FETÖ’nün kaçaklarına kötü haber: Kaçak Ekrem Dumanlı ve...

FETÖ'nün kaçaklarına kötü haber: Kaçak Ekrem Dumanlı ve Zekeriya Öz’ün tüm mal varlıklarına el konuldu

Hrant Dink’in öldürülmesiyle ilgili davanın görüldüğü İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, sanıklar eski savcı Zekeriya Öz ve eski Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı’nın yapılan tebligatlara cevap vermemesi üzerine kaçak sayılarak tüm mal varlıklarına el konulmasına hükmetti. Mahkeme ayrıca iki kaçak ismim tüm mal varlıklarının yönetiminin, TMSF’nin atayacağı kayyum tarafından yapılmasına karar verdi.

09 Eylül 2021 - 17:09

FETÖ'nün kaçaklarına kötü haber: Kaçak Ekrem Dumanlı ve Zekeriya Öz’ün tüm mal varlıklarına el konuldu

Giriş Tarihi: 09.09.2021 Güncelleme Tarihi: 09.09.2021 

FETÖ’nün kaçaklarına kötü haber: Kaçak Ekrem Dumanlı ve Zekeriya Öz’ün tüm mal varlıklarına el konulduHrant Dink’in öldürülmesiyle ilgili davanın görüldüğü İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, sanıklar eski savcı Zekeriya Öz ve eski Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı’nın yapılan tebligatlara cevap vermemesi üzerine kaçak sayılarak tüm mal varlıklarına el konulmasına hükmetti. Mahkeme ayrıca iki kaçak ismim tüm mal varlıklarının yönetiminin, TMSF’nin atayacağı kayyum tarafından yapılmasına karar verdi.

Agos gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesiyle ilgili davada firari 13 sanığın dosyalı ayrılmıştı. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi Fetullah Gülen ve firari savcı Zekeriya Öz'ün de aralarında olduğu 12 sanık için 15 gün içinde Türkiye'ye dönmezlerse bu davadan da kaçak sayılmaları ve taşınır, taşınmaz ve banka hesaplarındaki mal varlıklarına el konulması yönünde karar verilmişti.

KAÇAKLARIN MALLARINA KAYYUM ATANACAK
Zekeriya Öz hakkında muhtarlıkça yapılan ilana ilişkin evrakın dönmemesi, Ekrem Dumanlı'nın ise avukatının olmadığı gerekçesiyle, ikili hakkındaki karar mahkeme tarafından bugün karara bağlandı.

Başkanlığını Akın Gürlek'in yaptığı mahkeme heyeti, çıkardığı tebligata cevap vermeyen firari eski Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ve firari eski savcı Zekeriya Öz hakkında kaçak kararı verilerek tüm mal varlıklarına el konulması kararını verdi. El konulması kararı sonrası üzerine tedbir konulacak malların yönetimi amacıyla ise TMSF tarafından kayyum atanması için TMSF'ye bildirimde bulunulmasına hükmedildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den tüm kamu kuruluşlarına PCR testi zorunluluğu yazısı! Kimler PCR testi yaptırmak zorunda? PCR testi kamu yerlerinde de zorunlu mu?

Giriş Tarihi: 09.09.2021 Güncelleme Tarihi: 09.09.2021 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den tüm kamu kuruluşlarına PCR testi zorunluluğu yazısı! Kimler PCR testi yaptırmak zorunda? PCR testi kamu yerlerinde de zorunlu mu?Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yaptığı açıklamada "Covid-19 aşısı olmayan işçilerden 6 Eylül 2021 tarihi itibariyle zorunlu olarak haftada birkez PCR testi yaptırmaları işyer/işveren tarafından istenebilecek, test sonuçları gerekli işlemler yapılmak üzere kayıt altında tutulacaktır" ifadeleri kullandı. Böylece aşı olmayan kişilerden kamu kurumlarında da PCR testi istenecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yaptığı açıklamada "Covid-19 aşısı olmayan işçilerden 6 Eylül 2021 tarihi itibariyle zorunlu olarak haftada birkez PCR testi yaptırmaları işyer/işveren tarafından istenebilecek, test sonuçları gerekli işlemler yapılmak üzere kayıt altında tutulacaktır" ifadeleri kullandı. Böylece aşı olmayan kişilerden kamu kurumlarında da PCR testi istenecek.

