Haçlı ittifakı EURO 2024’ü Türkiye’ye veremeyiz.
Reklam

Haçlı ittifakı EURO 2024'ü Türkiye'ye veremeyiz.

UEFA İcra Kurulu; 2008, 2012 ve 2016'daki filmi Türkiye'ye bir kez daha izletti, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nı Almanya'ya verdi. Harika statlar yaptık, devlet olarak bütün garantileri verdik, mükemmel bir dosya hazırladık, milletçe tek yürek olduk fakat dev turnuvanın bu kez de Ceferin'in ayak oyunları nedeniyle Almanya'ya hediye edilmesini seyretmek zorunda kaldık. Tarihi oylamada son gün çark eden üyeler yüzünden 12-4 mağlup ayrıldık, üst üste 4. kez hayal kırıklığına uğradık.

28 Eylül 2018 - 03:59

EURO 2024'ü neden kaybettik? Oylamadan bir gece önce..

Giriş Tarihi: 27.09.2018  23:43 Güncelleme Tarihi: 28.09.2018  06:05.

EURO 2024'ü neden kaybettik? Oylamadan bir gece önce...

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylığında Türkiye'nin masa başında kaybetmesinin bir numaralı aktörü oldu. Avrupa futbolunun patronu Ceferin, daha önce Türkiye'ye oy verecekleri yönünde görüş bildiren 5 icra kurulu üyesinin oylarını yaptığı kulislerle değiştirerek Türkiye'nin seçimi kaybetmesi sağladı.

EURO 2024'ü neden kaybettik? Oylamadan bir gece önce...

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylığında Türkiye'nin masa başında kaybetmesinin bir numaralı aktörü oldu. Avrupa futbolunun patronu olmasında en büyük desteği Türkiye ve TFF Başkanı Yıldırım Demirören'den alan ve her ortamda da, "Türk Futbol Federasyonu'nun verdiği desteği unutmam mümkün değil" diyen Ceferin, daha önce Türkiye'ye oy verecekleri yönünde görüş bildiren 5 icra kurulu üyesinin oylarını yaptığı kulislerle değiştirerek Türkiye'nin seçimi kaybetmesi sağladı.

Milliyet'te yer alan habere göre; oylamadan bir gece önce UEFA İcra Kurulu üyeleriyle yüz yüze görüşmeler yaparak 9 üyenin oyunu garantileyen Türk ekibi seçime gayet emin şekilde girdi. Çok da başarılı bir de sunum yaptı. Ne var ki, oylama sonuçları beklentinin tam aksi çıktı.

Bakan Kasapoğlu'ndan EURO 2024 açıklaması

Büyük bir şok yaşayan TFF yöneticileri kısa bir şaşkınlığın arkasından yaptıkları küçük bir araştırma sonucunda Ceferin'in Türkiye'ye oy vereceği sözü veren delegelerle tek tek konuşarak oylarını değiştirttiğini öğrendiler.

EURO 2024 oylama sonuçları! Kazanan Türkiye mi Almanya mı?

Başta TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve 1. Başkanvekili Servet Yardımcı olmak üzere Ceferin'le iletişimi bulunan Türk yetkililer UEFA Başkanı'na tepkilerini gösterdiler. TFF'nin bu yıl içinde yapılacak UEFA Başkanlığı seçiminde Caferin ismine karşı çıkmayacağı ama hiç bir şekilde de desteklemeyeceği bildirildi.

Masada Kaybettik

UEFA İcra Kurulu; 2008, 2012 ve 2016'daki filmi Türkiye'ye bir kez daha izletti, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nı Almanya'ya verdi.

Masada Kaybettik

Harika statlar yaptık, devlet olarak bütün garantileri verdik, mükemmel bir dosya hazırladık, milletçe tek yürek olduk fakat dev turnuvanın bu kez de Ceferin'in ayak oyunları nedeniyle Almanya'ya hediye edilmesini seyretmek zorunda kaldık. Tarihi oylamada son gün çark eden üyeler yüzünden 12-4 mağlup ayrıldık, üst üste 4. kez hayal kırıklığına uğradık.

