Evlat nöbetindeki ailelerle tartışıp hakaretler savuran Ahmet...

Evlat nöbetindeki ailelerle tartışıp hakaretler savuran Ahmet Davutoğlu'na tepkiler çığ gibi

Evlat nöbeti tutan ailenin 'HDP kapatılmasın mı?' sorusuna 'O ayrı bir şey' cevabını veren Ahmet Davutoğlu, acılı babanın 'Siz bir gün bu ailelere sahip çıkmadınız' sözleriyle karşılaştı. Diyarbakır'da, evlatları terör örgütü PKK tarafından HDP aracılığıyla kaçırılan ailelerin nöbetleri devam ediyor. Birçok aile, yüzlerce gündür evladının gelmesi için HDP İlçe Başkanlık Binası önünde nöbet tutuyor. Gelecek Partisi Lideri Ahmet Davutoğlu, evlat nöbeti tutan ailelere ziyarette bulundu.

13 Eylül 2021 - 10:26

Evlat nöbetindeki ailelerle tartışıp hakaretler savuran Ahmet Davutoğlu'na tepkiler çığ gibi

Giriş,13.09.2021 09:43 Son Güncelleme:13.09.2021 10:26

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan aileleri ziyaret eden Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, bazı ailelerle tartıştı. Babalardan Süleyman Aydın Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile yaptığı diyalogda, evlatlarını istediğini belirtti. Aydın daha sonra Davutoğlu ile yaşadığı gerginlikte, “Anne size HDP’ye destek vermeyin diyor siz de çocuklarınıza sahip çıksaydınız diyorsunuz. Sahip çıksaydınız, HDP’nin kapatılmasına karşı çıkmazdınız, HDP'ye destek veren Kandil'e de destek verir. Sizin evladınız 1 saat eve gelmese ne yapardınız, ben 6 yıldır bu evladımdan ayrıyım” dedi. Davutoğlu'nun ziyaretinde ailelerle kavga etmesi, bazı ailelere hakaret etmesi tepkileri de beraberinde getirdi. AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, "HDP'ye ve Selahattin Demirtaş'a destek veren Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır'da nöbet tutan ailelerden tepki gördü. Düşe düşe Kemal Kılıçdaroğlu'nun piyonluğuna kadar düşen Ahmet Davutoğlu, istediği kadar bağırsın. Boğazına kadar çamura battığını gizleyemez." dedi.

Evlat nöbetindeki ailelerle tartış

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019'da farklı kentlerden Diyarbakır'a gelen ailelerin HDP il binası önünde başlattığı oturma eylemi 741. gününde ziyaret etti. Ailelerle görüşen Davutoğlu'na "Bizi kendi yerinize koyun HDP'ye destek vermeyin" diyen annelerden İmmihan Nilifırka'ya yanıt veren Davutoğlu, "Biz destek vermiyoruz" dedi.
Annelerden Solmaz Övünç ise, "Bizi bir gün bile dile getirmediniz" sözüne yanıt veren Davutoğlu, "İlk ben ağırladım başbakanlıkta, yanlış söylüyorsunuz. Onlar bizim evlatlarımız hiçbir hakları yok" dedi. Annelerden Nilifırka "HDP'yi desteklemeyin yazıktır" size deyince, Davutoğlu sert tepki göstererek, "Destekleyenlere yazıktır, bu evlatlara ilk biz sahip çıktık, biz yine sahip çıkacağız" yanıtını verdi. Davutoğlu daha sonra başbakanlık döneminde görüştüğü ailelerin yanına giderek "İlk kim çıktı sahip sizin çocuklarınıza, biz sizin çocuklarınızı getireceğiz demiştik" diye konuştu. Anne İmmihan Nilifırka daha sonra sinir krizi geçirince Ahmet Davutoğlu, babalara yöneldi.

DAVUTOĞLU, BABALARLA BİRBİRİNE GİRDİ
Babalardan Süleyman Aydın Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile yaptığı diyalogda, evlatlarını istediğini belirtti. Aydın daha sonra Davutoğlu ile yaşadığı gerginlikte, "Başbakanlık döneminizde bu evlatlar gönderildi, siz bugün Diyarbakır'a 3. gelişiniz, anne size HDP'ye destek vermeyin diyor siz de çocuklarınıza sahip çıksaydınız diyorsunuz. Sahip çıksaydınız, HDP'nin kapatılmasına karşı çıkmazdınız, HDP'ye destek veren Kandil'e de destek verir. Sizin evladınız 1 saat eve gelmese ne yapardınız, ben 6 yıldır bu evladımdan ayrıyım" dedi.

ACILI AİLELERE YALANCI DEDİ
Ahmet Davutoğlu evlat nöbeti tutan baba Süleyman Aydın'a "Ben öyle bir şey demedim yalan söyleme Allah'tan kork, bu çocuklar bizim de çocuklarımız onlarla mücadeleyi ben yaptım, bırak öyle şeyi, burada siyaset yapma biz bu çocuklara sahip çıkacağız buradayım onun için. Bir dakika dinle beni, öfkeni anlıyorum ama bunların hepsinin hesabını soracağız. Her cezayı vermek lazım onlara, sizi ben ağırladım başbakanlıkta, PKK ile mücadelede ben değil miydim Diyarbakır'da sizi provoke edenlere uymayın" diye konuştu.