Ayrıntılar geliyor...

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI DA GENELGE GÖNDERMİŞTİ

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine "Bazı Faaliyetler İçin PCR Testi Zorunlululuğu" konulu genelge gönderdi.

KONSER, SİNEMA VE TİYATRO GİBİ YERLERE TEST ZORUNLULUĞU

"6 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren aşı olmayan kişilerin; konser, sinema ve tiyatro gibi vatandaşların toplu olarak bulunduğu faaliyetlere katılımında negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu getirilecek.

Bu çerçevede işletmeciler/organizatörler tarafından etkinliklere girişte HES kodu üzerinden kişilerin aşılı/geçirilmiş hastalık (Covid-19 hastalığı sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre) veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapılacak.

Kişi hastalığı geçirmemiş veya aşılı değil veya negatif PCR testi yok ise etkinliğe katılmasına müsaade edilmeyecek."

ŞEHİRLERARASI SEYAHATE TEST ZORUNLULUĞU

"Aşısız veya hastalığı geçirmemiş kişilerin özel araç hariç uçak, otobüs, tren veya diğer toplu ulaşım araçlarıyla gerçekleştirecekleri şehirlerarası seyahatler için de negatif sonuçlu PCR testi bulunacak.

Bu çerçevede 6 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren seyahat firmalarınca araca kabul aşamasında HES kodu üzerinden kişilerin aşılı/geçirilmiş hastalık (Covid-19 hastalığı sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre) veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapılacak.

Kişi hastalığı geçirmemiş veya aşılı değil veya negatif PCR testi yok ise bu kişilerin seyahatine müsaade edilmeyecek."

ETKİNLİKLER İÇİN TEST KONTROLÜ ZORUNLULUĞU

"Valilikler/kaymakamlıklarca illerinde/ilçelerinde kişilerin toplu olarak bulunduğu diğer etkinlikler veya faaliyetlerden faydalanacak hastalığı geçirmemiş veya aşısız kişiler için İl/İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararlarıyla HES kodu üzerinden PCR test kontrolü zorunluluğu getirilebilecek."

İstanbul'un en kıymetli yerine yerleşti! CHP'li İBB Başkanı İmamoğlu 100 yıllık taş konağa taşındı

Giriş Tarihi: 09.09.2021 Güncelleme Tarihi: 09.09.2021 

İstanbul’un en kıymetli yerine yerleşti! CHP’li İBB Başkanı İmamoğlu 100 yıllık taş konağa taşındıRumeli Hisarı sırtındaki tarihi konağı lüks bir yapıya dönüşmek için çalışma başlatan CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun saray gibi lojmana yerleşti. Ağustos ayında A Haber tarafından görüntülenen 9 dönüm arazi üzerindeki inşaat çalışması hem tarihi dokunun bozulması hem de yapılan masraf ile tartışma konusu oldu.

12 Ağustos'ta CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Rumeli Hisarı sırtındaki tarihi konağı lüks bir yapıya dönüştürmek için başlattığı çalışma A Haber tarafından görüntülenmişti.

9 dönüm arazide 100 yıllık taş konakta yapılan çalışma hem tarihi dokunun bozulması hem de harcanan milyonlarca lira nedeniyle tartışma konusu oldu. Uzmanlar İmamoğlu'na 'Yanlıştan dön' çağrısı yaptı. Ancak İmamoğlu bu çağrılara kulak asmadı.

İHA'nın haberine göre, tartışmalı lojmanın başkanlık konutu olarak kullanılmaya başlandığı belirtildi.