Milletçe tek yürek olduk, devlet olarak bütün garantileri verdik, teknoloji harikası statlarımızı yaptık, hazırlıklarımızı tamamladık, mükemmel bir dosya hazırladık, fakat 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nı masada kaybettik. UEFA'nın Nyon'daki merkezinde; 2008, 2012 ve 2016'da izlediğimiz filmi bir kez daha seyrettik, üst üste 4. kez her şeyimizle hazır olmamıza rağmen EURO 2024'ün UEFA Başkanı Aleksander Ceferin'in ayak oyunları nedeniyle Almanya'ya hediye edilmesini izlemek zorunda kaldık.

EURO 2024'ü neden kaybettik? Oylamadan bir gece önce...

UEFA İcra Kurulu'nun dün gerçekleştirdiği tarihi oylamayı milyonlar nefesini tutarak takip etti. Türkiyeve Almanya'nın aday olduğu EURO 2024'ün ev sahibi, İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA merkezinde gerçekleştirilen oylama sonucunda belirlendi. İki aday ülkenin temsilcilerinin gerçekleştirdiği son sunumların ardından UEFA İcra Kurulu tarafından yapılan oylama sonucunda Almanya, EURO 2024'ün ev sahipliğini üstlenme hakkı kazandı.

Ceferin açıkladı

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin heyecanlı bekleyişin ardından kürsüye çıktı kazanan tarafın Almanya olduğunu açıkladı. Almanya'nın tarihi oylamayı 12'ye 4 kazandığı aktarıldı. Başkan Ceferin çekimser kalırken, oylamadan bir gün önce Türkiye lehine oy kullanacağını beyan eden bazı üyelerin son gün çark ederek tercihlerini Almanya'dan yana kullandıkları belirlendi.

Bu arada Almanya'nın en önde gelen gazetesi Bild, karar açıklanmadan yaklaşık bir saat önce Almanya'nın 11-6 sonuçla EURO 2024'ü kazandığı yönünde yayın yaptı. Gazetenin internet sitesinden ortaya atılan iddia büyük tepki toplasa da oylama 12-4 Almanya lehine sonuçlandı.

Özdemir ve Koç'tan sunum

UEFA'ya yapılan sunuma Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, 1.Başkanvekili Servet Yardımcı, Başkanvekili Nihat Özdemir ile Ali Koç katıldı.

Özdemir, Türkiye'de yapılan yatırımlar hakkında geniş kapsamlı bir bilgilendirmede bulunurken, Koç ekonomi hakkındaki görüşlerini paylaştı. Başkan Yıldırım Demirören ise genel bir değerlendirme yaparken, 2024'ü neden istediklerini en ince ayrıntısına kadar aktardı, genç nüfus için bu organizasyonun önemine değindi.

Nihat Özdemir, 3. havalimanının bölge için önemine dikkat çekerken, yatırımlar konusunda verilen sözlerin yerine getirildiğini söyledi ve "18 Mart'ta Çanakkale'de dünyanın en büyük asma köprüsünü de hizmete sokacağız. Bunun da sözünü veriyoruz. Türkiye sürekli üzerine koyan ve kendini geliştiren bir ülkedir. Metro ağımız da her geçen gün biraz daha ilerliyor. Eksiklerimizi hızla gideriyoruz. Ulaşım konusunda hiçbir sorun yaşanmayacağının garantisini veriyoruz" ifadelerini kullandı.

Ali Koç ise, "Türkiye ekonomisi dışarıdan görünenin aksine güçlü ve sağlamdır. Yaşanan dalgalanmalar tamamen dış kaynaklıdır. 2024 için ortaya konan devlet güvencesi çok önemlidir. Biz tüm zorlukları aşacak, bu organizyonu layığıyla başaracak bir ülkeyiz" dedi.Zülfikar Gençtürk
15-temmuz.net haberleri
E-Posta: [email protected]gmail.com..

Bu haber 200742 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SON DAKİKA: Başkan Erdoğan Kabine Toplantısı'nın ardından konuştu! Kritik Doğu Akdeniz mesajı.
SON DAKİKA: Başkan Erdoğan Kabine Toplantısı'nın ardından...
Lübnan'da hükümet istifa etti: Ülkeyi daha büyük bir kaos bekliyor..
Lübnan'da hükümet istifa etti: Ülkeyi daha büyük bir kaos...