini 'de dönemin başbakanı merhum Süleyman Demirel'e sundu.

Proje ve maket için o gün onay alınmasına rağmen iki gün sonra meydana gelen askeri darbe her şeyin önüne set çekti. Yine de pes etmediler. Merhum 'a ve 'e ulaşıp projenin devamını arz ettiler ancak konjonktür gereği sonuca ulaşamadılar.

Dedemin hayalini Başkan Erdoğan gerçekleştirdi

1980 askeri darbesinden iki gün önce dönemin başbakanı 'den arkadaşlarıyla hazırladıkları  projesinin onayını alan 'nun hayali gerçek oldu..

Dedemin hayalini Başkan Erdoğan gerçekleştirdi

1980 askeri darbesinden iki gün önce dönemin başbakanı Süleyman Demirel'den arkadaşlarıyla hazırladıkları Taksim Camii projesinin onayını alan İshakol Boya'nın kurucusu Süleyman İshakoğlu'nun hayali, askeri darbe ile rafa kalkmıştı. İshakoğlu'nun torunu İshakol Boya İcra Kurulu Başkanı Mehmet Sözer, dedesinin hayalinin gerçekleşmesinden büyük mutluluk duyduklarını dile getirerek "Dedem Hacı Süleyman İshakoğlu'nun çok uğraşıp ulaşamadığı şeyin olmasına biz çok sevindik. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.

Çok şükür ki Sayın Erdoğan kapıyı açtı ve ilk namaz kılındı, asırlık mücadele sona erdi" dedi. Sözer, dedesinin Taksim Camii yapılması çabalarını şöyle anlattı: O dönem kurulan Taksim Camii ve Külliyesini Yaptırma ve Yaşatma Derneği başkanlığına Süleyman İshakoğlu ve yardımcılığına Abdulkadir Çavuşoğlu seçildi.

80 darbesinden 2 gün önce izin almıştı! Dedemin hayalini Başkan Erdoğan gerçekleştirdi 

Dernek yöneticileri meşakkatli bir süreç sonrası projeyi hazırladı ve maketini 10 Eylül 1980'de dönemin başbakanı merhum Süleyman Demirel'e sundu. Proje ve maket için o gün onay alınmasına rağmen iki gün sonra meydana gelen askeri darbe her şeyin önüne set çekti. Yine de pes etmediler. Merhum Turgut Özal'a ve Kenan Evren'e ulaşıp projenin devamını arz ettiler ancak konjonktür gereği sonuca ulaşamadılar.

Taksim Cami bugün ibadete açıldı! İşte Taksim Camii'nin mimari özellikleriTAKSİM CAMİ BUGÜN İBADETE AÇILDI! İŞTE TAKSİM CAMİİ'NİN MİMARİ ÖZELLİKLERİ

Meral Akşener'e Taksim Camii göndermesiMERAL AKŞENER'E TAKSİM CAMİİ GÖNDERMESİ

Taksim Camii yabancı basının sinirlerini bozdu!TAKSİM CAMİİ YABANCI BASININ SİNİRLERİNİ BOZDU!

Bu haber 902242 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ALLAH (C.C.)
ALLAH (C.C.)
Galatasaray'da Fatih Terim'in Lazio'yu imha planı hazır
Galatasaray'da Fatih Terim'in Lazio'yu imha planı hazır