Boğaza nazır saray yavrusu lojman, drone ile havadan da görüntülendi.

İmamoğlu tartışmalara konu olan lojmanla ilgili daha önce yaptığı açıklamada, "İBB'nin kendi arazileri vardır, bu binaların kullanımları için kurum karar verir. Bunun adı lojmandır, başka bir şeydir. Kendisi için birisi konut yapmaz. Lojman yapar" ifadelerini kullanmıştı.

İstanbul’un en kıymetli yerine İBB şantiyesi!İSTANBUL'UN EN KIYMETLİ YERİNE İBB ŞANTİYESİ!

Son dakika: Başkan Erdoğan yarın Kahramanmaraş'ta gençlerle buluşacak! 1,7 milyar liralık projelerin açılışını yapacak

Giriş Tarihi: 09.09.2021 Güncelleme Tarihi: 09.09.2021 

Son dakika: Başkan Erdoğan yarın Kahramanmaraş’ta gençlerle buluşacak! 1,7 milyar liralık projelerin açılışını yapacakSon dakika haberine göre Başkan Recep Tayyip Erdoğan, yarın Kahramanmaraş'a geliyor. AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı katılacak olan Erdoğan, Yedi Güzel Adam Edebiyat Müzesi'nde gençlerle de buluşacak. Öte yandan halka hitap edecek olan Başkan Erdoğan, 1,7 milyar liralık projelerin açılışını yapacak.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın 31 Temmuz'da gerçekleştireceği ancak Antalya'da çıkan orman yangınları nedeniyle iptal edilen Kahramanmaraş ziyareti, yarın gerçekleşecek.

Erdoğan, Kahramanmaraş'taki temasları kapsamında ilk olarak saat 14.00'te Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katılacak.


1,7 MİLYAR LİRALIK PROJELERİN AÇILIŞINI YAPACAK
Başkan Erdoğan, toplantının ardından saat 16.00'da Milli İrade Meydanı'nda halka hitap edecek. Erdoğan, konuşmanın ardından yatırım bedeli 1,7 milyar lira olan 106 projenin açılışını yapacak.

Erdoğan, saat 18.30'da da 81 ilden gelecek gençler ile Yedi Güzel Adam Edebiyat Müzesi'nde bir araya gelecek. Bu arada program nedeniyle müze, yarın sivil girişlere kapalı olacak.

Başkan Erdoğan’dan kritik telefon görüşmesiBAŞKAN ERDOĞAN'DAN KRİTİK TELEFON GÖRÜŞMESİ

Büyükelçilerden Başkan Erdoğan’a güven mektubuBÜYÜKELÇİLERDEN BAŞKAN ERDOĞAN'A GÜVEN MEKTUBU

TURKOVAC ve ’100 milyon doz’ paylaşımı!TURKOVAC VE '100 MİLYON DOZ' PAYLAŞIMI!

Başkan Erdoğan’dan Batı’ya göçmen tepkisiBAŞKAN ERDOĞAN'DAN BATI'YA GÖÇMEN TEPKİSİ

Selçuk Bayraktar'dan Muharip İnsansız Uçak Sistemi açıklaması! İşte diğerlerinden farklı kılan özelliği

Giriş Tarihi: 09.09.2021 Güncelleme Tarihi: 09.09.2021 

Selçuk Bayraktar’dan Muharip İnsansız Uçak Sistemi açıklaması! İşte diğerlerinden farklı kılan özelliğiDünyayı kendine hayran bırakan Türk SİHA'larının mucidi Selçuk Bayraktar, Muharip İnsansız Uçak Sistemi hakkında açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin üretmekte olduğu insansız savaş uçağı MİUS'un diğer örneklerinden farklı olduğunu belirten BAYKAR Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, "Kısa pistli uçak gemilere de inip, kalkabilecek. O şekilde tasarlanıyor. Bu da muharebe sahasında devrim olacak diyebilirim" dedi.