Ahmet Davutoğlu'na tepkiler çığ gibi! Evlat nöbetindeki ailelerle tartışıp hakaretler savurduEŞİYLE BİRLİKTE ÇADIRDAN AYRILDI
Ailelerden Süleyman Aydın, ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada, "Davutoğlu'nu gördünüz, HDP konusu olduğu zaman rahatsız oldu, anne evladını istedi HDP'ye sahip çıkmayın dedi, o da 'siz de kendi çocuklarınıza sahip çıksaydınız' dedi. Bizim çocuklarımızın yaşı tutmuyordu, 14 yaşında çocuklardı, benim kolumu tuttu neredeyse bana şiddet uygulayacaktı, bir başbakana yakışır mı, nefretle kınıyoruz burada" şeklinde konuştu.

"BİZ DERDİMİZİ ANLATMAYA ÇALIŞTIK ADAM BİZİ VURMAYA KALKTI"
Celil Begdaş adlı baba ise, "Biz derdimizi anlatmaya çalıştık neredeyse bizi vuracaktı. Kaldıramadı haksız olduğu için, senin döneminde bütün çocuklar gitti, HDP'yi desteklemiyor diyor destekliyorsun. Sen burada HDP kapanmasın dedin neden dedin o zaman destekçisisin. Biz onun ziyaretini samimi bulmadık" dedi.

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ
Davutoğlu'nun sözde destek ziyaretinde ailelerle kavga yapıp HDP'nin safını tutması tepkileri de beraberinde getirdi.

AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, "HDP'ye ve Selahattin Demirtaş'a destek veren Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır'da nöbet tutan ailelerden tepki gördü. Düşe düşe Kemal Kılıçdaroğlu'nun piyonluğuna kadar düşen Ahmet Davutoğlu, istediği kadar bağırsın. Boğazına kadar çamura battığını gizleyemez." dedi.

Sosyal medyadaki bazı tepkiler iu şekilde:

- Ziyaret mi, kavga mı? Bu nasıl üslup?

- Diyarbakır'a aileleri azarlamaya mı gitmiş?

- Davutoğlu Diyarbakır annelerini ziyaret ediyor. Sonuç? Ağzının payını alıyor.

Ahmet Davutoğlu'na evlat nöbetindeki ailelerden HDP tepkisi

Ahmet Davutoğlu'na evlat nöbetindeki ailelerden HDP tepkisi

Ahmet Davutoğlu'na evlat nöbetindeki ailelerden HDP tepkisi

Evlat nöbeti tutan ailenin 'HDP kapatılmasın mı?' sorusuna 'O ayrı bir şey' cevabını veren Ahmet Davutoğlu, acılı babanın 'Siz bir gün bu ailelere sahip çıkmadınız' sözleriyle karşılaştı.

Diyarbakır'da, evlatları terör örgütü PKK tarafından HDP aracılığıyla kaçırılan ailelerin nöbetleri devam ediyor.

Birçok aile, yüzlerce gündür evladının gelmesi için HDP İlçe Başkanlık Binası önünde nöbet tutuyor.

Gelecek Partisi Lideri Ahmet Davutoğlu, evlat nöbeti tutan ailelere ziyarette bulundu.

"HDP KAPATILMASIN MI"

Ziyareti sırasında evladı terör örgütü PKK tarafından kaçırılan bir babayla konuşan Davutoğlu, babanın "HDP kapatılmasın mı?" sorusuyla karşılaştı.

Ahmet Davutoğlu'na evlat nöbetindeki ailelerden HDP tepkisi VİDEO

Ahmet Davutoğlu na evlat nöbetindeki ailelerden HDP tepkisi #1

"O AYRI BİR ŞEY"

Acılı aileye bir yandan sorunu çözeceklerini söyleyen Davutoğlu, diğer yandan da HDP'nin kapatılmasına ilişkin soruya "O ayrı bir şey." dedi.

"SİZ BİR GÜN BU AİLELERE SAHİP ÇIKMADINIZ"

"Onlara sahip çıktık, başbakanken ağırladım ben onları." sözlerini kullanarak vatandaşla tartışmasını sürdüren Davutoğlu, vatandaşın "Siz bir gün bu ailelere sahip çıkmadınız." ifadeleriyle gösterdiği tepkisiyle karşılaştı.

Ahmet Davutoğlu na evlat nöbetindeki ailelerden HDP tepkisi #2

 

Oda TV'den skandal darbe ve suikast iması!

Bu haber 975266 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ALLAH (C.C.)
ALLAH (C.C.)
Galatasaray'da Fatih Terim'in Lazio'yu imha planı hazır
Galatasaray'da Fatih Terim'in Lazio'yu imha planı hazır