BAYKAR Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Muharip İnsansız Uçak Sistemi (MİUS) ile ilgili, ''İnsansız savaş uçağımız, dünyadaki diğer örneklerinden farklı olarak kısa pistli uçak gemilere de inip, kalkabilecek. O şekilde tasarlanıyor. Bu da muharebe sahasında devrim olacak diyebilirim. Bunun yanında dünyada yine kısa pistli uçak gemilerine inebilecek, 'TCG Anadolu'muza inip, kalkabilecek'' dedi.

Tuz Gölü'nde yapılan TEKNOFEST Roket Yarışması'nda incelemede bulunan Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Mütevelli Heyeti Başkanı ve Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Baykar tarafından yapılan Bayraktar Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA) ve insansız savaş uçağının muharebe sahasında devrim yapacağını düşündüklerini belirtti.

 

"STRATEJİK GÖREVLERE İMZA ATACAK"

'Akıncı TİHA'nın geliştirme faaliyetinin sürekli devam edeceğini belirten Selçuk Bayraktar, '''Akıncı TİHA', Türkiye'nin geliştirdiği en büyük insansız hava aracı ve bugüne kadar en gelişmiş ana silah sistemi. Çok stratejik görevlere imza atacak, çok geniş yelpazede görev yapacak. Binlerce kilometre öteye adeta oturduğunuz yerden komuta edebileceğiniz robot uçak. Dünyada sadece 3 ülkenin geliştirebildiği robot uçak. Bu anlamda dünya basınında da İHA'larımız yoğun bir şekilde takip ediliyordu. 'Akıncı' da benzer şekilde ilgi gördü. 'Akıncı'nın geliştirme faaliyetleri sürekli devam edecek. Nasıl cep telefonlarımızdaki uygulamalara güncelleme geliyor; bunlar da bu yaşadığımız dijital çağın yeni dijital teknolojileri ve dolayısıyla benzer şekilde ilerliyorlar. Sürekli güncellemelere maruz kalıyorlar. Bu 'Bayraktar TB2' için de böyle. 'Akıncı' da yıllar geçtikçe sürekli olgunlaşacak ve sürekli geliştirilecek insansız hava aracıdır'' diye konuştu.

"DEVRİM YAPACAK"

Selçuk Bayraktar, insansız savaş uçağının (Muharip İnsansız Uçak Sistemi) ön tasarım aşamasında adım adım ilerlediklerini belirterek, şunları söyledi:

'''Akıncı'yı teslim etmemizle birlikte insansız savaş uçağımızı çok daha büyük özgüvenli geliştirebilecek noktadayız. 10 senedir bu hayalimizdi. Ona da şu an da yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz. Ön tasarım aşamasına doğru adım adım ilerliyoruz. İnsansız savaş uçağımız, dünyadaki diğer örneklerinden farklı olarak kısa pistli uçak gemilere de inip, kalkabilecek. O şekilde tasarlanıyor. Bu da muharebe sahasında devrim olacak, diyebilirim. Bunun yanında dünyada yine kısa pistli uçak gemilerine inebilecek, 'TCG Anadolu'muza inip, kalkabilecek. 'Bayraktar TB3' dediğimiz SİHA'mızı geliştiriyoruz. Böyle bir SİHA dünyada ilk defa geliştirilmiş olacak. İkisi birlikte TB3 ve insan savaş uçağımız muharebe tarihinde büyük devrim yapacağını, nasıl ki dünyada Türk Silahlı Kuvvetleri filolar halinde insansız hava araçlarını kullanıp, muharebe tarihinde büyük bir paradigma dönüşümüne imza attıysa bu insansız hava araçlarımızın da kısa pistli uçak gemimizle birlikte muharebe tarihinde devrim yapacağını değerlendiriyoruz.''

Türkiye’nin gururu! Milli Muharip Uçak 2023’te hangardan çıkıyorTÜRKİYE'NİN GURURU! MİLLİ MUHARİP UÇAK 2023'TE HANGARDAN ÇIKIYOR

İşte Türkiye’nin yerli ve milli Muharip İnsansız uçağının ilk kez ortaya çıkan görüntüleriİŞTE TÜRKİYE'NİN YERLİ VE MİLLİ MUHARİP İNSANSIZ UÇAĞININ İLK KEZ ORTAYA ÇIKAN GÖRÜNTÜLERİ

Türkiye’nin gurur projesi olacak! Milli Muharip Uçak’la ilgili kritik gelişmeTÜRKİYE'NİN GURUR PROJESİ OLACAK! MİLLİ MUHARİP UÇAK'LA İLGİLİ KRİTİK GELİŞME

A Haber Milli Muharip Uçak’ı görüntüledi! Türkiye’nin savaş uçağı için tarih verildiA HABER MİLLİ MUHARİP UÇAK'I GÖRÜNTÜLEDİ! TÜRKİYE'NİN SAVAŞ UÇAĞI İÇİN TARİH VERİLDİ

Her şehirde vatandaşın tepkisini alan Akşener'in Samsun'da zor anları: Cumhurbaşkanımızı niçin Netanyahu'ya benzettiniz?

Giriş Tarihi: 09.09.2021 Güncelleme Tarihi: 09.09.2021 

Her şehirde vatandaşın tepkisini alan Akşener’in Samsun’da zor anları: Cumhurbaşkanımızı niçin Netanyahu’ya benzettiniz?Gittiği her şehirde vatandaşın tepkisiyle karşılaşan İYİ Parti lideri Meral Akşener bu kez de Samsun'da tepkilerin odağı oldu. Esnaf ziyareti sırasında bir vatandaşın "Cumhurbaşkanımızı Netanyahu'ya benzettiniz. Çok içerlendim. Niçin böyle yaptınız. Aynı şeyi Fetullah Gülen'e de söyleyebilir misiniz?" sorusu üzerine Akşener, benzetme yapmadığını iddia etti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Samsun'da esnaf ziyaretinde bulundu. Ancak hiç beklemediği bir tepkiyle karşılaştı.

Çarşamba'da bir esnafı ziyaret eden Akşener, Başkan Erdoğan'ı işgalci İsrail'in eski başbakanı Netanyahu'ya benzettiği sözler nedeniyle eleştirilerin odağı oldu.

Bir telefoncuya giren Akşener, esnafın "Cumhurbaşkanımızı Netanyahu'ya benzettiniz ben buna çok içerlendim. Niçin böyle bir benzetme yaptınız? Aynı şeyi Fetullah Gülen'e de söyleyebilir misiniz?" sorusuyla karşılaştı.

Bu soru karşısında Akşener, sözlerinin yeniden dinlenmesini istedi ve benzetme yapmadığını savundu.

NE OLMUŞTU?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında Filistinli Müslümanların umut olarak gördüğü hatta Mescid-i Aksa'da "Erdoğan hadi gel Filistin'i özgürlüğe kavuştur" diye seslendiği Başkan Erdoğan'ı katil Netanyahu'ya benzetmiş ve "Sayın Erdoğan'ın İsrailli versiyonu olan Netanyahu" ifadelerini kullanmıştı.

Meral Akşenerin ziyaretinde gergin anlarMERAL AKŞENER'İN ZİYARETİNDE GERGİN ANLAR

Meral Akşenerden tepki çeken benzetmeMERAL AKŞENER'DEN TEPKİ ÇEKEN BENZETME

Şehit ağabeyinden Akşenere tepki!ŞEHİT AĞABEYİNDEN AKŞENER'E TEPKİ!

 

Akşenerden skandal Erdoğan sözleri! Tepki yağıyorAKŞENER'DEN SKANDAL "ERDOĞAN" SÖZLERİ! TEPKİ YAĞIYOR

Bu haber 990331 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ALLAH (C.C.)
ALLAH (C.C.)
Galatasaray'da Fatih Terim'in Lazio'yu imha planı hazır
Galatasaray'da Fatih Terim'in Lazio'yu imha planı hazır